آخرین اخبار

کمیسیون اروپایی: اقتصاد اروپا در دوران بحران کرونا به خواب زمستانی فرو رفته است

معاون رئیس کمیسیون اروپا بحران کرونا را بحرانی بی‌سابقه در اتحادیه اروپا دانسته و اقتصاد این اتحادیه را در این شرایط در خواب زمستانی ارزیابی کرد.

به گزارش تلکسیران،  "مارگارت وستاگر"، کمیسر اروپا در امور رقابت‌های بازرگانی و معاون رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در گفتگو با "آر ان دی" آلمان گفت: ما امروز (در دوران کرونا) نسبت به بحران مالی جهانی مقررات بیشتری را حذف کرده‌ایم. امروزه چیزی اتفاق می‌افتد که قبلا هرگز وجود نداشته است. اما به محض پایان یافتن بحران کرونا باید هر چه سریع تر به قوانین بازار داخلی برگردیم. تنها در این صورت اتحادیه اروپا قادر به کاهش پیامدهای اقتصادی این بحران خواهد بود.

وی درباره همبستگی بیشتر اروپایی برای مقابله با عواقب بحران کرونا ابراز امیدواری کرده و گفت: تفاوت اصلی بحران فعلی با بحران مالی سابق این است که ما نمی‌توانیم هیچ کشور عضو این اتحادیه را سرزنش کنیم که ریسک‌های غیرضروری را به بازار داخلی وارد کرده است که منجر به مسائل اقتصادی شده است. ما همه در برابر این ویروس برابریم. ما امروز بیش از هر زمان دیگری به یکدیگر نیاز داریم.

این مقام اروپایی در ادامه سخنانش تصریح کرد: ما نباید اشتباه کنیم و درباره اقدامات فردی صحبت کنیم. این رویکرد تنها خطر سقوط به استدلال‌های قدیمی را ایجاد می‌کند که در بحران کرونا کمکی به ما نمی‌کند. ما باید در شرایط فعلی بدون استثناء از همه ابزارهایی که در اختیار داریم استفاده کنیم. هیچ ممنوعیتی نباید وجود داشته باشد و ما به راه حل نیاز داریم.

معاون کمیسیون اروپایی در بخش دیگری از این مطلب تصریح کرد که اقتصاد اتحادیه اروپا در یک خواب زمستانی فرو رفته است. اکنون ما باید شرایطی را ایجاد کنیم که شرکت‌ها و کارمندان با پایان یافتن روزهای سرد بتوانند دوباره شروع به کار کنند.

وی همچنین گفت که در این بحران ما نباید اهداف بلند مدت خود را از نظر دور داریم.

معاون کمیسیون اروپایی بحران فعلی را محرکی برای بخش‌های تکنولوژیک دانسته و گفت: شرکت‌های تکنولوژیک در اروپا بیشتر با هم همکاری می‌کنند. وابستگی اروپا به آمریکا در این بخش مطمئنا کاهش پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه درباره عواقب خواب زمستانی اقتصاد اروپا در دوران بحران کرونا هشدار داده و در عین حال گفت: اما ما در اتحادیه اروپا زیر ساخت‌ها، ابزارهای اقتصادی و به اندازه کافی افراد با تحصیلات عالی داریم و می توانیم دوباره اقتصاد را تقویت کنیم.

انتهای پیام/

کد خبر 20580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =