آخرین اخبار

هیل: با شیوع کرونا پایان دادن به حمایت آمریکا از جنگ عربستان علیه یمن امری حیاتی است

پایگاه اینترنتی هیل با اشاره به اینکه پنج سال جنگ باعث نابودی ظرفیت‌های بهداشتی و پزشکی یمن شده است، بر لزوم پایان این جنگ و لغو محاصره دریایی و هوایی آن کشور برای مبارزه با ویروس کرونا تاکید کرد.

به گزارش تلکسیران،  وب سایت «هیل» وابسته به کنگره آمریکا، در یادداشتی به قلم «بونی کریستین» نوشته است که یمن حتی قبل از شروع شیوع ویروس کرونا هم شرایط وخیمی داشت. یمن به عنوان یکی از فقیرترین کشورهای منطقه بیش از پنج سال است از جنگ، دخالت خارجی و محاصره رنج می‌برد که باعث کمبود مواد غذایی، پزشکی، آب سالم و شیوع اپیدمی وبا شده است.

این یاداشت با اشاره به اینکه ویروس کرونا ثابت کرده دشمن نیرومندی حتی برای نظام‌های بهداشتی پیشرفته و کشورهای باثباتی همانند ایتالیا و آمریکا است، خاطر نشان کرده که تاسیسات پزشکی یمن قبلا بر اثر جنگ ضعیف شده و یا از بین رفته است.

در ادامه یادداشت آمده است: «یمن شدیدا به صلح و باز شدن خطوط تامین برای مبارزه با کووید 19 نیاز دارد. حالا بیش از هر زمانی دیگر واشنگتن باید از حمایت از ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در یمن پایان دهد و از راه حل سیاسی و دیپلماتیک به همراه باز کردن فوری فرودگاه و بنادر حمایت کند.»


انتهای پیام/

کد خبر 20578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =