آخرین اخبار

چگونه بی‌توجهی همسر را سریعا از بین ببریم؟

یک از آزاردهنده‌ترین حالت‌هایی که در زندگی زناشویی پیش می‌آید بی‌توجهی همسر است و شما دوست دارید بدانید علت بی‌توجه شدن همسرتان چه چیزی است و راه حل این مشکل چیست. بی‌توجه شدن همسر در هر رابطه‌ای ممکن است دلیل خاصی داشته باشد و با رابطه‌ای دیگر فرق داشته باشد و باید درباره علت هایی که باعث ایجاد این حالت در زندگی می‌شود شناخت پیدا کنید و سعی کنید مواردی را که از ایجاد بی‌توجهی همسر جلوگیری می‌کنند را بشناسید و آنها را به کار بگیرید. در این مقاله قصد داریم شما را با راه‌هایی که برای مقابله با بی‌توجهی همسر و بهبود رابطه وجود دارد، آشنا سازیم تا با بهره گیری از این روش ها رابطه زناشویی بهتری را تجربه کنید

چگونه بی‌توجهی همسر را سریعا از بین ببریم؟

پایگاه تحلیلی خبری تلکسیران :یک از آزاردهنده‌ترین حالت‌هایی که در زندگی زناشویی پیش می‌آید بی‌توجهی همسر است و شما دوست دارید بدانید علت بی‌توجه شدن همسرتان چه چیزی است و راه حل این مشکل چیست. بی‌توجه شدن همسر در هر رابطه‌ای ممکن است دلیل خاصی داشته باشد و با رابطه‌ای دیگر فرق داشته باشد و باید درباره علت هایی که باعث ایجاد این حالت در زندگی می‌شود شناخت پیدا کنید و سعی کنید مواردی را که از ایجاد بی‌توجهی همسر جلوگیری می‌کنند را بشناسید و آنها را به کار بگیرید. در این مقاله قصد داریم شما را با راه‌هایی که برای مقابله با بی‌توجهی همسر و بهبود رابطه وجود دارد، آشنا سازیم تا با بهره گیری از این روش ها رابطه زناشویی بهتری را تجربه کنید.

1- نقش پدر یا مادر برای همسرتان نداشته باشید: نقش همسر و پدر و مادر باید از یکدیگر جدا شوند. درست است که انتظار محبت از جانب همسر موضوعی عادی است اما نیازهایی که فرد به همسر دارد با نیازهایی که او از پدر و مادرش دارد، تفاوت زیادی دارد. بنابراین سعی کنید نه خودتان نقش پدر یا مادر را داشته باشید و نه از همسرتان بخواهید این نقش را داشته باشد. چون زندگیتان دچار مشکل خواهد شد. پس بهتر است از بر عهده گرفتن این نقش‌ها دور شوید تا با بی‌توجهی همسر روبرو نشوید.

2- سعی کنید فردی غیرمنتظره باشید: در زندگی هایی که دچار یکنواختی و روزمرگی شده است، غیرمنتظره بودن می‌تواند در حل مشکل بی‌توجهی همسر نقش زیادی داشته باشد. مثلا با خریدن یک هدیه کوچک، یک شاخه گل، برنامه‌ریزی برای یک سفر دو نفره و خرید بلیط و ... می‌توانید رفتارهای غیرمنتظره را نشان دهید و زندگی را از یکنواختی بیرون آورید.

3- زمانهایی را برای خلوت دو نفره ایجاد کنید: اگر دوست ندارید هرگز با بی‌توجهی همسر روبرو شوید، باید زمانهایی را برای خلوت دو نفره در نظر داشته باشید. برای این کار از بهترین زمان‌ها استفاده کنید و در مورد نیازهای اساسی و خواسته‌های خود و همسرتان صحبت کنید. سعی کنید این زمان را به روزهایی که تعطیلی دارید و یا ذهنتان آزادتر است موکول کنید تا درگیر مشکلات بیرون مانند مشکلات کاری و غیره نباشید. پس بسیار اهمیت دارد که این زمان را با دقت انتخاب کنید و بهتر است در خلوت‌هایتان به فرزندان نیز اجازه مشارکت ندهید و وقتی که آنها نیستند برای خود خلوت دو نفره ایجاد کنید.

4- دلایل دوست داشتن را به خودتان یادآوری کنید: تلاش کنید دلایلی پیدا کنید که با خود تازگی بیاورد و آنها را برای خود تمرین کنید. چون با گذشت زمان در زندگی زن و شوهر، دلایل دوست داشتن یکدیگر عادی می‌شود و بنابراین باید مدام این دلایل برای یکدیگر یادآوری شود تا دچار بی‌توجهی از سوی همسرتان نشوید. مثلا ویژگی‌هایی که او را نسبت به دیگران متمایز و خاص کرده را به یاد بیاورید و به خودتان یادآوری کنید که چرا او بهترین انتخاب شما بوده و چرا دوستش دارید. با تکرار این تمرینات و یادآوری‌ها زندگیتان دچار تازگی می‌شود و از بی‌توجهی و سردی فاصله می‌گیرد.

5- رفتار کنترل‌کننده و سلطه‌گر نداشته باشید: گاهی اوقات بعضی مردان و یا زنان در زندگی فکر می‌کنند که چون شریک زندگی کسی هستند، پس همه فعالیت های آنان را باید زیر نظر داشته باشند و در آن دخالت کنند. مثلا مردی می‌خواهد در همه کارهای همسرش نظر دهد و اگر او راضی نباشد همسرش نباید هیچ گونه فعالیتی نداشته باشد و او را کاملا زیر نظر بگیرد و یا زنی که تلاش می‌کند بر مردش تسلط پیدا کند و به دلایل مختلفی مانند احساس ناامنی، تبعیض نژادی و غیره سعی می‌کند همواره همسر خود را تحت سلطه داشته باشند. این رفتارها در زندگی مشترک، نتایجی جز سردی و بی‌توجهی همسر نخواهد داشت. بنابراین باید این رفتارها را بشناسید تا از حد معمول تجاوز نکنید و همسرتان را در کنار خود داشته باشید.

6- به همسرتان احترام بگذارید: زندگی مشترکی که در آن اثری از احترام نباشد با بی‌توجهی همسر روبرو می‌شود. احترام خودتان را به همسرتان رعایت کنید. سعی کنید در تصمیمات فردی خود نیز نظر همسرتان را بپیرسید، خود و همسرتان را به صورت یک تیم ببینید و در تصمیمات مشترک کنار هم باشید، دلایل اختلاف نظر با همسرتان را به صورت محترمانه در میان بگذارید، اگر اختلاف نظر دارید، باز هم به یکدیگر احترام بگذارید و با هم مهربان باشید، به خانوداه همسرتان نیز تکریم احترام بگذارید و آنها را مانند خانواده خود ببینید، جملاتتان را با کلمه ما آغاز کنید و کمتر از کلمه من استفاده کنید.

7- عشق و محبت خود را به همسرتان ابراز کنید: عشق و محبت کردن برای اینکه دوام داشته باشند، نیاز به رسیدگی دارد. بنابراین بااینکه می‌دانید که هم شما و هم همسرتان از عشقی که به یکدیگر دارید باخبر هستید و دیگر لازم نیست کاری بکنید، باید گفت که لازم است برای جلوگیری از بی‌توجهی و سردی از طرف همسرتان، عشق را یادآوری کنید تا زندگی شما از یکنواختی نجات پیدا کند. مثلا به همسرتان مستقیما بگویید دوستت دارم و تلفنی آن را بگویید. انجام این کارها انرژی بیشتر و بهتری به همسرتان داده و اثر آن هم تا مدت‌ها در زندگی ماندگار می باشد و رنگ خاصی به زندگیتان خواهد بخشید.

8- به خواسته‌های همسر خود توجه داشته باشید: ریشه بسیاری از مشکلات بین زن و شوهر، برطرف نشدن خواسته‌ها است. چون نحوه ارتباط صحیح توسط زوجین اجرا نمی‌شود بنابراین زندگی به مرور دچار سردی می‌شود و دو طرف نسبت به هم بی‌توجه می‌شوند پس باید به خواسته‌های همسرتان توجه داشته باشید و برای شناخت آنها تلاش کنید. مردان بیشتر به خواسته‌های مادی زن خود فکر می‌کنند در حالی که زنان بیشتر به دنبال رفع نیازهای روحی و روانی و خواستار حضور همسرشان می‌باشند و باید این خواسته ها توسط مردان تشخیص داده شود و برای آن تلاش کنند. مردان هم نیازمند احترام و درخواست همکاری و کمک از جانب همسر خود هستند و برخلاف تصور غلط عموم خواسته‌های آنها فقط به مسائل جنسی محدود نمی‌شود و زنان نیز وظیفه دارند این خواسته‌ها را بشناسند و به آنها رسیدگی کنند.

9- با همسرتان صادق باشید: بسیاری از افراد انتظار دارند که همسرشان بتواند ذهن آنها را بخواند و در هر شرایط و موقعیتی، کاملا از خواسته ها و نیازهای آنان آگاه باشد. اگر از بابت بی‌توجهی همسر و روبرو شدن با آن واهمه دارید، پس صداقت را نادیده نگیرید و سعی کنید نیازها و خواسته‌های خود را با صداقت به همسرتان بگویید و هیچگاه انتظار اینکه او خودش تشخیص دهد که شما چه می‌خواهید را نداشته باشید. چون این احتمال وجود دارد که او توانایی این کار را نداشته باشد. پس علاوه بر این موضوع، برای اینکه آرامش زندگی را حفظ کنید، سعی کنید رابطه شما به دروغگویی روی نیاورد و حتی اگر موقعی نتوانستید راست بگویید، جواب سوال را به وقتی دیگر موکول کنید و در هر حال صداقت داشته باشید.

10- ذهنیت متمرکز بر راه حل داشته باشید: به جای فکر کردن به احساس بی توجهی، به این فکر کنید که چه کارهایی می توانند به حل مشکل و برطرف کردن این احساس کمک کنند. در این مرحله باید بدانید که دقیقا چه چیزی از همسرتان می خواهید و برای اینکه مسائل را تغییر دهید، دقیقا باید چه کارهایی انجام دهید. هیچ چیزی به اندازه همراهی دونفره نمی تواند در حل مشکلات به شما کمک کند.

نوشته:مرجان باقری

کد خبر 20572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =