آخرین اخبار

مردم سنندج از تجمعات تنش زا پرهیز کنند

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج با تاکید بر اینکه مردم از تجمات تنش زا و آسیب رسان به اشخاص و اموال عمومی بپرهیزند، گفت: اعتراض حق مردم است اما باید آرام، مسالمت آمیز و در چارچوب قانون باشد.

به گزارش تلکسیران،جلال شریعتی روز یکشنبه در خصوص اعتراضات ۲ روز گذشته مردم پس از گرانی بنزین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعتراض حق مردم است و قطعا وقتی تصمیمی گرفته شود و مردم احساس کنند به ضررشان است حق اعتراض دارند.

وی با بیان اینکه اعتراض باید آرام و مسالمت آمیز و در چارچوب قانون باشد، افزود: آسیب رساندن به اماکن عمومی و ادارات آسیب به بیت المال و به ضرر مردم است و تبعات جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج اضافه کرد: انتظار می‌رود مردم در اعتراضات خود به گونه‌ای رفتار کنند که به کسی یا اموالی آسیب وارد نشود، ضمن اینکه هوشیار باشند افراد زیادی هستند که می‌خواهند از این فضا سوءاستفاده کنند.

وی یادآور شد: در این شرایط لازم است دولتمردان، مردم و شرایط اقتصادی و روحی و روانی آنان را درک کنند، ضمن اینکه مردم نیز متقابلا باید به شرایط مملکت توجه داشته باشند.

شریعتی با بیان اینکه طیف‌های مختلف سیاسی مجلس شورای اسلامی و چهره‌های سیاسی خواستار تجدید نظر در تصمیم اتخاذ شده هستند، گفت: امید است در تجدیدنظری که انجام می‌شود تدابیر لازم اتخاذ شده و خواسته‌های مردم در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: از مردم انتظار می‌رود با خویشتن‌داری و طمانینه موضوع را رصد کرده و از تجمات تنش زا و آسیب رسان به اموال عمومی و اشخاص پرهیز کرده و اجازه میدان داری به دشمن ندهند.

اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذشته در شهرهای مختلف اشکال متفاوتی داشت البته در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه بود.

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، از شامگاه جمعه تا کنون در اظهار نظرهایی جداگانه تاکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

همچنین دولت با توجه به دغدغه ها که درباره معیشت مردم وجود دارد موظفت است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می آید در قالب یارانه جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

دولت تاکید کرده است که به صروت ساز و کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می شود و ۶۰ میلیون ایرانی از این بهره مند خواهند شد.

کد خبر 2034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =