انتشار فیلم مخالفت رئیس صدا و سیما در خصوص تبلیغ رایگان شرکت‌های اینترنتی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، واکنش شدید انتقادی کاربران را به همراه داشت

انتشار فیلم مخالفت رئیس صدا و سیما در خصوص تبلیغ رایگان شرکت‌های اینترنتی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، واکنش شدید انتقادی کاربران را به همراه داشت.

به گزارش تلکسیران، سینا کمالخانی، نماینده یازدهمین دوره مجلس عنوان کرد: صداو سیما یکی از بزرگترین سازمان‌هایی است که بخش خصوصی را رقیب خود در همه زمینه‌های اپلیکیشن، کسب‌وکارهای نوپا و… می‌داند. 

وی ادامه داد:این سازمان خود را تمام عیار و با کسوت تمام فرهنگی می‌بیند و توقع بالایی است اگر نسبت به تبلیغ استارتاپ‌های بخش خصوصی اقدامی داشته باشد. البته به نظر می‌رسد بعد از ایجاد روند حمایتی دولت و مجلس از کسب‌وکارها، صداوسیما هم ناگزیر به حمایت استارتاپ‌های بخش خصوصی شده و البته شاید بزرگترین خدمت آن، حذف نگاه رقابتی به بخش خصوصی باشد.

کمالخانی به تغییر در روش‌های تامین نیاز مردم اشاره داشت و گفت: در حال حاضر ۸۰درصد نیازهای روزمره مردم توسط استارتاپ‌ها البته بیشتر در شهرها و کلان‌شهرها تامین می‌شود. خیلی از استارتاپ‌ها به عرصه ارتباطات ورود کرده و زیرساخت‌ها، بسترهای ارتباطی و اپلیکیشن‌های ارتباطی ارائه می‌دهند که با توجه به همزمانی تعطیلات عید و نیاز به ارتباطات و اجرای سنت‌های پیشین توانستند نقشی پررنگ‌تررا داشته باشند.

نماینده یازدهمین دوره مجلس از دیدگاه متفاوت مجلس نسبت به استارتاپ‌ها سخن گفت و افزود: دید مجلس از حالت منفی به حالت معلق و مسکوت درآمده که نشان می‌دهد با تجربه‌های خوبی که در سال‌های اخیر از استارتاپ‌ها شاهد بوده، منتظر است، ببیند چه اتفاقی می‌افتد.

وی ادامه داد: اگر صحبت از سه سال پیش بود شاید مجلس حق را کامل به دولت می‌داد. امروز به مجلس ثابت شده که خیلی از استارتاپ‌ها پویا شده و توانسته‌اند با دست خود بدون حمایت حاکمیتی جای نهادها، سازمان‌ها، ارگان‌های دولتی و نیمه‌دولتی را بگیرند. دولت نیز باید نسبت به تغییر رویکرد و کوچک شدن اقداماتی داشته و عرصه را برای فعالیت استارتاپ‌ها باز کند.
کد خبر 19864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =