آخرین اخبار

سازمان خبرنگاران بدون مرز از بازداشت روزنامه‌نگار مستقل در الجزایر خبر داد که از روز چهارشنبه برای انجام تحقیقات دستگیر شده بود.

سازمان خبرنگاران بدون مرز از بازداشت روزنامه‌نگار مستقل در الجزایر خبر داد که از روز چهارشنبه برای انجام تحقیقات دستگیر شده بود.

به گزارش تلکسیران به نقل از خبرگزاری فرانسه، این دومین بار در ماه مارس است که خالد درارنی، روزنامه‌نگار مستقل الجزایر از سوی دستگاه قضایی این کشور بازداشت می‌شود.

سازمان خبرنگاران بدون مرز که درارنی خبرنگار این سازمان در الجزایر است، در توییتی نوشت، روز جمعه درارنی رسمابازداشت شد و در برابر دادگاه الجزایر حاضر خواهد شد.

این سازمان بهره‌برداری خجالت‌آور دولت الجزایر از کرونا ویروس برای تصفیه حساب با روزنامه‌نگاران مستقل را محکوم کرد.

درارنی هفتم مارس زمانی که در حال پوشش دادن تظاهرات مردمی علیه دولت الجزایر بود، بازداشت و به تحریک برای تجمع و آسیب رساندن به وحدت کشور متهم شد اما دهم مارس آزاد و زیر نظر قضایی قرار گرفت.

همچنین معاون سازمان خبرنگاران بدون مرز در خاورمیانه و شمال آفریقا در توییتی نوشت، تظاهرات مردمی الجزایر به دلیل شیوع کرونا متوقف شده اما هنوز دولت سرکوب‌گری خود را متوقف نکرده است.

درارنی موسس سایت الکترونیکی "القصبه تریبون" و خبرنگار کانال "تی وی ۵ موند" فرانسه است.

با وجود توقف تظاهرات مردمی به دلیل شیوع کرونا ویروس، دستگاه قضایی الجزایر همچنان به پیگرد فعالان این تظاهرات ادامه می‌دهد و روز سه‌شنبه دادگاه تجدیدنظر الجزایر برای کریم طابو، یکی از سردسته‌های تظاهرات و مخالف دولت حکم یک سال حبس صادر کرد و تعدادی از فعالان هم همچنان بازداشت هستند.

مقامات الجزایر اعلام کردند، در پی شیوع کرونا ویروس تاکنون ۲۶ تن جان باخته و ۴۰۹ تن مبتلا هستند.

کد خبر 19606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =