10 نکته که آقایان باید برای درخشش در مجالس رسمی رعایت کنند

ممکن است آقایان چندان به مسائل مربوط به ظاهر مناسب در مجالس رسمی وارد نباشند. ما در این مقاله قصد داریم به نکاتی که آقایان باید برای درخشش در مجالس رسمی رعایت کنند، اشاره ای داشته باشیم

10 نکته که آقایان باید برای درخشش در مجالس رسمی رعایت کنند

پایگاه تحلیلی خبری تلکسیران :ممکن است آقایان چندان به مسائل مربوط به ظاهر مناسب در مجالس رسمی وارد نباشند. ما در این مقاله قصد داریم به نکاتی که آقایان باید برای درخشش در مجالس رسمی رعایت کنند، اشاره ای داشته باشیم.

1- پیرایش قبل از مجالس مهم: قبل از هر مهمانی یا مجلس مهمی حتما به آرایشگاه رفته و موهایتان را آراسته کنید. از نکاتی که در آراستگی شما تاثیر دارد، تمیز بودن موهای روی گردن است. سعی کنید این موها را بزنید و کاملا آراسته در مجالس رسمی حاضر شوید. مدل ریش را هم طوری انتخاب کنید که به صورت شما بیاید و سبیل خود را نیز همیشه کوتاه و تمیز نگه دارید.

2- تصمیم‌گیری در مورد لباس مناسب: انتخاب لباس مناسب برای مجالس مهم، به میزان رسمی بودن آن مراسم بستگی دارد. برای مثال اگر مراسم خیلی رسمی باشد، باید حتما کت و شلوار و ترجیحا هم رنگ بپوشید. اما اگر مراسم خیلی رسمی نیست، انتخاب یک مدل کت تک اسپرت و مجلسی مردانه همراه با شلواری ترجیحا هم جنس یا مشابه جنس کت تک، خوب است.

3- توجه به رنگ پوست: از روش‌هایی که به شما در تشخیص تناژ رنگ پوست کمک می کند، استفاده کنید. اگر تناژ رنگ پوستتان را بشناسید، می توانید پیراهن‌ها و بلوزهایی را انتخاب کنید، که رنگشان باعث جذابیت بیشتر شما ‌شود. با این کار، قبل از اینکه به خرید لباس برای شرکت در مجالس مهم بروید، رنگ‌هایی را که به شما می‌آیند، را شناسایی کرده و انتخاب درستی در خریدتان خواهید داشت. اگر شما در یک مهمانی مهم با لباسی که رنگ آن به شما نمی‌آید، شرکت کنید، بقیه این فکر را درباره شما می کنند که سلیقه چندانی ندارید و اصول خوش پوشی را بلد نیستید.

4- نپوشیدن شلوار خیلی بلند: اگر شلواری که می خرید، خیلی بلند باشد و قسمت زیادی از کفش شما را بپوشاند و پایین شلوار خیلی شل بایستد، ظاهر شما را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و همین حالت از جذابیت ظاهر شما کم می کند. سعی کنید شلواری را انتخاب کنید که قد آن تنها قسمتی از بالای کفش شما را بپوشاند، نه بیشتر از آن را.

5- معلوم نبودن خط زیر پیراهنی: قبل از اینکه کت خود را بپوشید و آماده رفتن به مجلس رسمی شوید، حتما زیر نور مناسب، وضعیت زیرپیراهن خود را بررسی کنید. سعی کنید زیر پیراهنتان، رکابی نپوشید، خط زیرپیراهنی شما هم نباید از زیر پیراهنتان معلوم باشد. اگر خیلی نگران تعریق و خیس شدن زیر بغلتان می باشید، می‌توانید از پدهای ضدتعریق استفاده کنید و آنها را به قسمت زیر بغل لباستان بچسبانید.

6- اهمیت انتخاب اکسسوری مناسب: عینک آفتابی شیکی که به فرم صورتتان می آید را انتخاب کنید. در انتخاب ساعت مچی مناسبی نیز دقت داشته باشید. همیشه کراوات و پاپیون در چند مدل و رنگ مختلف داشته باشید که به راحتی به رنگ کت و شلوار و پیراهن‌هایتان بیاید و اگر دوست دارید از دکمه سردست نیز استفاده کنید، خرید آن را در فهریت خود قرار دهید. اگر اکسسوری‌ها به درستی انتخاب شوند، به راحتی به درخشش شما در مجالس رسمی کمک خواهند کرد.

7- توجه به رنگ جوراب: هنوز هم مردان بسیاری هستند که در هر مراسمی، چه مهمانی‌های رسمی و چه مجالس خودمانی به رنگ جوراب خود توجه نمی‌کنند. جوراب سفید مخصوص ظاهر ورزشی مناسب است. جوراب مجالس رسمی باید رنگی تیره داشته باشد.

8- نبستن یکی از دکمه های کت: خیلی از آقایان از این قانون اصلی خبر ندارند که نباید یکی از دکمه‌های کتشان را ببندند و آن دکمه، پایین‌ترین دکمه کت می باشد. اگر دکمه پایین کت را نبندید، مدل آن بهتر روی بدنتان قرار می گیرد و هم چنین موقع نشستن و بلند شدن، فضای بین دکمه‌های کت شما، حالت پف کرده نمی گیرد. به طور کلی از نظر زیبایی شناسی، باز بودن دکمه پایین کت، زیبایی بیشتری به استایل آقایان خواهد داد.

9- قد مناسب آستین: اگر دوست دارید در مجالس رسمی شیک به نظر بیایید، به قد آستین کتتان توجه کنید. قد مناسب آستین کت به این صورت می باشد که آستین کت باید تقریبا یک سانتی متر و نیم از مچ دست بالاتر باشد، تا قسمتی از آستین پیراهنی که زیر کت پوشیده شده را نشان دهد. اگر قد آستین کت شما بلند باشد و تمام آستین پیراهن زیر کت شما را بگیرد، ظاهر شما را نامرتب جلوه خواهد داد.

10- این کفش ها را نپوشید: از نکات دیگری که باعث درخشش شما در مجالس رسمی خواهد شد، انتخاب کفش رسمی مردانه می باشد. بهتر است کفشی بخرید که از جنس چرم تهیه شده باشد و فرم آن در قسمت پنجه، حالت گرد و کمی باریک داشته باشد. پوشیدن کفش‌های نوک باریک با قالب مربعی یا مستطیلی یکی از اشتباهاتی است که می‌تواند به راحتی استایل شما را زیر سوال ببرد. بنابراین خرید کفش رسمی با فرم درست به رسمی تر شدن شما کمک می کند.

نوشته:مرجان باقری

کد خبر 19326

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =