۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
حقایقی درباره کرم‌های دور چشم

در دنیای امروزه با توجه به افزایش فشارهای عصبی، بالا رفتن ساعات کار با موبایل و سیستم‌های کامپیوتری، اشتغال خانم‌ها و به دنبال آن نامنظم شدن ساعات خواب، استفاده از کرم دور چشم جز امور بسیار واجب می‌باشد. مصرف حدود ۸ لیوان آب در روز، خواب منظم و کافی، چک کردن ویتامین ها و آهن و دوری از استرس مواردی هستند که در صورت عدم رعایت، پیری پوست و مخصوصا چروک اطراف چشم ما را زودتر از موعد بوجود خواهند آورد. در کنار موارد عنوان شده، کرم‌های پیشگیری کننده و درمان کننده، نقش بسیار مهمی دارند

حقایقی درباره کرم‌های دور چشم

پایگاه تحلیلی خبری تلکسیران :در دنیای امروزه با توجه به  افزایش فشارهای عصبی، بالا رفتن ساعات کار با موبایل و سیستم‌های کامپیوتری، اشتغال خانم‌ها و به دنبال آن نامنظم شدن ساعات خواب، استفاده از کرم دور چشم جز امور بسیار واجب می‌باشد. مصرف حدود ۸ لیوان آب در روز، خواب منظم و کافی، چک کردن ویتامین ها و آهن و دوری از استرس مواردی هستند که در صورت عدم رعایت، پیری پوست و مخصوصا چروک اطراف چشم ما را زودتر از موعد بوجود خواهند آورد. در کنار موارد عنوان شده، کرم‌های پیشگیری کننده و درمان کننده، نقش بسیار مهمی دارند. برای رفع گودی و مشکلات عمیق‌تر دور چشم، می توان  در کنار کرم‌ها از فیلر زیر چشم، مزو دور چشم، بوتاکس و... استفاده کرد. ما در این مقاله به بررسی اهمیت استفاده از کرم‌های دور چشم می‌پردازیم.

چند نکته مهم که هنگام استفاده از کرم‌های دور چشم باید به آن توجه کنید

زمان استفاده از کرم‌های دور چشم، ممکن است متوجه تغییرات اطراف چشمان خود نشوید. این امر به این دلیل است که شما هر روز در مقابل آیینه کرم را به اطراف چشم خود می‌زنید و تغییرات نیز به مرور ایجاد می‌شوند. بنابراین برای اینکه  میزان اثر گذاری یک کرم دور چشم را ببینید، باید قبل از شروع درمان از اطراف چشمان خود عکس بگیرید. به این ترتیب بعد از حدود یک ماه با بررسی عکس‌های قبل از درمان، تغییرات و روند بهبودی را کاملا مشهود خواهید دید.

هم چنین اگر برای رفع چروک‌های اطراف چشم بوتاکس یا فیلر انجام دهید، حتما به کرم دور چشم هم نیاز دارید. پس این تصور اشتباه است که شما از کرم‌های پیشگیری کننده چروک چشم استفاده نکنید و بعد از ایجاد چروک و از بین رفتن اثر فیلر یا بوتاکس، به دنبال برطرف کردن مجدد آن بوسیله همان فیلر، بوتاکس یا سایر روش‌ها باشید.

چرا باید کرم دور چشم بزنیم؟

پاسخ مشخص است. جلوگیری از چروک چشم، افتادگی پلک و تیرگی دور چشم. با زدن کرم دور چشم، پوست اطراف چشم ما آبرسانی شده و در نتیجه پوست دیرتر پیر می‌شود. . دور چشم، پوست بسیارحساسی دارد، بنابراین زودتر چروک و تیره شده و به آسانی آسیب می‌بیند. هم چنین پیری زودرس از اطراف چشم‌ها شروع می‌شود.

از چه سنی باید کرم دور چشم را به برنامه مراقبتی پوست اضافه کرد؟

کرم دور چشم را باید با توجه به سن پوستی خرید نه سن واقعی! گاهی ممکن است شخصی بیست ساله باشد، اما دور چشمانش در حد یک فرد چهل ساله باشد. برعکس، ممکن است فردی چهل ساله باشد، اما دور چشمانش مانند یک دختر ١٨ ساله باشد، بنابراین برای استفاده از کرم دور چشم باید به سن پوستتان توجه کنید. حتی اگر پوست اطراف چشم شما مشکلی ندارد، باز هم باید از کرم دور چشم به عنوان یک محصول پیشگیری کننده استفاده کنید.

کرم دور چشم را چند بار در روز باید استفاده کرد؟

برای گرفتن بهترین نتیجه پیشنهاد می‌شود هم صبح و هم شب از کرم دور چشم استفاده کنید. کرم دور چشم باید یکی از اعضای اصلی روتین پوست شما باشد. حدود یک ساعت قبل از خواب، زمانی که پوست صورت کاملا تمیز شده، از کرم دور چشم استفاده کنید. صبح ها بعد از این که صورت خود را شستید، از کرم دور چشم استفاده کنید. بدلیل اینکه پوست اطراف چشم بسیار نازک است و در طول روز با پلک زدن و نگاه کردن از عضلات چشم استفاده می‌کنیم و در معرض نور خورشید قرار می‌گیریم، نیاز به کرمی جهت محافظت از پوست اطراف چشم خود داریم.

نحوه استفاده کرم دور چشم

پوست اطراف چشم بسیار نازک و حساس است. بنابراین هنگام استفاده از کرم های دور چشم باید بسیار مراقب باشید. برای زدن کرم دور چشم از انگشت حلقه استفاده کنید. زیرا کم‌ترین فشار به پوست را انگشت حلقه وارد می کند. کرم را از قسمت بیرونی چشم به سمت داخل و به صورت ضربه های آرام و بدون کشیدن پوست بزنید. دقت کنید زدن اشتباه کرم و کشیدن پوست اطراف چشم می‌تواند باعث بوجود آوردن چروک شود.

کرم دور چشم مناسب، حاوی چه ترکیباتی است؟

زمانی که تصمیم دارید کرم ضد چروک و ضد پیری برای دور چشمان خود بخرید، باید توجه داشته باشید که حاوی ترکیبات: رتینوئید، کافئین، آلفاهیدروکسی اسید، اندیم کیوتن و ویتامین سی باشد.
اگر کرم دور چشم را به منظور از بین بردن حلقه تیره دور چشم می‌خواهید، باید حاوی: هیدروکینون یا کافئین یا عصاره چای سبز و یا رتینول باشد. بنابراین توجه کنید که فریب تبلیغات را نخورید و ترکیبات را شخصا چک کرده، سپس خرید کنید.

علاوه بر این دور چشمی که مناسب رفع خطوط اطراف چشم‌ها هستند، باید دارای یک سری خصوصیات  باشند. در ابتدا به نوشته‌های روی جلد کرم دقت نمایید. اگر عباراتی مانند (پر کننده)filler، (ضد چروک) Anti Age و در ترکیبات آن  آبرسان وجود داشته باشد، برای برطرف کردن خطوط اطراف چشم مناسب هستند.

برای رفع تیرگی اطراف چشم ها، تا حد زیادی نوشیدن مایعات  و خواب کافی موثر است و بعد از آن استفاده از دورچشم‌های تخصصی اهمیت زیادی پیدا می کند. البته باید بدانید هیچ تیرگی کامل ازبین نمی‌رود ولی می‌تواند به طور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا ‌کند.

یک باور نادرستی که وجود دارد، این است که بی خوابی، کم خوابی، کار زیاد با گوشی و کامپیوتر و خستگی هیچ تاثیری  بر روی تیرگی دور چشم ندارد. در اصل ما مقصر این موضوع نیستیم؛ بلکه تیرگی و کبودی دور چشم به خاطر رگ ها خونی ریزی که زیر پوست وجود دارد، به وجود می آید. هم چنین این مسئله به وراثت هم بستگی دارد. بنابراین زمانی که خسته می‌شویم، این رگ‌های خونی هستند که متورم شده و پوست روی آن تیره‌تر به نظر می‌آیند. توصیه می‌شود درکنار استفاده از کرم‌های دور چشم، حتما از عینک دودی نیز استفاده شود؛ به این ترتیب از تابش مستقیم آفتاب به پوست اطراف چشم خود جلوگیری می نمایید.

کدام کرم‌های دور چشم را نخریم؟

کرم های دور چشم حاوی الکل، منتول و ترکیبات عطری را نخرید. افرادی که پف دور چشم دارند، باید بدانند از کرم‌هایی که دارای مواد مرطوب کننده هستند، استفاده نکنند؛ زیرا پف اطراف چشم را افزایش می دهد.

درمان تیرگی دور چشم به دو روش خانگی

روش‌های خانگی نیز برای از بین بردن تیرگی دور چشم وجود دارد. البته این روش‌ها برای افرادی مناسب است که مشکل تیرگی آن‌ها ارثی نباشد.

روش اول: استفاده از کیسه های چای سبز؛ زمانی که چایی سبزتان رو میل کردید، کیسه‌اش را به مدت بیست دقیقه روی پلک‌های بسته خود قرار دهید. چای سبز دارای فنول‌هاییست که با رادیکال‌های آزاد و مواد مضری که باعث چروک می‌شوند مبارزه می‌کند. آنتی اکسیدان و ویتامین k موجود در چای سبز به ترمیم و بهبود رگ‌های دور چشم کمک می‌کند و باعث کاهش پف و تیرگی دور چشم می‌شود.

روش دوم: ترکیب پودر قهوه + شیر کم چرب؛ این ترکیب هم دارای اثر بخشی زیادی است. کافئین موجود در قهوه به درمان تیرگی کمک زیادی می‌کند. به مدت پانزده دقیقه دور چشم قرار داده و بعد هم بسیار آرام از اطراف چشم پاک کنید .

اگر تا به حال دایره‌های تیره یا پف و چروک‌های زیر چشم‌هایتان توجه شما را جلب نکرده است، نگاهی دقیق‌تر کنید. زیرا حتی اگر شما به آن‌ها توجه نکنید، دیگران آن را دیده‌اند.
پوستی که پلک‌های شما را پوشانده است، بسیار نازک‌تر و حساس‌تر از پوست سایر قسمت‌های صورت شماست. اگر دوست ندارید پیرتر از سن واقعیتان به نظر بیایید، نیازمند یک محصول جداگانه برای مراقبت از پوست دور چشم خود هستید.

 یادتان باشد پیشگیری، بهتر از درمان است. بنابراین حتی اگر چروک اطراف چشم هم ندارید، از امروز کرم دور چشم را به برنامه مراقبتی پوست خود اضافه کنید.

نوشته: نیلوفر برجوئیان 


 

کد خبر 19325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =