زیباکلام: اول «ایدئولوژی» بعد «سلامتِ مردم»!

زیباکلام: اول «ایدئولوژی» بعد «سلامتِ مردم»!

به گزارش تلکسیران،صادق زیباکلام - استاد سیاسی دانشگاه - در یادداشت کوتاهی نوشت: سیاست و سیاست زدگی، و اینکه هرچیز و همه چیز ازجمله سلامت و جان مردم فرع بر ملاحظات ایدئولوژیک نظام در ایران است، خودش را در جریان اخراج «پزشکان بدون مرز» که برای کمک در امر مبارزه با شیوع کرونا به ایران آمده بودند به بهترین شکل ظاهر ساخت. دو بهانه آورده‌ایم.

یکی همان داستان همیشگی: اینها جاسوس هستند و برای جاسوسی و کسب اطلاعات در مورد وضعیت کرونا در ایران امده بودند (که لابد اطلاعات بدهند به آمریکا و اسرائیل که ببینند توطئه شان چقدر در ایران پیشرفت داشته). دوم اینکه اینها دوهزار عدد ماسک و چند دست گان بیشتر نیاورده بودند. البته چون ما از همه طلبکاریم، پزشکان بدون مرز هم به ما کلی بدهی دارند و می بایستی یک تریلی ماسک و یک خاور گان پزشکی با خودشان برای ما می‌آوردند. موضوع آمدن آنها هم تبادل تجربیات پزشکی نبود بلکه اوردن تجهیزات پزشکی بوده..

“پزشکان بدون مرز" یک سازمان کاملا شناخته شده معتبر بین المللی است که سالهاست در مناطق بحرانی یا درگیر جنگ به امداد رسانی پزشکی و نجات جان انسانهای گرفتار و مجروح مبادرت می ورزد. اگر آنها از روسیه یا چین آمده بودند همینطور با آنها برخورد می شد؟ منتهی نه روسیه نه چین، بجز آنجایی که پای منافع شان در میان بوده، یک پَر تَره گَندیده هم حاضر نشده‌اند برای ما هزینه کنند.

کد خبر 19264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • AE ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
    0 0
    شما به کلی از اخبار جهان بی اطلاع هستی. حتی در ایتالیای شما هم روسیه و چین به داد مردم رسیدن. در کل این کمک های خارجی سمبولیک هستن اگر نگوییم برای موش آزمایشگاهی شدن و تست داروها هستن و باید خودمان به فکر باشیم. ضمنا هر خارجی باید ۱۴ روز قرنطینه بشه چه پزشک چه هر کس دیگه. در آخر این که چرا خودتون پزشک های کوبایی رو راه ندادین آمریکا