آخرین اخبار

۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
بررسی فنی خودروی پورشه هیبریدی

بررسی فنی خودروی پورشه هیبریدی

همانند بسیاری از خودروسازان، پورشه استراتژی الکتریکی سازی محصولات خود را در پیش گرفته و به این ترتیب به دنبال کاهش آلایندگی محصولات خود و دست‌یابی به اهداف سخت گیرانه موجود می‌باشد. این خودروساز آلمانی انتظار دارد تا سال ۲۰۲۳ نیمی از فروش خود را از خودروهای هیبریدی یا تمام الکتریکی به دست آورد. به نظر می‌رسد پورشه کاملاً در راه رسیدن به این هدف قرار دارد.

فروش خودروهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی پورشه در آلمان حدود ۲۵ درصد کل فروش این برند در ماه‌های ژانویه و فوریه بوده است. از میان ۲۰۱۲ دستگاه خودروی فروخته شده پورشه در ماه ژانویه در آلمان ۴۸۵ دستگاه از نوع الکتریکی شده بوده‌اند. با فروش ۱۶۷ دستگاهی مدل‌های کاملاً الکتریکی و ۳۱۸ دستگاهی مدل‌های پلاگین هیبریدی، در واقع این خودروها سهم ۲۴.۱ درصدی از کل فروش این برند را داشته‌اند.

پورشه در ماه فوریه ۳۹۴ خودروی الکتریکی شده فروخته که ۱۹۵ دستگاه آن‌ها از نوع تمام الکتریکی و ۱۹۹ دستگاه نیز از نوع پلاگین هیبریدی بوده‌اند. این میزان فروش نیز نشان دهنده سهم ۲۲.۷ درصدی از کل فروش ۱۷۳۴ دستگاه در ماه فوریه بوده است. ژرمن‌ها در دو ماه اول سال جاری میلادی کلاً ۸۷۹ دستگاه خودروی الکتریکی شده فروخته‌اند که نشان دهنده سهم ۲۳.۵ درصدی از کل فروش در آلمان می‌باشد.

پانامرا E-Hybrid محبوب‌ترین نسخه پانامرا در سال ۲۰۲۰ بوده است. بیش از نیمی از فروش پانامرا در آلمان از نوع پلاگین هیبریدی بوده و تحویل ۱۴۶ دستگاهی آن به مشتریان نشان دهنده‌ی سهم ۵۶ درصدی از کل فروش ۲۵۹ دستگاهی از خانواده می‌باشد؛ اما از میان ۸۵۴ دستگاه کاین فروخته شده در آلمان طی ماه‌های ژانویه و فوریه نیز ۳۶۸ دستگاه از نوع پلاگین هیبریدی بوده‌اند که حاکی از سهم ۴۳ درصدی این خودرو از خانواده کاین دارد.

پورشه تایکان هم استارت بسیار خوبی داشته و علیرغم قیمت بالای خودش از استقبال خوبی بهره‌مند شده است. پورشه می‌گوید بیش از ۱۵ هزار نفر قرارداد خرید تایکان را امضا کرده‌اند.

فروش محصولات الکتریکی پورشه با تولید ماکان الکتریکی می‌تواند افزایش قابل‌توجهی را تجربه کند، زیرا این خودرو در نسخه درون‌سوز خود پرفروش‌ترین محصول این برند می‌باشد. گفته می‌شود ماکان الکتریکی از همان پلتفرم تایکان استفاده خواهد کرد و انتظار می‌رود قوی‌ترین نسخه آن قدرت حدود ۷۰۰ اسب بخاری داشته باشد. ماکان الکتریکی در ابتدا به همراه نسخه درون‌سوز عرضه خواهد شد. گفته شده این خودرو سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ تولید می‌شود.

کد خبر 19154

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =