راههای شروع رابطه عاطفی بعد از یک شکست عشقی

کسانی که برای مدتی طولانی باهم بوده‌اند، به‌ لحاظ جسمانی و روحی تاثیر عمیقی روی یکدیگر گذاشته اند. پس باید پذیرفت که نبود آن فرد در زندگی، نوعی خلا در زندگی ایجاد خواهد کرد.همه‌ انسان‌ها بعد از پایان یافتن یک رابطه عاطفی و بعد از شکست عشقی، روزهای سختی را خواهند گذراند و هر فردی بسته به نوع خلقیات شخصیتی و روحیاتش، باید زمانی را بگذراند تا به شرایط عادی خود برگردد. در این مقاله سعی می کنیم روش هایی را به شما یاد بدهیم که به‌ کمک آنها بتوانید زودتر به شرایط عادی و زندگی شاد خود بعد از شکست عشقی برگردید

راههای شروع رابطه عاطفی بعد از شکست عشقی 


پایگاه تحلیلی خبری تلکسیران :کسانی که برای مدتی طولانی باهم بوده‌اند، به‌ لحاظ جسمانی و روحی تاثیر عمیقی روی یکدیگر گذاشته اند. پس باید پذیرفت که نبود آن فرد در زندگی، نوعی خلا در زندگی ایجاد خواهد کرد.همه‌ انسان‌ها بعد از پایان یافتن یک رابطه عاطفی و بعد از شکست عشقی، روزهای سختی را خواهند گذراند و هر فردی بسته به نوع خلقیات شخصیتی و روحیاتش، باید زمانی را بگذراند تا به شرایط عادی خود برگردد. در این مقاله سعی می کنیم روش هایی را به شما یاد بدهیم که به‌ کمک آنها بتوانید زودتر به شرایط عادی و زندگی شاد خود بعد از شکست عشقی برگردید.
 
1- درد و ناراحتی خود را جدی بگیرید: وقتی جدایی عاطفی صورت می‌گیرد، با دیدن عکس‌ها و یادآوری خاطرات آن دوران، نوعی واکنش در مغز ایجاد می شود که شبیه به واکنش مغز نسبت به درد است. به همین دلیل بعد از جدایی، توان بدنی شما افت می‌کند. بدن انسانی که از رابطه عاطفی جدا شده است، مانند شخصی است که به‌ تازگی موادمخدر را ترک کرده و همانند یک معتاد درحال ترک اعتیاد، احساس گیجی و خارج شدن از کنترل دارد. به خودتان زمان بدهید. بعد از شکست عشقی، خود را به‌خاطر تغییراتی که ایجاد می‌شود درک کنید و به خودتان زمان بدهید تا با اوضاع جدید کنار بیاید.


2- گریه کنید و بگذارید به‌عنوان روشی درمانی شما را آرام کند: اشک، حاوی هورمون استرس می باشد. گریه ‌کردن باعث پاکسازی درد و رنج درونی بد می شود و برای سیستم عصبی مفید است. شما با گریه‌کردن، آرام تر خواهید شد و بدنتان حالت بهتری پیدا می‌کند. 


3- شعر و خاطرات خود را بنویسید: بعد از شکست عشقی، بهتر است شروع به نوشتن شعر و خاطره کنید تا متوجه شوید که ایراد کار از کجا شروع شده و احتمال دارد در میان این مرورها متوجه شوید که طرف مقابلتان آنقدر هم که غصه می ‌خورید، کامل و بی‌نقص نبوده است. حواستان هم باشد که این مطالب را نباید کس دیگری بخواند، چون بسیار شخصی هستند.


4- به‌دنبال علاقه های خود بروید: دنبال کردن علاقه های خود، راه خوبی برای کنار آمدن با شرایط بعد از شکست عشقی می باشد. ببینید به چه چیزی علاقه دارید. مثلا نقاشی، موسیقی، کار با برنامه‌هایی مانند فتوشاپ یا ... . این کارها را انجام دهید و زمان خود را خالی نگذارید.
 
5- با خانواده و عزیزانتان بیشتر ارتباط برقرار کنید: بعد از شکست عشقی، برقراری ارتباط با عزیزانتان به شما آرامش زیادی می‌دهد.


6- اشتباهاتی که در انتخاب طرف مقابل داشته‌اید، را تکرار نکنید: حواستان را جمع کنید و سعی کنید که دیگر اشتباهات گذشته را در شروع رابطه جدید، دوباره تکرار نکنید. 


7- مشکلات و اشکالات احساسی خود را در رابطه عاطفی بشناسید: ببینید دقیقا چه چیزی در رابطه‌ قبلی باعث شکست شده است. با خود صادق باشید و با شناخت مشکل، سعی کنید آن را حل کنید و در تلاش برای توجیه رفتارها و اشکالات احساسی خود نباشید.


8- انتظارات غیرمعقول و توقعات بالا نداشته باشید: یادتان باشد که ما نمی‌توانیم شخصی را پیدا کنیم که از همه لحاظ مطابق میل ما باشد. انتظارات غیرمعقول را از خود دور کنید و اگر توانستید فردی پیدا کنید که تاحدودی مطابق ایده‌آل‌های شما بود، این بار سعی کنید تمام تلاشتان را برای حفظ او در زندگی به‌ کار بگیرید.


9- از توجه به جزئیات بی اهمیت بپرهیزید:اگر  طرف مقابل در اولین قرار، کفش کتانی با کت‌ و شلوار پوشیده بود، نباید شما به حرف‌ها و عقایدش بی‌توجهی نشان دهید و اجازه و فرصت آشنایی با او را از خود بگیرید. یا اگر طرف مقابل ظاهر خوبی ندارد، دلیل نمی‌شود که او را ترک کنید و نگذارید که خود را به شما معرفی کند.


10- به طرف مقابل اجازه مخالفت بدهید: لزومی ندارد که دو فرد درهمه‌چیز باهم تفاهم داشته باشند. هر رابطه‌ای در هر مقطعی دچار چالش می‌شود و جدی ‌شدن بیش از اندازه و ترس از ابراز مخالفت، اوضاع را به سمت روابط ناموفق قبلی و شکست عشقی می‌برد و شما را اذیت خواهد داد.
 
11- از مقایسه خود با دیگران پرهیز کنید: توجه به دیگران و افسوس خوردن به روابط دیگران، کار اشتباهی است. خود و داشته‌هایتان را قبول کنید و بدانید که این شیوه‌ رفتار خیلی برایتان مفیدتر می باشد. باید بپذیرید که شما فردی متفاوت هستید و تنها با الگوگرفتن از رفتارهای شایسته‌ آنها می‌توانید موفق عمل کنید. مقایسه در هیچ‌ صورتی درست نیست.


12- اسیر شبکه‌های اجتماعی نباشید: قبول کنید که این تصاویری که از زندگی‌های زیبا که در شبکه های اجتماعی می بینید، تنها قسمتی از زندگی افرادی است که تصمیم گرفته ‌اند فقط این قسمت از زندگی خود را به شما نشان بدهند. پس به هیچ وجه افسرده نشوید و حسادت را کنار بگذارید، زیرا شما فقط قسمتی از واقعیت را می‌دانید.


13- منفی‌ بافی نکنید: افکار منفی را از خود دور کنید. تجربه ناموفق و تلخ شکست عشقی در گذشته، دلیلی بر شکست رابطه‌ عاطفی جدید نیست. باید شجاعت شروعی دوباره را داشته باشید.


14- به هیچوجه به گذشته‌ها برنگردید: جستجو و به یادآوردن رابطه‌ بلندمدت یا حتی کوتاهی که قبلا داشته اید را کنار بگذارید. به‌ سراغ تجربه های ناخوشایند شکست عشقی نروید و به خود فرصت شروعی جدید را بدهید.


15- بر ترستان غلبه کنید: غلبه بر ترس بسیار مهم می باشد. بخاطر ترس از رسیدن به بن‌بست و شکست دوباره در رابطه، از شروع رابطه عاطفی جدید نترسید و فرصت‌های تازه را از خود نگیرید.


16- صداقت داشته باشید: در شروع هر رابطه ‌ای همه میخواهند خود را کامل و بدون عیب نشان دهند. سعی کنید خود واقعیتان را به طرف مقابل نشان دهید. اگر دروغ بگویید یا صادق نباشید، رابطه شما به جایی نخواهد رسید.


17- باید بدانید که چه می‌خواهید: اگر اهداف شما در آغاز رابطه مشخص نباشد، خلوص در رفتارتان وجود نخواهد داشت و فرد مقابل را فراری خواهید داد. بدانید که از زندگی و روابط‌تان چه می‌خواهید و فراموش نکنید که کنترل زندگی به دست خودتان است، نه اقوام، خانواده و دوستان و ... .

 
18- متعهد باشید و به آنچه می‌گویید عمل کنید: اگر قول‌هایی بدهید که به آنها عمل نکنید، رابطه‌ تان را به ‌خطر می اندازید. ضمن اینکه راستگو نبودن و تعریف کردن غیرواقعی از دیگری یا ابراز علاقه‌ الکی هم، اصلا روش خوبی نمی باشد. اگر هنوز عاشق طرف مقابلتان نشده‌اید، نباید به دروغ به او ابراز علاقه کنید.


19- احساسات خود را واضح بیان کنید: ابراز احساسات موضوع مهمی است. اگر چیزی شما را اذیت می کند یا نظر و عقیده‌ای در ذهن دارید، حتما آن را مطرح کنید. نگذارید احساسات شما در ذهنتان مخفی شوند.


20- نسبت به استفاده از شبکه‌های اجتماعی محتاطانه عمل کنید: برای توسعه‌ روابط خود می‌توانید از شبکه‌ های اجتماعی استفاده کنید، اما اگر در استفاده از شبکه های اجتماعی حواستان نباشد، به ‌دردسر خواهید افتاد. اگر در شبکه‌های اجتماعی خود عکس‌ها و مطالبی انتشار دهید که دقت لازم در اشتراک آنها نداشته اید، احتمال این وجود دارد که طرف مقابل حس کند شما برای دیگران بیشتر وقت می گذرانید و به دیگران توجه بیشتری دارید و همین وضوع باعث دعوا و اختلاف شود. استفاده‌ غلط از شبکه‌های اجتماعی می ‌تواند زندگی و روابط را خراب کند. پس اگر می‌بینید، این شبکه‌ ها به عاملی برای خراب شدن رابطه ‌تان تبدیل شده‌ است، قید آنها را بزنید.

نوشته: مرجان باقری


 

کد خبر 19063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =