خوردن چه چیزهایی در بارداری مضر است؟

خوردن چه چیزایی در بارداری مضر است؟ مصرف ادویه جات (زردچوبه، فلفل و ..‌.) و همچنین نمک و چربی یا روغن در چه اندازه باید استفاده کنم؟

سوال : خوردن چه چیزایی در بارداری مضر است؟ مصرف ادویه جات ( زردچوبه، فلفل و..‌.) و همچنین نمک و چربی یا روغن در چه اندازه باید استفاده کنم؟ و می توانم حذف کنم و نخورم؟ به جای نمک معمولی می توانم از نمک دریا استفاده کنم؟ مصرف کدامش در بارداری بهتره و کم ضررتره و چه میزان استفاده کنم؟ بجای روغن مایع معمولی می توانم بطور کل از روغن زیتون استفاده کنم؟
پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:
به گزارش تلکسیران،آنچه در تغذیه خانم های باردار اهمیت دارد رعایت تنوع و تعادل در مصرف مواد غذایی است. بهترین راه برای اطمینان از مصرف متعادل و متنوع مواد غذایی در روز استفاده از همه گروه های اصلی غذایی یعنی گروه نان و غلات، گروه میوه ها و سبزی ها، گروه شیر و لبنیات و گروه گوشت، تخم مرغ، حبوبات و مغزها است. در مصرف مواد قندی، چربی ها و انواع شیرینی ها و همچنین چای افراط نکنید. کلاً دور و بر فرآورده های گوشتی مانند سوسیس و کالباس و غیره را خط بکشید به خاطر اینکه حاوی نیترات هستند. جگر حاوی میزان زیادی ویتامین A می باشد که حتی بیش از نیاز روزانه خانم های باردار است. جذب میزان زیاد ویتامین A می تواند به رشد جنین آسیب بزند. مصرف روغن زیتون و نمک دریایی منعی ندارد. ادویه جاتم به تعادل استفاده کنید.
کد خبر 18969

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =