پیش بینی سی ان ان از شکست ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰

پیش بینی سی ان ان از شکست ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰

به گزارش تلکسیران،اگرچه هر روز در ایالات متحده آمریکا نظرسنجی های متعددی در هر دو حوزه سراسری و ایالتی منتشر می شود، اما نظرسنجی مشترک اخیر روزنامه وال استریت ژورنال و ABC به شدت رئیس جمهور این کشور را نگران ساخته است. این نظرسنجی نشان می دهد که اختلاف آرای بایدن و ترامپ بار دیگر افزایش یافته و وزنه را به سود نامزد احتمالی نهایی دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 سنگین تر ساخته است. بر اساس این نظرسنجی، بایدن در آرای عمومی، 52 درصد آرای شهروندان را را به خود اختصاص داده است. این در حالیست که ترامپ تنها 43 درصد آرای عمومی را به خود اختصاص داده است.

،شبکه سی ان ان، با استناد به نظرسنجی اخیر، به بررسی آخرین وضعیت سیاسی و انتخاباتی ترامپ پرداخته است. بر اساس گزارش سی ان ان، دیگر نظرسنجی هایی که طی روزهای اخیر صورت گرفته است نیز حکایت از افزایش محبوبیت بایدن در مقابل ترامپ دارد. معدل این نظرسنجی ها نشان می دهد که بایدن، حداقل 7 درصد در سطح افکار عمومی از ترامپ پیشی گرفته است. این در حالیست که هنوز پیروزی بایدن در انتخابات درون حزبی دموکراتها قطعی نشده است. او هنوز مشغول رقابتی نسبتا سخت با برنی سندرز است. رقابتی که به نظر می رسد در نهایت با پیروزی بایدن به پایان برسد. پیروزی های اخیر بایدن در ایالاتی مانند فلوریدا و ایلنویز و آریزونا،قدرت مانور سندرز را در رقابتهای درون حزبی دموکراتها به شدت محدود ساخته است. ضمن آنکه سوپر دلیگیتها و نمایندگان ویژه حزب دموکرات نیز اکثرا حامی بایدن هستند. همین مسئله پیروزی نهایی بایدن را تا حدود زیادی تضمین می کند.
شبکه سی ان ان نشان داده است که پس از هری ترومن، رئیس جمهور آمریکا در سال 1948 که کمترین میزان آرای عمومی را در نزد رای دهندگان آمریکایی و در آستانه انتخابات کسب کرده بود، هم اکنون ترامپ بدترین نتیجه ممکن را کسب کرده است. به عبارت بهتر، شانس ترامپ برای انتخاب مجدد در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا حدود زیادی پایین آمده است. البته رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در مناظره های انتخاباتی مستقیم ، بایدن و حزب دموکرات را به چالش بکشد اما ترامپ تلاش زیادی کرد تا کار به آن نقطه نرسد! رئیس جمهور آمریکا سعی کرد با افشاگری در خصوص فعالیتهای اقتصادی بایدن و پسرش در اوکراین( که منتج به شکل گیری پرونده اوکراین گیت به ضرر ترامپ شد)، مانع از پیروزی نهایی بایدن در رقابتهای درون حزبی دموکراتها شود اما به نظر می رسد این اتفاق در نهایت رخ نمی دهد!
شبکه سی ان ان گزارش داده است که افزایش 5 تا 10 درصدی محبوبیت بایدن در نظرسنجی ها در حالی صورت می گیرد که محبوبیت ترامپ نسبت به سال گذشته در میان طرفدارانش ثابت مانده است. به عبارت بهتر، گردش آرای رای دهندگان مستقل( که تعیین کننده اصلی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری نوامبر امسال هستند)، حداقل تا کنون به سود ترامپ نبوده است! سی ان ان، در ادامه به افزایش آرای بایدن در سه ایالت میشیگان، پنسیلوانیا و آریرونا اشاره کرده است. ایالاتی که اگر بایدن در آنها پیروز شود، دیگر ترامپ باید رویای حضور دوباره در کاخ سفید را فراموش کند. این نظرسنجی های ایالتی نشان می دهد که در ساختار کالج الکترال نیز بایدن فعلا توانسته است گوی سبقت را از ترامپ برباید. در چنین شرایطی ترامپ حق دارد نسبت به آینده سیاسی خود و انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 نگران باشد! نکته مهم تر اینکه در انتخابات میاندوره ای کنگره در سال 2018 میلادی نیز دموکراتها توانستند در انتخابات سنا، مجلس نمایندگان و فرمانداری ها در هر سه ایالت حساس و سرنوشت ساز میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین پیروز شوند: ایالاتی که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 با اختلافی بسیار اندک توانست هیلاری کلینتون را در آنها شکست دهد.
پس از برگزاری انتخابات میاندوره ای کنگره در سال 2018، بسیاری از تحلیلگران نزدیک به کاخ سفید به ترامپ هشدار دادند که اگر این نتایج در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 تکرار شود، ترامپ باید با کاخ سفید برای همیشه خداحافظی کند! شبکه سی ان ان ، هم اکنون ضمن اشاره به نظرسنجی های داخلی در این ایالات، نتیجه گرفته است که همچنان شرایط ترامپ در سه ایالت حساس و سرنوشت ساز ذکر شده و برخی ایالات دیگر مانند آریزونا، خطرناک بوده و در مقابل، دموکراتها و نامزد نهایی این حزب ( به صورت مشخص بایدن) وضعیت بهتری در آنها دارند.
شبکه سی ان ان در گزارش خود تاکید کرده است که علی رغم استنباط برخی نزدیکان و طرفداران ترامپ مبنی بر اینکه رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در سطح کالج الکترال وضعیت بهتری نسبت به آرای سراسری دارد، نظرسنجی های ایالتی نشان دهنده خلاف این ادعاست. در هر حال، باید در انتظار ماههای آتی و خصوصا هفته های منتهی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 و نحوه گردش آرای ایالتی در ایالات خاکستری و حساس ماند.

کد خبر 18900

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =