روحانی: نباید پیک کرونا یکباره بالا برود/مراکز خرید پرتردد فعالیت نداشته باشند /برای خریدهای اینترنتی تخفیف پیش‌بینی شود/محدودیت‌ها تا ۱۳ فرودین است

رئیس جمهور گفت:‌ انشالله اگر تا ۱۳ فروردین همه ما محدودیت‌ها و مراعات‌ها را برای جلوگیری از شیوع کرونا انجام دهیم شرایط تغییر خواهد کرد.

به گزارش تلکسیران، نخستین جلسه ستاد ملی مبارزه در سال جدید صبح شنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری و با حضور هیأت وزیران و اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا در مجموعه حافظیه تهران برگزار شد.

رئیس‌جمهور در نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا، با توصیه برای درنظر گرفتن تخفیف برای خریدهای اینترنتی به‌منظور کاهش مراجعه مردم به مراکز خرید، گفت:‌برنامه داریم به افرادی که اینترنتی خرید می کند تخفیف داده شود. انشالله اگر تا ۱۳ فروردین همه ما محدودیت‌ها و مراعات‌ها را انجام دهیم شرایط تغییر خواهد کرد. 

اهم اظهارات رئیس دولت دوازدهم را بخوانید؛

*منظورم ما آنجایی است که محدود شده اند. فروشگاه‌ و بقالی‌ها و میوه‌ فروشی‌ها یا مراکز دارویی مورد بحث ما نیست. برعکس این‌ها باید ساعات بیشتری را وقت بگذارند تا ۱۲ شب باز باشند. اگر جایی امکان‌پذیر است فروشگاهای بزرگ ۲۴ ساعته شوند و این باعث می‌شود جمعیت زیاد در یک نقطه متمرکز نشوند.

*محدودیت های اعمال شده تا ۱۳ فرودین است، همینجا به وزارت صمت و اقتصادی ابلاغ می‌کنم  که بررسی کنند ما چگونه می‌توانیم کسی که خرید را اینترنتی انجام می‌دهد تخفیف بدهیم. کسی که دم مغازه می‌روند مقداری گرانتر باشد.

*وقتی ضروی است تخت بیمارستان و آی‌سی‌یو تحت اشغال قرار بگیرد. انتقال بی جهت به بیمارستان موجب انتقال ویروس می‌شود. نباید پیک به یک باره بالا برود. اگر بیماری است و ما الان با آن دست به گریبان هستیم تا دو یا سه هفته یا بیشتر، باید پرسنل و تجهیزات و امکانات ما با آن بخواند. خب در اینصورت کار با آرامش  پیش می‌رود و تعداد مرگ و میر کاهش پیدا می‌کند.

*مردمی که به کرونا مشکوک هستند به بیمارستان‌ها مراجعه نکنند، چون خود این مراجعه موجب ابتلا به کرونا خواهد شد. 

*بهترین محل برای کسانی که حالشان وخیم نیست، خانه است، نه بیمارستان و هر چقدر بیمارستان‌ها را خلوت‌تر کنیم، زودتر از کرونا عبور خواهیم کرد.

*تنها زمانی که ضروری است تخت‌های بیمارستان‌ها را اشغال کنیم.

*پاساژ ها و مراکز تجاری پر تردد فعالیت نداشته باشند.

*هدف این است که مردم از خانه خارج نشوند.

*هر جایی که لازم است سیستم تولید ما حالت عادی و معمولی داشته باشد. توطئه ضد انقلاب این است که کاری کند کار و فعالیت اقتصادی در کشور تعطیل شود.

این خبر درحال تکمیل است....

۲۷۲۷

کد خبر 18723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =