آخرین اخبار

عربستان مسئول واردکردن ویروس کرونا به یمن است

معاون نخست‌وزیر یمن کشورهای حاضر در ائتلاف متجاوز سعودی به‌ویژه عربستان را مسئول واردکردن ویروس کرونا به یمن عنوان کرد.

به گزارش تلکسیران، مسئولان یمنی شامگاه گذشته در صنعا پایتخت این کشور، نشستی را با موضوع ویروس کرونا برگزار کردند.

ریاست این نشست بر عهده «حسین مقبولی» معاون نخست‌وزیر در امور خدماتی و توسعه یمن بود و «طه المتوکل» وزیر بهداشت در این نشست حضور داشت.

خبرگزاری «سبأ» گزارش داد که حاضران در این نشست، بر «اهمیت افزایش اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا و فراهم ساخت تمام امکانات برای این مسئله» تأکید کردند.

حاضران این نشست گفتند که تاکنون هیچ موردی از ابتلای مردم یمن به ویروس کرونا گزارش نشده است و حتی یک مورد مشکوک نیز وجود ندارد.

معاون نخست‌وزیر یمن در این نشست گفت که عربستان سعودی، حدود 4 هزار نفر به مرزهای یمن اعزام کرده که باعث ازدحام زیادی در گذرگاه‌های زمینی یمن شده است. این در حالی است که یمن، با کمبود تجهیزات پزشکی و کادر درمانی روبروست.

وی کشورهای حاضر در ائتلاف متجاوز سعودی به‌ویژه عربستان را مسئول واردکردن ویروس کرونا به یمن عنوان و تأکید کرد که مزدوران وابسته به این کشور، مسئول انتقال این ویروس هستند.

وزیر بهداشت یمن نیز به مشکلات موجود درباره ارائه خدمات بهداشتی در گذرگاه‌های مرزی این کشور اشاره کرد.

عربستان سعودی از فروردین سال 1394 با تشکیل ائتلافی، حمله به ملت یمن را آغاز کرد. ریاض قصد داشت «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری فراری و مستعفی یمن را به قدرت بازگرداند که تاکنون هیچ موفقیتی به دست نیاورده است.

عربستان تجاوز خود را با مشارکت امارات و با حمایت آمریکا،‌ انگلیس، فرانسه و آلمان آغاز کرد که تاکنون بیش از 100 هزار نفر بر اثر آن کشته شده و هزاران خانواده آواره شده‌اند.

وضعیت یمن به‌اندازه‌ای وخیم گزارش‌شده است که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ آماری تکان‌دهنده از وضعیت نابسامان مردم یمن ارائه و تأکید کرد که هشتاد درصد از مردم این کشور، نیازمند کمک هستند تا بتوانند فقط زنده بمانند.

انتهای پیام/4106/

کد خبر 18665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =