مرکز مطالعاتی صهیونیستی: اسرائیل در تیررس موشک‌های حزب‌الله است

مرکز پژوهشی راهبردی بگین سادات رژیم صهیونیستی گزارش داد که اسرائیل در تیررس موشک‌های حزب‌الله بوده و سامانه‌های پدافند هوایی تل‌آویو تنها قادر به رهگیری تعدادی از این موشک‌ها هستند.

به گزارش تلکسیران، به نقل از روزنامه رای الیوم، مرکز پژوهشی راهبردی بگین سادات رژیم صهیونیستی طی یک مطالعه جدید اعلام کرد که تنش‌ها میان اسرائیل و حزب‌الله لبنان به جایی رسیده که ممکن است منجر به بروز جنگی شود که در حال حاضر هیچ یک از طرفین مایل به آن نیستند. «ایهود عیلام» کارشناس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و استاد تاریخ نظامی در دانشگاه تل‌آویو با استناد به یک سند استراتژیک از ارتش رژیم صهیونیستی در سال 2018 اشاره کرد که در جنگ احتمالی آینده میان اسرائیل و حزب‌الله٬ ارتش اسرائیل تلاش خواهد کرد تا یک ضربه بزرگ به حزب‌الله وارد کند٬ اما این کار به هیچ وجه آسان نخواهد بود.

وی تصریح کرد که طبیعتا ارتش اسرائیل نسبت به حزب‌الله مجهزتر است؛ اما حزب‌الله بیش از 150 هزار موشک به سمت اسرائیل(مناطق اشغالی) نشانه گرفته و این جبهه کاملا در تیررس موشک‌های حزب‌الله است. این کارشناس صهیونیستی ادامه داد که این موشک‌ها در وهله اول جبهه شمالی را مورد هدف قرار داده و سامانه‌های پدافند هوایی اسرائیل مانند «گنبد آهنین» تنها می‌توانند بخش از انها را رهگیری کنند.

ایهود عیلام تصریح کرد که نیروی هوایی اسرائیل در حال آموزش برای مقابله با موشک‌های حزب‌الله است؛ اما انجام این ماموریت به تنهایی ممکن نخواهد بود٬ به ویژه اینکه اگر حزب‌الله فرودگاه‌ها را مورد هدف قرار دهد که در این صورت تل‌آویو چاره‌ای جز انجام یک عملیات زمینی گسترده ندارد. اما ارسال نیروهای زمین به خاک لبنان تنها موجب طولانی شدن جنگ می‌شود و آغاز یک جنگ گسترده گزینه مناسبی نیست.

کارشناس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ادامه داد که ارتش اسرائیل نگرانی عمیقی در رابطه با داخل لبنان دارد؛ چرا که ممکن است نظامیان آن مانند اتفاقی که در سال 1982 افتاد هرگز نتوانند به خاک بیروت برسند و اسرائیل هرگز نمی‌خواهد به دهه نود که مجبور شد بهای سنگینی بابت یک جنگ گسترده در داخل لبنان بپردازد٬ بازگردد.

وی تاکید کرد که مسئولان اسرائیلی بارها درباره تبدیل شدن لبنان به مرکز پرتاب آتش به سمت اسرائیل هشدار داده‌اند.

این کارشناس صهیونیستی در پایان خاطرنشان کرد که اگر حزب‌الله اقدام به ارسال موشک به سمت اسرائیل کند٬ اول از همه جبهه داخلی آن را مورد هدف قرار خواهد داد و در حال حاضر با این وجود که هیچ یک از دو طرف مایل به آغاز درگیری نیستند٬ احتمال وقوع این جنگ وجود دارد.

انتهای پیام/

کد خبر 18529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =