نشانه هایی که ثابت می کنند شما در یک رابطه عاطفی جدی قرار گرفته اید

طبق نظر روانشناسان، رابطه های طولانی مدت، معمولا فاکتورهای مشابهی دارند و نشانه‌های آشکاری وجود دارند که جدی ‌شدن رابطه را تأیید می‌کنند. در این مقاله قصد داریم به نشانه هایی که ثابت می کند شما در یک رابطه عاطفی جدی قرار گرفته اید، اشاره ای داشته باشیم

نشانه هایی که ثابت می کنند شما در یک رابطه عاطفی جدی قرار گرفته اید


پایگاه تحلیلی خبری تلکسیران:رابطه عاطفی و عاشقانه اغلب با فراز و نشیب های زیادی همراه می باشد، اما اگر در مسیر درست قرار بگیرند، به آرامشی پایدار و همیشگی تبدیل می شوند. البته این موضوع درباره رابطه هایی است که طولانی مدت بوده و در نهایت به ازدواج منتهی شده است. طبق نظر روانشناسان، رابطه های طولانی مدت، معمولا فاکتورهای مشابهی دارند و نشانه‌های آشکاری وجود دارند که جدی ‌شدن رابطه را تأیید می‌کنند. در این مقاله قصد داریم به نشانه هایی که ثابت می کند شما در یک رابطه عاطفی جدی قرار گرفته اید، اشاره ای داشته باشیم. البته اگر رابطه شما هیچ کدام از موارد زیر را نداشت، نگران نباشید زیرا این به معنی آن نیست که باید به آن ارتباط پایان دهید. بلکه این مقاله به عنوان یک راهنمای بهبود ارتباط می باشد تا شما کارهایی که می توانند باعث بهبود رابطه عاطفی شوند را انجام دهید.
 
1- به یکدیگر فکر می کنید، حتی زمانی که باهم نیستید: کسانی که در رابطه عاطفی جدی هستند، حس عاشقانه قوی تری دارند. وقتی از هم دور هستند، به یکدیگر فکر کرده و عشق و علاقه شان نسبت به یکدیگر ادامه دارد. تحقیقات نشان داده که این افراد زمانی که به شریک عاطفی خود فکر می کنند، کمتر می توانند روی مسایل دیگری تمرکز کنند و این هم نشان دهنده شدت عشق و علاقه آن ها می باشد. این حس در مردان قوی تر از زنان می باشد.


2- واکنش مثبتی نسبت به خبرهای خوب یکدیگر نشان می دهید: واکنشی که به رابطه عاطفی جدی و سرشار از عشق مرتبط می باشد، واکنش مثبت، اکتیو، کارساز و سرشار از اشتیاق است که حمایت مردانه هم در خود دارد.مثلا گفتن این واکنش که " عالی بود عزیزم! می دونستم که تلاشهای تو نتیجه میده و بالاخره به این مقام میرسی" نوعی از واکنش های مثبت و کارساز می باشد.


3- زمانی را برای سپری کردن با دوستان خود و دور از یکدیگر اختصاص می دهید: برای اینکه رابطه عاطفی شادی را تجربه کنید و پایداری ازدواج خود را تضمین کنید، سطح توقعات خود را از یکدیگر پایین می آورید و به شریکتان اجازه می دهید که برای خود سرگرمی های مفید پیدا کرده و با دوستانش نیز ارتباط برقرار کند و زمانی را با دوستان خود و به دور از شما داشته باشد. این موضوع نشان می دهد که شما در یک رابطه عاطفی جدی به سر می برید.
 
4- هر دو حس شوخ طبعی یکسانی دارید: حس شوخ طبعی، باعث صمیمیت بیشتر در رابطه های عاطفی می شود. به طور مثال، داشتن واژه ها و اصطلاحاتی که فقط خودتان دو نفر، معنای آن را می دانید، یا جوک هایی که برای یکدیگر تعریف می کنید، یا کارهای بامزه و خنده دار دیگری که موجب خوشحالی هردوی شما می شود، از جمله مواردی هستند که به پایداری هر چه بیشتر روابط کمک می کنند.


5- کارهای روزانه را با همدیگر تقسیم می کنید: تقسیم کار از جمله موارد مهم برای داشتن یک ازدواج موفق می باشد. البته شاهد این هستیم که مردها این روزها نسبت به گذشته، بیشتر در کار خانه به همسران خود کمک می کنند اما با این وجود، باز هم زنانی هستند که از بی توجهی همسر خود ناراضی هستند و شکایت می کنند.


6- مسایل جدید را با یکدیگر امتحان می کنید: محققان در سال ۱۹۹۳، با جمع کردن تعدادی زوجین، تحقیقاتی انجام دادند و متوجه شدند گروهی که زن و شوهرها با هم فعالیت های جدیدی را تجربه کرده بودند، رضایت بیشتری داشتند. اما اگر زوج ها رابطه خوبی با هم دارند ولی زندگیشان سرد شده و هیجانی را ندارند، می توانند با انجام کارهای جدید یا سرگرمی های نو، باعث رونق بخشیدن دوباره به زندگی خود باشند.


7- در رابطه خود مشکلات عاطفی زیادی ندارید: به طور کلی از لحاظ رفتاری می توان زوج ها را در 4 دسته احساسی، وابسته به شریک عاطفی، درگیر اجتماع و ستیزه جو قرار داد. زوج های احساسی، در قول و قرارها و احساسات خود نسبت به شریک عاطفی خود در طول زمان نوسانات زیادی دارند و با فراز و نشیب های زیادی مواجه هستند. زوج هایی که وابسته به شریک عاطفی خود هستند، نگاه مثبتی به همسرشان دارند. زوج های درگیر اجتماع، کسانی هستند که بیشتر دعواها و بحث هایشان، زمانی صورت می گیرد که دوستان یا نزدیکانشان، دیدگاه آنها را نسبت به یکدیگر تغییر می دهند. این زوجین، حرف دیگران روی آن ها تاثیر زیادی دارد. زوج های ستیزه جو نیز در بیشتر مواقع با هم بحث و کشمکش دارند و رابطه شان، پر از فراز و نشیب های کوچک و بزرگ است. زوج های وابسته به شریک عاطفی، ارتباط عمیق تر، پایدارتر و طولانی تری را دارند و زوج های احساسی نیز بیشتر از بقیه گروه ها، در خطر جدا شدن و قطع ارتباط قرار دارند.
 
8- پس از بحث و دعوا می دانید که چگونه دوباره دل هم را به دست بیاورید: یکی از نشانه های قرارگرفتن در یک رابطه عاطفی جدی، این است که دو طرف پس از هر بحث و دعوایی، دوباره توان بهبود روابط و از بین بردن کدورت ها را داشته باشند. زوج های عاشق هرگز اجازه نمی دهند که شریک زندگیشان در رنج و ناراحتی ناشی از آن دعوا باقی بماند. آن ها با یکدیگر صحبت می کنند و سوءتفاهم ها را برطرف می سازند. همچنین آنها در مورد راههای رفع ناراحتی ها با هم مشورت می کنند. آن ها هرگز اجازه نمی دهند که مشکلات در رابطه آن ها باقی مانده و کهنه شود.


9- وقتی به یکدیگر اعتماد می‌کنید: اعتماد یکی از نشانه های این است که رابطه عاطفی دارد جدی می شود. هر رابطه‌ای نگرانی‌های خاص خودش را دارد، اما مهم این است به جایی برسید که وقتی طرف مقابل می‌گوید دوستتان دارد و می‌خواهد شما کنارش باشید، شما در ذهن خود نگویید که آیا راست می گوید؟ نباید نگران این باشید که آیا شریکتان زیرچشمی دیگران را از نظر می‌گذراند یا نه. بلکه باید به او اعتماد داشته باشید و نگران تماس ها و پیام های گوشی تلفن او نباشید. کسی که به شریکش اعتماد دارد، نباید مثل کارآگاه‌های خصوصی رفتار کند.

نوشته: مرجان باقری

کد خبر 18510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =