روش هایی برای بهبود روابط عاشقانه

رعایت چند نکته کوچک و ساده در زندگی مشترک، باعث بهبود روابط عاشقانه و در نهایت یک ازدواج موفق خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به روش هایی برای بهبود روابط عاشقانه و بهتر شدن زندگی مشترکتان بپردازیم. دانستن این روشها برای هر زوج، چه از زندگی زناشویی خود رضایت داشته یا از ازدواج خود احساس نارضایتی می‌کنند، ارزشمند می باشد

روش هایی برای بهبود روابط عاشقانه


پایگاه تحلیلی خبری تلکسیران:رعایت چند نکته کوچک و ساده در زندگی مشترک، باعث بهبود روابط عاشقانه و در نهایت یک ازدواج موفق خواهد شد. در این مقاله قصد داریم به روش هایی برای بهبود روابط عاشقانه و بهتر شدن زندگی مشترکتان بپردازیم. دانستن این روشها برای هر زوج، چه از زندگی زناشویی خود رضایت داشته یا از ازدواج خود احساس نارضایتی می‌کنند، ارزشمند می باشد.


1- برای بهبود روابط عاشقانه از خودتان شروع کنید: سعی کنید نیازهایتان را کنترل کنید و این انتظار را هم نداشته باشید که همسرتان همیشه در اختیار شما باشد. شما باید بدانید تحریکات و شور جنسی شما با همسرتان متفاوت می باشد و باید تلاش کنید که این تفاوت ها را پیدا کرده و درک کنید.


2- برای داشتن روابط عاشقانه موفق معذرت خواهی کنید: اصلا مهم نیست که شما چقدر مقصر هستید حتی اگر 10درصد تقصیرها گردن شماست، برای همان درصد کم، معذرتخواهی کنید. ازدواج زمانی خوب پیش می‌رود که حداقل یک نفر بتواند معذرتخواهی کند. داشتن غرور در رابطه زناشویی، اصلا درست نمی باشد. معذرتخواهی روح بزرگ شما را نشان داده و حس بهتری زندگی شما می بخشد.
 


3- برای بهبود روابط عاشقانه به همسرتان دلگرمی بدهید: همیشه در ابتدای هر رابطه همه چیز خوب است و فقط نکات مثبت را می بینیم. اگر بعد از مدتی دیدیم بعضی مسائل، تغییر کرده و دیگر آنطور نیستند که ما فکر می‌کردیم  باید سعی کنیم بقیه چیزها را خراب نکنیم. برای بهبود روابط عاشقانه باید کاری کنید که همسرتان احساس ارزشمندی و برگزیدگی کند. معمولا  افرادی که ازدواج‌های موفق‌تری دارند،‌ می‌فهمند چطور باید به همدیگر توجه کنند. این درک متقابل، باعث می‌شود که فضایی صمیمی در خانه به وجود بیاید.


4- تغییراتی در زندگی اعمال کنید: ایجاد تغییراتی در زندگی، هرچند کوچک هم باشد برای بهبود روابط عاشقانه بسیار مهم است. برای ایجاد حسی نو در روابط خود و ایجاد تغییر در زندگی، سبک زندگی را تغییر دهید. به ‌عنوان‌ مثال به‌ جای رفتن به رستوران همیشگی، دفعه بعد در یک رستوران جدید شام صرف کنید و با همسر خود به مکان‌های جدیدی بروید. فعالیتی هیجان‌انگیز انجام دهید، ‌طوری‌که سطح آدرنالین بدن شما افزایش یابد و شما را هیجان‌زده کند. تحقیقات نشان داده که اگر این فعالیت‌ها را با همسر خود انجام دهید، این احساس هیجان به رابطه عاشقانه شما نیز انتقال داده خواهد شد.


5- تجربه های جدید با همسرخود داشته باشید: در مدل معاشقه و نزدیکی، تنوع ایجاد کنید تا حس تازگی به رابطه عاشقانه شما ببخشد و تجربه های جدید باعث افزایش و آزاد سازی دوپامین در مغز می شود که حس هیجان را در انسان افزایش می دهد. حتی می توانید برای تنوع دادن به رابطه عاشقانه خود، با همسرتان به سفر بروید یا یک فیلم ببینید و یا بازی مفرحی را باهم انجام دهید.
 
6- برقراری ارتباط از طریق مکالمات: وقتی ارتباط عاطفی مثبتی را با همسر خود تجربه می کنید، احساس امنیت و شادابی خواهید داشت. اگر مکالمه را در زندگی خود کنار بگذارید، رابطه شما هرچند خوب نیز باشد، به پایان خواهد رسید و تغییرات و استرس آن می تواند باعث دوری شما از یکدیگر شود. شاید این کار ساده به نظر بیاید اما باید توجه داشته باشید تا زمانی که باهم خوب ارتباط دارید، می توانید روی هر مشکلی که در زندگی با آن برخورد می کنید، کار کنید. به همسر خود بگویید چه نیازی دارید و نگذارید خودش همیشه حدس بزند. بسیاری از ما زمان زیادی را برای فکرکردن روی چیزهایی می گذرانیم که در رابطه برای ما اهمیت ندارند. درک شما از طرف همسرتان می تواند لذت بخش باشد.


7- برای بهبود روابط عاشقانه، زمانی را برای ارتباط رودررو بگذرانید: با دیدن یکدیگر و گوش دادن به حرف های هم، احساس بهتری دارید. خاطراتی از اولین روزهای عاشقی را به یاد هم بیاورید. زمانی که در ابتدای رابطه خود، همه چیز برای شما جدید و هیجان انگیز دیده می شد و شما ساعات زیادی را صرف چت کردن باهم می گذراندید. بسیاری از افراد می بینند که آن ارتباط رودرروی روزهای اول حالا با پیام ها، ایمیل ها و تماس های عجله ای جایگزین شده است. مکالمات دیجیتال مانند ارتباط مستقیم، تاثیر مثبتی روی سیستم عصبی نخواهد گذاشت. فرستادن یک پیام تصویری یا صوتی که به همسرتان بگویید دوستش دارید عالی است اما اگر خیلی کم رودررو یکدیگر را ببینید و یا کم پیش بیاید که زمانی کنار هم بنشینید، همسرتان احساس می کند که او را درک نمی کنید و شما به عنوان یک زوج از هم دور خواهید شد.  
8- به همسر خود انگیزه و پاداش بدهید: حمایت عاطفی و تشویق همسر، کلید خوشبختی در ازدواج می باشد. تشویق، قدردانی و حمایت عاطفی یعنی به همسر خود نشان دهید که او برای شما در زندگی بسیار مهم می باشد و شما همسرتان را فقط به خاطر خودش دوست دارید. زوج ها می‌توانند از طریق ارتباط کلامی ( مثلا به همسر خود بگویید تو عشق من در زندگی هستی) و یا از طریق عملی از همسر خود تشکر و قدردانی کنند. تشکر عملی از همسر مثل تهیه صبحانه ای خوشمزه برای همسر و یا نگهداری و مراقبت از فرزندان می تواند تاثیر عمیقی در روابط عاشقانه شما ایجاد کند.


 
9- تنوع در روابط جنسی را فراموش نکنید: اگر روابط جنسی شما تکراری و یکنواخت شده، بهتر است کمی تنوع به این رابطه جنسی دهید زیرا مهیج ترین فرد هم اگر در رابطه جنسی تکراری قرار بگیرد، حس دلزدگی پیدا خواهد کرد. بهتر است با همسرتان مشورت داشته باشید و برای روابط جنسی بهتر، کمی خلاقیت ب خرج دهید و تنوع ایجاد کنید.


10- عشقتان را به یکدیگر نشان دهید: اگر شریک زندگیتان احساس کند که شما او و کارهایش را نمی پسندید، از شما دلسرد می شود و همین موضوع مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد. به همین دلیل بیان جمله های تشکرآمیز مانند «متشکرم» یا «من به تو افتخار می کنم» در هر رابطه ای واجب است. به عنوان مثال اگر همسرتان بعد از صرف غذا، ظرف ها را شست و آشپزخانه را تمیز کرد، از او تشکر کنید تا بدانید که قدردان محبت هایش هستید. با این کار، او نیز رفتاری متقابل نشان خواهد داد.

نوشته: مرجان باقری

کد خبر 18509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =