جدال کرونایی ترامپ با چین؛ از حمله بیولوژیکی ارتش آمریکا تا نامگذاری کرونا به «ویروس چینی»

رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی است ارتش این کشور دخالتی در شیوع کرونا (حمله بیولوژیکی) نداشته و اینکه او از عبارت «ویروس چینی» استفاده می‌کند، کار درستی است.

بنابر گزارش پلیتیکو، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا از اقدام خود مبنی بر استفاده از عبارت «ویروس چینی» برای توصیف کوید ۱۹ دفاع کرده و مدعی شده که این کار را از آن بابت انجام می‌دهد که پکن قصد دارد مسئولیت انتشار کرونا را متوجه ارتش آمریکا کند.

به گزارش تلکسیران،وی در این باره مدعی شده که چین اطلاعات غلطی منتشر می‌کند مبنی بر اینکه ارتش ما این بیماری را در بین آنها پخش کرده است. این غلط است و من به جای اینکه بحث کنم، گفتم باید آن را با جایی که از آن آمده است معرفی کنم. این ویروس از چین آمد و بنابراین، فکر می‌کنم عبارت دقیقی است.

ترامپ همچنین ادعا کرده استفاده از عباراتی مثل ویروس چین یا ویروس ووهان، به منزله برچسب زدن نیست بلکه برعکس، او فکر می‌کند متهم جلوه دادن ارتش آمریکا به ایجاد آن (حمله بیولوژیکی)، مصداق برچسب زدن است!

به گزارش ایلنا، روز گذشته، وزارت امور خارجه چین به توئیت اهانت آمیز ترامپ درخصوص پکن واکنش نشان داد.

ترامپ در حساب توئیتری خود نوشته بود: آمریکا قویاً از صنایعی مثل ایرلاین‌ها و دیگر صنایع که به طور خاص تحت تأثیر ویروس چینی قرار گرفته‌اند حمایت خواهد کرد. ما قوی‌تر از قبل خواهیم شد.

به نظر می‌رسد ترامپ عمداً از واژه ویروس چینی به جای ویروس کرونا استفاده می‌کند تا دلیل تضعیف اقتصاد آمریکا را به چین نسبت دهد.

کد خبر 18473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =