احتمال نرخ بیکاری ۲۰ درصدی در آمریکا به دلیل کرونا

وزیر خزانه‌داری آمریکا هشدار داد که همه‌گیری ویروس کرونا ممکن است نرخ بیکاری در ایالات متحده را به ۲۰ درصد برساند. منوچین با بیان این مطلب از سناتورهای جمهوریخواه خواسته است که از لایحه بسته کمک مالی دولت فدرال برای تحریک اقتصاد آمریکا که به ۱ تریلیون دلار می‌رسد، حمایت کنند تا جلوی چنین پیامدی گرفته شود.

به گزارش تلکسیران،وزیر خزانه‌داری آمریکا هشدار داد که همه‌گیری ویروس کرونا ممکن است نرخ بیکاری در ایالات متحده را به ۲۰ درصد برساند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان بامداد چهارشنبه به نقل از یک منبع در سنای آمریکا گزارش داد که «استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری این کشور در دیدار سه‌شنبه خود (به وقت واشنگتن) با سناتورهای جمهوریخواه این موضوع را مطرح کرده است.

منوچین با بیان این مطلب از سناتورهای جمهوریخواه خواسته است که از لایحه بسته کمک مالی دولت فدرال برای تحریک اقتصاد آمریکا که به ۱ تریلیون دلار می‌رسد، حمایت کنند تا جلوی چنین پیامدی گرفته شود.

وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین در این دیدار گفته است که احتمال دارد پیامدهای همه‌گیری کووید۱۹ برای اقتصاد آمریکا بدتر از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ باشد.

رهبران جمهوریخواه سنا هفته گذشته بسته پیشنهادی دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا را رد کردند. از آن زمان به بعد، خسارات وارده به شرکت‌هایی که مجبور شده‌اند به دلیل شیوع کرونا فعالیتشان را تعطیل کنند و همچنین ایالت‌های تحت قرنطینه، افزایش یافته است.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا خواستار کاهش یا تعلیق مالیات‌های کسر شده از چک حقوقی همه آمریکایی‌ها حداقل تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است.

اما دموکرات‌ها و کارشناسان مسائل اقتصادی می‌گویند تمرکز بر مالیات حقوق‌بگیران، باعث نادیده گرفته شدن کارگران اخراجی، از کار بیکار شدگان و افرادی می‌شود که به صورت ساعتی حقوق دریافت می‌کنند.

براساس آخرین آمارها، تاکنون بیش از ۵ هزار نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده و دست‌کم ۱۰۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 18458

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =