آخرین اخبار

هواوی مجوز همکاری 2 هفته ای با ایالات متحده را دریافت می کند

رویترز به نقل از منابعی نزدیک به مدیران هواوی نوشت: در اپیزودی که هنوز درگیری تجاری ایالات متحده و چین ادامه دارد، به نظر می رسد هواوی بیشترین صدمه را از این شرایط دیده است و در نتیجه اکنون این شرکت به دنبال راهی برای حل این مشکل است.

پایگاه تحلیلی خبری تلکسیران: رویترز به نقل از منابعی نزدیک به مدیران هواوی نوشت: در اپیزودی که هنوز درگیری تجاری ایالات متحده و چین ادامه دارد، به نظر می رسد هواوی بیشترین صدمه را از این شرایط دیده است و در نتیجه اکنون  این شرکت به دنبال راهی برای حل این مشکل است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از رویترز، شرکت چینی هواوی قصد دارد مجوزی دو هفته ای برای کار با شرکت های آمریکایی را دریافت کند. درواقع این یک برنامه افزودنی کوتاه به مدت 90 روزه مهلتی است که روز دوشنبه منقضی می شود.

هنوز هیچ منبع رسمی این اظهارات را تأیید یا رد نکرده است. طی ماههای گذشته، دولت ایالات متحده به این نتیجه رسید که تجارت با هوآوی تهدیدی برای امنیت ملی این کشور است. ایالات متحده در ماه می این شرکت را در فهرست سیاه قرار داد و اساساً شرکت های آمریکایی را برای همکاری با این شرکت چینی محدود کرد. اما اخیرا وزارت بازرگانی ایالات متحده چراغ سبزی کوتاه مدت به شرکت های تجاری ایالات متحده نشان داده تا بتوانند با هواوی داد و ستد داشته باشند.

بسیاری از کاربران گوشی هایی مثل میت 30 پرو هواوی را دوست دارند اما به علت عدم دسترسی به خدمات گوگل پلی مایل به خرید این نوع گوشی نیستند. اما اگر هواوی به همکاری با ایالات متحده برسد، شرایط تغییر خواهد کرد و خبرهای خوبی برای هواوی از جهات مختلفی به وجود می آید، از جمله از سرگیری تجارت با کوالکام و ARM  و رشد فروش .

کد خبر 1838

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =