مقامات بهداشتی در مکزیک از ثبت نخستین قربانی ویروس کوید ۱۹ در این کشور خبر دادند و در پرو هم دو هفته اعلام حالت اضطراری شد.

مقامات بهداشتی در مکزیک از ثبت نخستین قربانی ویروس کوید ۱۹ در این کشور خبر دادند و در پرو هم دو هفته اعلام حالت اضطراری شد.

به گزارش تلکسیران،به نقل از العین، مقامات بهداشتی در مکزیک امروز دوشنبه اعلام  کردند که بیشتر از ۴۰ مورد مبتلای به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده اند همچنانکه یک نفر هم جان خود را به خاطر ویروس از  دست داد که این نخستین قربانی ویروس کوید ۱۹ در مکزیک به شمار می آید.

خواکین لوپز روزنامه نگار مکزیکی در صفحه خود در توییتر نوشت: قربانی ویروس کرونا یک تاجر است که در سفری که به آمریکا داشت به ویروس مبتلا شد و در نهایت جانش را از دست داد.

حکومت مکزیک روز جمعه برای جلوگیری از شیوع کرونا دستور به بسته شدن همه مدارس داد و هر گونه تجمعی را ممنوع اعلام کرد.

و اما کشور پرو هم برای مقابله با این ویروس جهانی ۱۵ روز اعلام حالت اضطراری کرد.

مارتین فیزکارا رئیس جمهور پرو گفت:برای مهار کردن و جلوگیری از انتشار ویروس ۱۵ روز شهروندان ما در انزوای خانگی خواهند بود. در این مدت دیگر آزادی از شهروندان سلب می شود و نمی توانند هرکجا که دوست دارند بروند. اجازه نخواهیم داد که مردم خانه هایشان را ترک کنند همچنانکه همه مرزها هم بسته خواهد شد البته کالا وارد خواهد شد و تنها اجازه ورود به افراد خارجی را نخواهیم داد.

طبق اعلام رئیس جمهور پرو تا الان ۷۱ مورد ابتلای به کرونا در این کشور شناسایی شده اند که بیشتر آنها از کشورهای اروپایی برگشته اند.

 ویروس کرونا به تهدیدی بزرگ برای کشورهای جهان تبدیل شده است و سازمان بهداشت جهانی هم سرانجام قبول کرد که این ویروس را یک وبای جهانی بنامد البته خبر خوب اینکه کشور چین که کانون انتشار این ویروس کشنده و خطرناک است تا حدود زیادی توانسته که بیماری را مهار کند و زندگی در ووهان رفته رفته در حال بازگشت به حالت طبیعی خود است.
کد خبر 18268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =