دسیسه شیطانی پویا در خانه خاله اش

پسر جوان با همدستی دوستانش در یک سناریوی حرفه ای دست به سرقت خانه خاله اش زد.

به گزارش  تلکسیران، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت ، گفت: دوازدهم آذر ماه یکی از شهروندان با حضور در کلانتری 164 قائم (عج) ماموران را در جریان سرقت منزلش واقع درمحله اقدسیه قرار داد و پرونده اولیه در این تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس اگاهی ارجاع شد.

وی بیان داشت: شاکی پس از حضور پایگاه یکم پلیس آگاهی اظهارداشت، روز پنجشنبه 7 آذر ماه در منزل خواهرم واقع در محله چیتگر میهمان بودیم که حدود ساعت 11 شب یکی از همسایگان با من تماس گرفته و گفت، در  آپارتمان من باز می باشد و از او خواهش کردم به منزل رفته و بررسی های لازم را انجام دهد که پس از ورود وی به آپارتمان من وقتی متوجه به هم ریختگی وسایل منزل می شود بلافاصله با کلانتری 164 قائم (عج) تماس گرفته و اعلام سرقت می کند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی در اظهارات خود گفت، زمانی که به منزل رسیدم متوجه شدم گاو صندوقی که در اتاق خواب بوده و اموال و مدارکم که در آن داشتم از قبیل طلاجات وکلیه مدارک هویتی و وجه نقد به ارزش سه میلیارد ریال به سرقت رفته است .

سرهنگ دستخال بیان داشت: پس از اظهارات شاکی کارآگاهان به محل سرقت اعزام شدند و با توجه به نوع سرقت احتمال وقوع سرقت توسط یکی از آشنایان و بستگان مال باخته قوت گرفت که مجددا شاکی به پلیس آگاهی دعوت و از وی تحقیقات جامعی صورت گرفت.

این مقام پلیسی ابراز داشت: و در این مرحله مال باخته گفت، روزی که به منزل خواهرم رفته بودم سوئیچ خودرو ام را به خواهر زاده ام به نام پویا 32 ساله برای نصب سیستم صوتی تحویل دادم که پس از نصب سیستم صوتی سوئیچ را بازگردانده و با اینکه همسر وفرزندش آنجا بودند از منزل خارج و دیگر تا آخر شب که برگشتم او را مشاهده نکردم و از طرفی دسته کلید آپارتمانم در داخل خودرو و در جای خاصی قرار داشت جابجا شده بود.

وی با بیان اینکه با اظهارات شاکی کارآگاهان با یکسری اقدام پلیسی و با بررسی میدانی و پایش تحقیقات میدانی متوجه شدند سرقت توسط 3 سارق انجام گرفته است، ابزار داشت: با هماهنگی بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 34 تهران یکم اسفندماه پویا به عنوان اولین مظنون به پایگاه یکم دعوت شد که پس از چندین بار تحقیقات و بازجویی با توجه به اظهارات ضد و نقیض در نهایت لب به اعتراف گشوده و به بزه انتسابی اعتراف کرد.

وی افزود: پویا به کارآگاهان گفت، دسته کلید منزل دایی ام را از خوردوی ایشان برداشته واز عدم حضور وی سوئ استفاده کردم و پس از تکثیر کلید با دو تن از دوستانم به نام های کامران و سیروان گاو صندوق دایی ام را سرقت و بلافاصله به سمت کرج حرکت کردیم و در محلی خلوتی در ان را باز کرده و اموال با ارزش داخل آن را تقسیم کردیم.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت : با اعتراف صریح پویا هر دو همدست وی نیز در چهارم اسفند ماه دستگیر شدند و متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی برای کشف اموال سرقتی در اختیار تیم مبارزه با سرقت منزل پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفتند 

کد خبر 18255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =