کرونا سینما و تلویزیون بالیوود را نیز تعطیل کرد

سینماپرس: رئیس اتحادیه فیلم هند گفت: باتوجه به علاقه به کشور، مردم و سینماگرانمان تمامی فعالیت‌های صنعت سینمایی هند برای بسته شدن مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش  تلکسیران، صنعت سینمای هند به عنوان یکی از پرسودترین سینماهای جهان در حال بسته شدن است. (تصور مربوط به عامرخان در نقش لال سینگ چادا است)

بعد از جلسه‌ روز یکشنبه اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای هند امروز دوشنبه اعلام کرد که دستور توقف تمام فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، تبلیغات و... از 19 تا 31 مارس داده می‌شود. همینطور دستور بازگشت تمام عوامل فیلمبرداری هندی که بیرون از کشورند داده شده است که ظرف سه روز به کشور بازگردند.

دیگر اتحادیه‌های سینمایی و تلویزیونی نیز مورد این دستور قرار گرفته‌اند.

«جی دی ماجثیا» رئیس شورای اتحادیه فیلم هند گفت: باتوجه به علاقه به کشور، مردم و سینماگرانمان تمامی فعالیت‌های صنعت سینمایی هند برای بسته شدن مورد بحث قرار گرفت.

بالیوود و دیگر صنایع زبان اصلی سینمایی هند در سال 1000 فیلم تولید می‌کنند. از بیشتر استودیوهای متنوع و تولیدات سودآور هند انتظار می‌رود که به خاطر این مکث ضرر مالی بکنند. از میان فیلم‌های سنگینی که متأثر خواهد شد باید از فیلم «لال سینگ چادا» با بازی «عامرخان» و محصول کمپانی «ویاکوم 18» که بازسازی رسمی فیلم «فارست گامپ» و فیلم درام ورزشی «جرسی» محصول کمپانی «زی»  با بازی «شهیدکاپور» نام برد.

مسئولان منطقه‌ای در هند در حال بستن سینماها یک به یک‌اند. قبل از این بیشتر مراکز پرجمعیت مانند مومبای، دهلی نو، کشمیر، کرالا و... فیلمبرداری را حداقل برای یک ماه تعطیل کردند. بیشتر فیلم‌های آماده اکران مانند ماراکار: شیر دریای عربی و فیلم اکشن Sooryavanshi برای مدت نامعلومی به تعویق افتادند.  

از دوشنبه هند اعلام کرده است که 113 مورد مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند که از این میان دو نفر جان باختند.

کد خبر 18228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =