حال  و روز صنعت گردشگری و گردشگری سلامت از زبان مدیرعامل شرکت سما طب خاورمیانه خانم نصیری

از جمله محورهایی که سمامدتورتصمیم دارد در این زمینه کار پژوهش انجام دهد می توان به ارزیابی و آمارسنجی تعداد توریست ها یی که از کشورهای هدف ایران خارج شده اند اشاره نمود یا بعنوان مثال توریست های سلامت برای انجام کارهای درمانی به کدام کشورها بیشتر سفر کرده اند و اینکه بیشتر برای دریافت چه نوع خدمات درمانی از کشورشان خارج شده اند و یکی دیگر از موارد مهم نرخ و هزینه و تعرفه خدمات درمانی ارائه شده در کشور مقصد و در کشور خودشان چقدر می باشد

حال  و روز صنعت گردشگری و گردشگری سلامت از زبان مدیرعامل شرکت سما طب خاورمیانه خانم نصیری

این روزها که دنیا درگیر همه گیری ویروس کروناست، حال هیچ کسب و کاری در هیچ کجای دنیا خوب نیست اما شاید از میان تمامی کسب و کارها ، فعالان حوزه گردشگری بیش از دیگران آسیب دیده باشند.
با توجه به اتفاقات سال 98 و بحران گردشگری در ایران می توان گفت سال 1398 سالی پر از تنش های سیاسی، بلایای طبیعی و اتفاقات ناگوار برای ایران بوده است .از مهم‌ترین خبرهای تلخ صنعت گردشگری در سال 98می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
-    افزایش تنش‌های سیاسی با آمریکا و اروپا و محدودیت‌های مرتبط از ابتدای سال
-    شلیک به پهپاد آمریکا و توقف ناوهای انگلیسی در خلیج فارس در تابستان
-    حوادث داخلی عراق و آتش زدن سفارت ایران در بغداد و قدرت گرفتن جریان ضد ایرانی بین عراقی‌ها در تابستان
-    افزایش قیمت بنزین، حوادث خیابانی آبان و قطعی اینترنت در پاییز
-    نوسانات ارز
-    ترور سردار سلیمانی، حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا و اوج‌گیری تنش تا بالاترین درجه و تهدید جنگ در زمستان
-    شلیک اشتباه موشک پدافند داخلی به هواپیمای مسافربری اوکراین در زمستان
-    شیوع ویروس کرونا در زمستان و احتمالا ادامه تبعات آن در بهار سال بعد

اینها از جمله مواردی ست که  صنعت گردشگری و زیرشاخه‌های آن را تحت الشعاع قرار داده و همه فعالیت‌های این صنعت را در کشور متوقف کرده است.اما این مسئله نباید باعث غیرفعال شدن ما در صنعت گردشگری و گردشگری سلامت شود و به معنای آن نیست که ما، فعالان صنعت گردشگری همه فعالیت‌ها و شرکت‌های خود را تعطیل کنیم تا وضعیت به حالت سابق بازگردد. بلکه اکنون زمان آن است تا کارهای عقب افتاده و زیرساختی شرکت هایمان را انجام دهیم. 
ازاین رو ما در شرکت سمامدتور تصمیم براین گرفتیم که از این فرصت پیش آمده استفاده کرده و تمرکز خود را بر روی طراحی یک بیزنس پلن جدید قرارداده و روی زیرساخت هایی مانند به روزرسانی ورفع مشکلات فنی سایت و ارتقا آن، تولید محتوای مناسب ، افزودن زبان جدید به سایت (باتوجه به استراتژی‌های بازاریابی مجموعه)، جذب دنبال‌کننده واقعی در شبکه‌های مجازی، تحلیل عملکرد رقبا در کشورهای دیگر، بازنگری استراتژی کسب و کار،حفظ ارتباط با مشتریان درخواست‌دهنده دریافت خدمت از طریق ارسال محتوای مناسب برای آن‌ها اختصاص دهیم. و همچنین در کناراین فعالیتها تصمیم داریم در خصوص کسب و کارهای دیگری مثل تهیه و تآمین و فروش تجهیزات پزشکی و همینطور ارائه خدمات به پزشکان و بیمارستانها بعنوان یک کسب‌وکار مکمل و مرتبط شرکت را در شرایط سخت محیطی تا حد خوبی واکسینه  نماییم.

اما یکی دیگر از  فعالیت های مهمی که کمتر به آن پرداخته شده است، تحقیق و پژوهش و بدست آوردن اطلاعات لازم در خصوص بازارهای هدف ایران در زمینه گردشگری سلامت می باشد. از جمله محورهایی که سمامدتور تصمیم دارد در این زمینه کار پژوهش انجام دهد می توان به ارزیابی و آمارسنجی تعداد توریست ها یی که از کشورهای هدف ایران خارج شده اند اشاره نمود یا بعنوان مثال توریست های سلامت برای انجام کارهای درمانی به کدام کشورها بیشتر سفر کرده اند و اینکه بیشتر برای دریافت چه نوع خدمات درمانی از کشورشان خارج شده اند و یکی دیگر از موارد مهم نرخ و هزینه و تعرفه خدمات درمانی ارائه شده در کشور مقصد و در کشور خودشان چقدر می باشد و مواردی از این دست...
این اطلاعات می تواند خط مشی را برای بازاریابی و تبلیغات شرکت های تسهیلگر سلامت درآینده مشخص کند و برای حضور پررنگ تر آنها در این عرصه، پس از بحران آماده نماید .

بنده به عنوان مدیرعامل شرکت گردشگری سلامت سمامدتور معتقدم، بحران کرونا و بحران هایی از این دست ، صنعت گردشگری ایران را قوی تر می نماید و بدیهی‌ست ما فعالان این صنعت باید مقابل سختی‌ها، خود را نسبت به گذشته قوی‌تر نماییم و برای ادامه نبرد با رقبای منطقه‌ای آماده ‌شویم. سمامدتورهم با این دید و نگرش، وضع موجود را به ‌رغم همه چالش‌ها به‌عنوان یک فرصت چندماهه، مغتنم شمرده و دورخیزی جدی را برای توسعه فعالیت‌ها و موفقیت های شرکت در سال آینده در نظردارد. انشالله سال 1399 سال درخشش گردشگری و گردشگری سلامت کشور خواهد بود.


 

کد خبر 18191

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =