واکنش امیرعبداللهیان به تاسیس سفارت ارمنستان در تل‌آویو

دستیار ویژه رئیس مجلس ضمن تعجب برانگیز خواندن تاسیس سفارت ارمنستان در تل‌آویو گفت: این اقدام دولت ارمنستان بیارید بر ثبات و امنیت منطقه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

به گزارش تلکسیران،حسین امیرعبداللهیان دبیرکل دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتقاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی اعلام خبر تصمیم دولت ارمنستان جهت افتتاح سفارت این کشور در تل آویو را تعجب برانگیز خواند.

- وی افزود: بی تردید این اقدام در تضاد با منافع مردم فلسطین بوده و بر ثبات و امنیت منطقه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

دستیار رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بین الملل با اشاره به مواضع کشورهای اسلامی در لزوم تحقق حقوق ملت فلسطین، هرگونه عادی سازی روابط کشورهای عربی و غیر عربی با رژیم نژادپرست صهیونیستی را شدیدا محکوم کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به گام های گستاخانه صهیونیست ها در جهت الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی ، آن را عملی تجاوزگرانه و غیرموجه خواند که می تواند موجب توسعه و تشدید تنش در منطقه شود.

وی روابط دوستانه  تهران و ایروان را عامل مهمی در جهت حفظ ثبات و امنیت در منطقه توصیف و اظهار امیدواری کرد که دولت ارمنستان در تصمیم خود تجدید نظر نموده  و در جهت کمک به مردم آواره و مظلوم فلسطین تدابیر لازم را اتخاذ نماید. 

وی در پایان با نامشروع خواندن رژیم اشغالگر قدس افزود: جمهوری اسلامی ایران بر حق تعیین سرنوشت و حقوق ساکنان اصلی فلسطین اعم از مسیحی ، مسلمان و یهودی تاکید دارد و معتقدیم که صهیونیست ها حتی یهودیان را در سرزمین های اشغالی به گروگان گرفته اند.

کد خبر 18168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =