فعالیت زباله‌گردها در پایتخت همچنان ادامه دارد

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به شیوع کرونا، شهرداری تهران جمع‌آوری و تفکیک زباله خشک را متوقف کرده اما در برخی مناطق همچنان شاهد جمع‌آوری زباله از مخازن توسط زباله‌گردها و وانتی‌ها هستیم.

به گزارش تلکسیران، سید آرش حسینی میلانی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تداوم تفکیک زباله خشک در مخازن توسط زباله‌گردها اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا، شهرداری تهران جمع‌آوری و تفکیک زباله خشک را متوقف کرده اما متأسفانه همچنان در برخی مناطق شاهد جمع‌آوری زباله از مخازن توسط زباله‌گردها و وانتی‌ها هستیم. 

وی تصریح کرد: موضوع زباله‌گردها فرابخشی است و نیازمند همکاری دستگاه‌های مختلف است. 

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این مطلب که ورودی مجتمع آرادکوه ۲۰ درصد افزایش داشته و لازم است سازوکارهای همکاری و نظارتی افزایش یابد، گفت: با توجه به اصل تقدم رعایت حقوق عامه، از دادستان تهران و فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ درخواست می‌کنم با همکاری شهرداری مانع زباله‌گردی در سطح شهر شوند. 

حسینی میلانی افزود: به شهرداری تذکر می‌دهم تا سازوکارهای نظارتی و بازرسی را در سطح نواحی تقویت کند. ساماندهی برداشت غیرمجاز باید در اولویت شهرداران مناطق قرار گیرد و کمک‌های لازم برای رسیدگی به وضعیت کودکان زباله‌گرد و خانواده‌هایشان با همکاری استانداری و بهزیستی انجام پذیرد.

وی در پایان گفت: از شهروندان محترم تهرانی درخواست می‌کنم در صورت مشاهده زباله‌گردی و برداشت غیرمجاز از مخازن از طریق سامانه ۱۳۷ و کد ۶ اطلاع‌رسانی کنند.

کد خبر 18044

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =