اقدام تازه عربستان برای جلوگیری از شیوع کرونا

عربستان تصمیم گرفته است تا سفر شهروندان و افراد مقیم این کشور و همچنین پروازها از مبدا و به مقصد برخی کشورها که ویروس کرونا در آن مشاهده شده را به حالت تعلیق در آورد.

به گزارش تلکسیران، به نقل از خبرگزاری عربستان سعودی(واس) به نقل از یک منبع مسئول در وزارت کشور عربستان گفت، تصمیم به تعلیق پروازها بنا بر اقدامات پیشگیرانه‌ای اتخاذ شده که نهادهای پزشکی ویژه توصیه کرده‌اند و مشتمل بر کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس، هند، پاکستان، سریلانکا، فیلیپین، سودان، اتیوپی، سودان جنوبی، کنیا، جیبوتی، سومالی و اریتره است.

توقف پروازها همچنین شامل ورود افراد از کشورهای مذکور و نیز کسانی می‌شود که طی ۱۴ روز گذشته در آنجا حضور داشته‌اند. همچنین تردد مسافران از طریق مرزهای زمینی با اردن متوقف شده است اما حمل و نقل کالا و عبور اشخاص در موارد استثنایی ادامه دارد.

تصمیم مبتنی بر تعلیق سفر، تا پیش از اجرایی شدن آن ۷۲ ساعت به شهروندان سعودی و نیز شهروندان اردنی فرصت می‌دهد تا به کشورشان باز گردند.

این تصمیم، کادر پزشکی فعال در اردن را که از شهروندان فیلیپینی و هندی هستند و نیز پروازهای باری و تجاری را با در نظر گرفتن احتیاطات لازم و ضروری مستثنا کرده است.

کد خبر 17696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =