پنج توصیه ساده که می تواند آرامش را به زندگیمان بیاورد

رسیدن به آرامش مانند هر کار دیگری نیاز به مهارت دارد. هرچند کتاب ها، مقالات و یا حتی ویدئوهای انگیزشی بسیار زیادی با هدف پیدا کردن آرامش تا به امروز منتشر شده است، اما یک واقعیت اجتناب ناپذیر وجود دارد. این که شما تا قلبا نخواهید و در این راه با خود صادق نباشید چیزی که به دست می آورید تنها خسران است.

پنج توصیه برای این که به آرامش برسیم

پایگاه تحلیلی خبری تلکسیران :رسیدن به آرامش و خوشبختی آرزوی تمام انسان­ های روی زمین است. اما در برخی موارد ممکن است در مسیرِ یافتن آرامش به بیراهه برویم. رسیدن به آرامش  مانند هر کار دیگری نیاز به مهارت دارد. هرچند کتاب ها، مقالات و یا حتی ویدئوهای انگیزشی بسیار زیادی با هدف پیدا کردن آرامش تا به امروز منتشر شده است،  اما یک واقعیت اجتناب ناپذیر وجود دارد. این که شما تا قلبا نخواهید و در این راه با خود صادق نباشید چیزی که به دست می آورید تنها خسران است.

پس بیایید یک بار برای همیشه تصمیم بگیرید تا با تغییر سبک زندگی خود به آرامش برسید. در ادامه ما راه کارهای  رسیدن به آرامش را به شما آموزش می دهیم که اگر در بکارگیری آن ها کاهلی نکنید قطعا موفق خواهید شد.  با ما همراه باشید.

1-با خود صادق باشید

یکی از مهم ترین راه های دستیابی به آرامش این است که با خود رو راست باشید و به ندای واقعی قلبتان گوش کنید. آیا هم اکنون واقعا در جایی هستید که دوست دارید؟ آیا در زندگی خود بر روی مسائلی تمرکز کرده اید که واقعا برای شما حائز اهمیت است؟ آیا همان کسی هستید که قلبا می خواهید؟

ما به شما توصیه می کنیم یک دفترچه بردارید و جواب این سوال ها را داخل آن بنویسید. شاید تعجب کنید اما پاسخ دادن به این سوالات می تواند شما را به  چالش عمیقی بکشد. چرا که پاسخ این سوال ها دقیقا همان چیزی است که شما از مواجه شدن با آن همیشه هراس داشته اید.

اگر متوجه شدید که تیر خود را به هدف نزده اید، تامل کنید. چه کارهایی می توانید انجام دهید تا در مسیر درست قرار بگیرید؟ باور کنید بهترین سرنوشت شما در پاسخ به همین سوال نهفته است. هرگز فراموش نکنید نتیجه دنبال نکردن خواسته های قلبی می تواند فاجعه آمیز باشد.

2-بدون پشیمانی زندگی کنید

هاریت بیچر استو یکی از نویسندگان نامی ادبیات پایداری می گوید: تلخ ترین اشک ها بر مزار انسان ها مربوط به کارهای نکرده و حرف های نگفته است.

آیا کاری است که به شدت تمایل به انجام آن داشته باشید، اما ترس مانع از انجام آن شده باشد؟ باید به شما بگوییم اگر می خواهید آرامش واقعی را لمس کنید شجاع باشید و به سمت چیزهایی بروید که از صمیم قلب خواهان آن هستید.  همواره فرض کنید که زندگی کوتاهی در پیش رو دارید. از خود دائما بپرسید کارهایی که پیش از مرگ می خواهید انجام دهید چیست؟ لیستی از کارهایی تهیه کنید که انجام آن ها را به دلایل گوناگون همواره به تاخیر می انداختید. باور کنید انجام آن کارها لذتی وصف نشدنی و  آرامشی عمیق برای شما به ارمغان خواهد آورد.

3-عشق را بیابید

اغلب ما حداقل برای یک بار هم که شده عشق به فرد دیگری را در زندگی خود تجربه کرده ایم. اما آیا عاشق خودمان نیز هستیم؟ آیا باور داریم که فردی ارزشمند و قابل احترام هستیم؟ آیا مراقب تغذیه خود هستیم؟ آیا با عینک مهربانی به خود نگاه می کنیم؟ آیا زمان کافی برای فکر کردن به خواسته های خود داریم؟

اگر جوابتان به سوال های فوق منفی است بدانید که شما زندگی را از دست داده­ اید. امروز وقت آن است جلوی آیینه بایستید و از خودتان برای همه چیز تشکر کنید.  تمام شکست ها و موفقیت های خود را از صمیم قلب بپذیرید. به جسم و روحتان  قول دهید که بیشتر از گذشته از خودتان مراقبت خواهید کرد. افکار منفی و مسموم را از ذهن خود دور کنید. چرا باید ناراحتی و استرس را به خود تزریق کنید؟

از محیط ها و افرادی که باعث می شوند حس بدی نسبت به خودتان داشته باشید دوری کنید. هر روز به دنبال این باشید که با خود رفتار محبت آمیزی داشته باشید. مطمئن باشید عشق به خود، شما را به آرامش خواهد رسانید.

4-در حال زندگی کنید

اگر فکر می کنید موفقیت و آرامش فردا از راه می رسد بدانید که شما در واقع هر روز بیشتر از قبل از آن دور می شوید. بگذارید یک واقعیتی را به شما بگوییم هیچ فردایی وجود ندارد. اکسیر زندگی در همین لحظه حال نهفته است. زندگی بسیار سریع تر از آن چیزی که شما فکرش را بکنید می گذرد و تصمیم گرفتن برای زندگی کردن در لحظه می تواند یکی از مهم ترین رازهای رسیدن به آرامش باشد. هر روز فرصتی دوباره است تا زندگی خود را آن گونه که دوست دارید تغییر دهید. هر صبح که از خواب بیدار می شوید شکرگزار باشید، مشتاقانه روز خود را شروع کنید و طوری زندگی کنید که گویی امروز روز آخر است. راز رسیدن به آرامش این است که از صمیم قلب باور کنید هیچ چیز ابدی نیست.

در پایان هر روز از خود بپرسید آیا از انجام کارهایی که انجام داده اید راضی هستید؟ آیا از تمام موهبت هایی که در دست داشتید استفاده کرده اید؟ آیا توانسته اید در لحظه زندگی کنید؟

فراموش نکنید همه ما می دانیم که زندگی گذراست اما ذهنمان را برای پذیرش آن تربیت نکرده ایم. پس تلاش کنید سبک زندگی خود را تغییر دهید تا به آرامش برسید.

5-بخشنده باشید

آری بخشنده باشید تا از زندگی چیزهای بهتری دریافت کنید. سعی کنید خود را از چیزها و حتی احساس های اضافه ای که دارید رها کنید. سعی کنید برای بهتر شدن دنیا کاری بکنید. تا می توانید بخشنده و دست و دل باز باشید.  این خصوصیت را در خود تقویت کند. قرار نیست مال و منالی زیادی داشته باشید تا اقدام به بخشش کنید. کتاب هایی را  که خوانده اید، لباس هایی را که دیگر نمی پوشید و لوازمی را که استفاده نمی کنید می توانید ببخشید. اما مهم ترین چیز این است که به دیگران عشق ببخشید.

به کودکان لبخند بزنید، به افراد سالمند کمک کنید، نهال بکارید و هر کاری که فکر می کنید باعث می شود دنیا به جای بهتری برای زندگی کردن تبدیل شود. این مهم ترین راز رسیدن به آرامش است.  

در پایان

فراموش نکنید تنها خواندن این توصیه ها نمی تواند چیزی را در زندگی شما تغییر دهد. شما باید سعی کنید تغییرات لازم را در زندگی خود ایجاد کنید. پس از همین حالا شروع کنید. این پنج توصیه را برای رسیدن به آرامش به کار بگیرید و تجربه های خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته: رزا آذروند

کد خبر 16896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =