فلاحت‌پیشه: مسافران قبل از خروج از کشور تست کرونا دهند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم پیشگیری‌های لازم برای جلوگیری از انتقال بیماری به سایر کشورها از طریق مسافران ایرانی گفت: باید در فرودگاه‌ها از مسافران تست کرونا گرفته شود.

به گزارش تلکسیران، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم پیشگیری‌های لازم برای جلوگیری از انتقال بیماری به سایر کشورها از طریق مسافران ایرانی گفت: باید در فرودگاه‌ها از مسافران تست کرونا گرفته شود.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با اشاره به شیوع کرونا در کشور اظهار کرد: اپیدمی شدن یک بیماری در دنیا حساسیت جهانی را به دنبال دارد و به همین دلیل همه کشورها برای اطلاع رسانی مسئولیت بین المللی دارند؛ بر همین اساس مسئولان جمهوری اسلامی با ورود این ویروس به کشور به صورت شفاف اطلاع رسانی و پیگیری کردند.

وی با بیان اینکه «کرونا از طریق برخی همسایگان وارد ایران شد» گفت: این کشورها هنوز مدعی هستند که مورد ابتلا به کرونا نداشته اند، ولی طبق گفته مسئولان حتی در این کشورها تجهیزات لازم برای تشخیص کرونا وجود ندارد به همین دلیل موج آینده شیوع کرونا برای آن‌ها است که حتی مردمان‌شان اطلاعی از ابتلا به این ویروس ندارند.

این نماینده مجلس اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته در کشورمان در مورد کرونا را خوب دانست و در عین حال گفت: برخی مصاحبه‌ها درباره تلفات مبتلایان به کرونا ضربه اساسی به کشور زد. بعد از آن برخی از رسانه‌ها شروع به فضاسازی علیه ایران کرده مبنی بر اینکه جایگاه ایران از حیث ابتلا به کرونا بعد از چین در رتبه دوم قرار گرفت، اما چنین چیزی صحت ندارد.

فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه «جمهوری اسلامی باید برای پیشگیری از شیوع کرونا سخت‌گیری‌های لازم را انجام دهد» توضیح داد: باید سخت‌گیری‌های صورت گرفته درباره مواد مخدر در کرونا هم اعمال شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «نیازمند چک و تست کرونا در فرودگاه‌ها قبل از خروج مسافران هستیم» گفت: با توجه به اینکه امکان درمان ایرانیان در بیمارستان‌های داخل کشور فراهم است، وقتی یک ایرانی مشکوک به کرونا در فرودگاه‌های خارجی به خصوص فرودگاه‌هایی با زمینه تخریب ایران بازداشت می‌شود، ضربه اساسی به کشور است لذا باید پیشگیری‌ها و حساسیت‌های لازم در داخل ایران وجود داشته باشد.

کد خبر 15760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =