سونیک؛ جوجه تیغی تماشایی برای سینمای جهان

سونیک، جوجه تیغی آبی رنگ، با فروش چشمگیر خود، جایگاه نخست فروش هفتگی را در سینماهای جهان در دست دارد.

به گزارش تلکسیران،سونیک، به یکی از بهترین فروش‌های یک سال گذشته پارامونت پیکچرز، دست یافت، این جوجه تیغی، این هفته هم صدر جدول فروش را در اختیار دارد. 

فیلم-انیمیشن سونیک جوجه تیغی (Sonic The hedgehog)، چون هفته گذشته در صدر فروش هفتگی سینماهای جهان جای دارد، این اثر در هفته دوم نمایش، فروش هفتگی ۲۶ میلیون دلار و فروش جهانی ۲۰۲ میلیون دلار را ثبت کرده است. 

در جایگاه دوم، فیلم ماجرایی آوای وحش (The Call Of The Wild)، جای دارد که اقتباسی از رمان مشهور جک لندن است و داستان آن، درباره باک، سگ اهلی و محبوب یک قاضی کانادایی است که پس از چند ماجرا، از محیط خشن و بی‌رحم شهری به نام کلوندایک سر در می‌آورد، شهری که در هجوم جویندگان طلا به محل تنازع میان همه موجودات حتی سگ‌ها تبدیل شده است.

این فیلم با بازی هریسون فور، دن استیونز، عمر سی، و کارن گیلان، به کارگردانی کریس سندرز ساخته شده است.

آوای وحش، در هفته نخست نمایش، فروش هفتگی ۲۴ میلیون دلار و فروش جهانی ۴۰ میلیون دلار را در کارنامه دارد. 

سومین فیلم در رده‌بندی هفتگی، پرندگان شکاری و رهایی فانتزی یک هارلی کوئین، (Birds of Prey and the Fantabulous Emancipation of One Harley)، است که در هفته سوم نمایش، با فروش هفتگی ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۱۷۳ میلیون دلار، یکی دیگر از شکست های کمپانی دی سی کامیک در گیشه را رقم زده است. 

چهارمین فیلم در رده بندی هفتگی، پسران بد برای زندگی (Bad Boys for Life) است که در هفته ششم نمایش، فروش هفتگی آن ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و فروش جهانی‌اش ۳۹۱ میلیون دلار  بوده است.

در جایگاه پنجم، قسمت دوم فیلم ترسناک و ماجرایی براهامز، پسر ۲ (Brahms The Boy II) جای دارد. 

قسمت نخست این مجموعه در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و داستان آن درباره عروسکی آدم نما به نام براهامز است که گاهی حرکت می‌کند، در انتهای قسمت نخست مشخص شد که این تنها یک عروسک نیست و حقیقتی پشت حرکات او وجود دارد. حالا در قسمت دوم، پس از  گذشت سال‌ها از اتفاقات قسمت اول، خانواده تازه‌ای به این خانه می‌آیند و پسر کوچک آن‌ها با این عروسک عجیب، ارتباط نزدیکی برقرار می‌کند، ارتباطی که اتفاقات عجیب و ترسناک زیادی را رقم می‌زند. 

این فیلم به کارگردانی ویلیام برنت بل، با بازی کتی هولمز، اواین یومن، رالف اینسون و آنجلی جی ساخته شده است. 

قسمت دوم فیلم پسر در هفته نخست نمایش، فروش هفتگی ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۸ میلیون دلار را به دست آورده است.

پنج فیلم دوم فروش هفتگی از این قرار است: 

جزیره فانتزی (Fantasy Island) در هفته دوم نمایش، با فروش هفتگی ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۳۳ میلیون دلار

۱۹۱۷ در هفته نهم نمایش، با فروش هفتگی ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۳۴۷ میلیون دلار

انگل (Parasite) در هفته بیستم نمایش، با فروش هفتگی ۳ میلیون دلار و فروش جهانی ۲۰۵ میلیون دلار

جومانجی مرحله بعد (Jumanji:The Next Level) در هفته یازدهم نمایش، با فروش هفتگی ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۷۸۷ میلیون دلار

 فیلم عکس (The Photograph) در هفته دوم نمایش، با فروش هفتگی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و فروش جهانی ۱۷ میلیون دلار

کد خبر 15647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =