رابطه مصرف تخم مرغ و بیماری قلبی

تا به حال چند بار شنیده اید که خوردن تخم مرغ باعث بالا رفتن کلسترول خون و در نتیجه احتمال ابتلا به بیماری قلبی میشود؟ خب، باید گفت که این موضوع لزوماً صحیح نیست. تحقیقات جدید نشان می دهند که خوردن مقدار معینی تخم مرغ در هفته به هیچ وجه منجر به افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی نمیگردد

تحقیقات جدید نشان می دهد که خوردن یک عدد تخم مرغ در روز خطر بیماری قلبی را افزایش نمی دهد

پایگاه تحلیلی خبری تلکسیران به نقل از خبرگزاری ام اس ان: تا به حال چند بار شنیده اید که خوردن تخم مرغ باعث بالا رفتن کلسترول خون و در نتیجه احتمال ابتلا به بیماری قلبی میشود؟ خب، باید گفت که این موضوع لزوماً صحیح نیست. تحقیقات جدید نشان می دهند که خوردن مقدار معینی تخم مرغ در هفته به هیچ وجه منجر به افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی نمیگردد.

شواهد حاصل از سه مطالعه چند ملیتی بر روی 177,000 نفر از 50 کشور مختلف جهان، که گزارش آن در مجله آمریکایی مجله تغذیه بالینی نیز منتشر شده است، بر روی این عقیده که خوردن تخم مرغ منجر به بیماری قلبی میگردد خط بطلان میزند. وجه مشترک نتایج هر سه مطالعه این بود که مصرف متعادل تخم مرغ (خوردن یک تخم مرغ در روز) خطر بیماری های قلبی عروقی در شرکت کنندگان مطالعات را افزایش نداده است. این موضوع افرادی که سابقه بیماری قلبی یا سایر بیماریهای مزمن مانند دیابت را داشتند نیز در برمیگیرد.

به نقل از مهشید دهقان، پژوهشگر موسسه تحقیقات سلامت، " هیچ ارتباط مستقیمی بین مصرف تخم مرغ و بروز کلسترول خون، مشتقات آن و یا سایر عوامل خطرزا نیز یافت نشد. این نتایج هم در مورد افراد سالم و هم در مورد بیماران قلبی صدق میکند."

به عبارت دیگر، احتمال خطر ابتلا به بیماری قلبی در کسی که  هفت عدد تخم مرغ در هفته میخورد از کسی که اصلا تخم مرغ نمیخورد بیشتر نیست.

پس چرا برخی مطالعات نشان می دهند که بهتر است بیشتر از سه عدد تخم مرغ در هفته نخوریم؟ به گفته محققان جدید، تعداد و تنوع شرکت کنندگان مطالعات پیشین، احتمالا برای قطعیت در نتیجه گیری کافی نبوده است.  

در حقیقت، شما اصلا نباید نگران خوردن دو تخم مرغ برای صبحانه، سه یا حتی شاید چهار روز هفته باشید.

منبع: ام اس ان

مترجم:فریده هاشمی

کد خبر 15574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =