آخرین اخبار

راه‌اندازی کارخانه فیلیپ موریس جلوی خروج ارز از کشور را می‌گیرد

سبحانی‌فر، عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، گفت: با راه‌اندازی کارخانه فیلیپ موریس جلوی خروج ارز برای خرید سیگار گرفته می‌شود. بنابراین چنانچه مسجل شود که این کارخانه وابستگی‌ای به رژیم صهیونیستی ندارد، راه‌اندازی آن در کشور امکان‌پذیر خواهد بود.

به گزارش تلکسیران،رمضانعلی سبحانی‌فر، نماینده سبزوار و عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشکلات بر سر راه تاسیس کارخانه فیلیپ موریس در کشور گفت: این موضوع پیچیده است. راه‌اندازی این کارخانه از دوره گذشته مجلس دنبال می‌شد و از آقای نعمت‌زاده هم در مورد چرایی عدم راه‌اندازی این کارخانه در کشور سوال شد.

او تاکید کرد: در مجلس نهم بحث اسرائیلی بودن صاحبان کارخانه فیلیپ موریس مطرح و این موضوع علت عدم ارائه مجوز راه‌اندازی این کارخانه عنوان شد. با انجام پیگیری‌هایی مشخص شد که بحث صهیونیستی بودن صاحبان این کارخانه مطرح نیست، اما علت عدم راه‌اندازی این کارخانه را نمی‌دانم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورتی که این کارخانه وابستگی‌ای به رژیم صهیونیستی نداشته باشد، به نظر می‌رسد می‌تواند در کشور راه‌اندازی شود و عواقب مثبتی را در پی داشته باشد. راه‌اندازی کارخانه فیلیپ موریس جلوی واردات و قاچاق سیگار خارجی را می‌گیرد و موجب رونق تولید داخلی می‌شود.

سبحانی‌فر توضیح داد: با راه‌اندازی کارخانه فیلیپ موریس جلوی خروج ارز برای خرید سیگار گرفته می‌شود. بنابراین چنانچه مسجل شود که این کارخانه وابستگی‌ای به رژیم صهیونیستی ندارد، راه‌اندازی آن در کشور امکان‌پذیر خواهد بود. صنعت تولید سیگار صنعتی است که در کشور به آن نیاز داریم./ اعتماد آنلاین

کد خبر 1545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =