نجات جان یک خانواده از میان شعله های آتش در ساختمانی در افسریه

به گزارش تلکسیران،با تلاش و حضور به موقع آتش نشانان، سه شهروند از میان دود و آتش ساختمان مسکونی در افسریه نجات یافتند.

به گزارش تلکسیران،ساکنین یک ساختمان سه طبقه‌ی مسکونی زمانی که متوجه‌ی شعله‌های آتش در واحد طبقه‌ی دوم شدند بی درنگ با سامانه‌ی ۱۲۵ تماس گرفتند و این حادثه را اطلاع رسانی کردند.

ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران نیز ساعت ۱۰:۱۵ صبح روز گذشته با توجه به ازدیاد تماس‌های دریافتی زنگ ایستگاه‌های ۳۷ و ۱۵ را به صدا درآورد و آتش نشانان با توجه به اظهار اطلاع دهندگان مبنی بر وجود سه محبوس شده به همراه تیم نجات ۲، بالابر هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی حامل دستگاه تنفسی عازم خیابان بیست و نهم، بین ۱۵متری سوم و چهارم افسریه شدند.

حمید صفا فرمانده‌ی آتش نشانان حاضر در محل در این باره گفت: پس از رسیدن به محل حادثه مشاهده شد طبقه‌ی دوم یک ساختمان سه طبقه‌ی ۹۰ متری به دلیل نامعلوم دچار آتش سوزی شده و به طور کامل شعله ور بود که بنا به اظهار ساکنین، ۳ نفر داخل طبقه‌ی سوم محبوس شده بودند. آتش نشانان پس از قطع برق و گاز محل حادثه و کشیدن یک رشته لوله‌ی آبدهی با اولویت نجات محبوسین وارد ساختمان شدند و همزمان با جلوگیری از پیشرفت شعله به اطراف، خود را به طبقه‌ی سوم رساندند.

وی افزود:آتش نشانان با استفاده از دستگاه تنفسی موفق به خارج کردن هر سه محبوس از داخل طبقه‌ی سوم به بیرون از آن شدند که با معاینات اولیه‌ی اورژانس خوشبختانه حال همه‌ی آن‌ها مساعد اعلام شد. پس از کنترل و مهار شعله‌های آتش، خاموش کردن آن، خنک کردن واحد و ایمن سازی محل حادثه و تحویل به مالک، آتش نشانان با هماهنگی ستاد فرماندهی به ماموریت خود پایان دادند.

علت این حادثه توسط کارشناس منطقه در دست بررسی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

کد خبر 15238

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =