بررسی استایل ولباس های بازیگران زن در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

بازیگران زن امسال در جشنواره فیلم فجر در نشست های مطبوعاتی و تعداد محدودی از اکران های عمومی از رنگ های تیره و به ویژه رنگ مشکی در لباس های خود بهره بردند. روز اول جشنواره و نشست مطبوعاتی فیلم سه کام حبس اولین حضور بازیگران در مقابل دوربین های کنجکاو عکاسان بود و استایل مشکی بازیگران زن بیشترین نگاه ها را به خود جلب کرد.

 بررسی استایل ولباس های بازیگران زن در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

پایگاه تحلیلی خبری تلکسیران: جشنواره فیلم فجر یکی از رویدادهای مهم سینمای ایران است که حواشی و متن آن همواره اهمیت بسیاری داشته است از کیفیت فیلم ها و حضور هنرمندان گرفته تا حواشی حضور هنرمندان در نشست های مطبوعاتی و فتوکال های جشنواره همگی از سوژه های موردعلاقه مردم و رسانه ها هستند. سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر امسال برخلاف سال های گذشته با حواشی بیشتری رو به رو بود از ماجراهای تحریم جشنواره گرفته تا تنش های لفظی در نشست های مطبوعاتی حواشی این رویداد سینمایی را پررنگ کرده بود. امسال برخلاف سال های قبل به دلیل اتفاقات غمبار کشور مراسم فتوکال و مراسم های اکران مردمی برگزار نشد تا در کنار حواشی متعدد یکی از پرحاشیه ترین بخش های جشنواره هرسال یعنی پوشش و لباس بازیگران کم رنگ تر شود. با این حال باتوجه به اکران های مردمی محدود و نشست های مطبوعاتی نگاهی می اندازیم به پوشش و لباس بازیگران زن جشنواره فیلم فجر امسال و خوش پوش ترین بازیگران و هم چنین مد و سبک پوشش بازیگران در این دوره از جشنواره را بررسی می کنیم.

· مشکی پوشان

بازیگران زن امسال در جشنواره فیلم فجر در نشست های مطبوعاتی و تعداد محدودی از اکران های عمومی از رنگ های تیره و به ویژه رنگ مشکی در لباس های خود بهره بردند. روز اول جشنواره و نشست مطبوعاتی فیلم سه کام حبس اولین حضور بازیگران در مقابل دوربین های کنجکاو عکاسان بود و استایل مشکی بازیگران زن بیشترین نگاه ها را به خود جلب کرد. شال های بلند مشکی، مانتو و پالتوهای سیاه رنگ تیپ اصلی بازیگران در در اولین روز از جشنواره بود که در این میان پریناز ایزدیار و سمیرا حسن پور تیپی متفاوت از سایرین داشتند. سمیرا حسن پور از سرآستین های تور در لباس یک دست مشکی رنگش بهره گرفته بود و با استفاده درست از اکسسوری ها توانسته بود استایلی متفاوت و زیبا داشته باشد پریناز ایزدیار نیز که معمولا از خوش پوش ترین بازیگران جشنواره است با پالتوی بلند مشکی رنگ که برش های ساده و جذابش متناسب دوخته شده بود از خوش پوشان اولین روز جشنواره بود. در دیگر نشست مطبوعاتی روز اول نیز باران کوثری با پوشش مشکی اما نامناسب با فیزیک بدنیش یکی از بدپوش ترین بازیگران روز اول جشنواره لقب گرفت تا نشان دهد هم چنان در انتخاب رنگها و استایل لباس هایش با مشکل روبه رو ست.

روزهای بعدی جشنواره نیز مانند روز اول شاهد لباس های مشکی و استایل های تیره بازیگران زن بودیم. روز دوم جشنواره فیلم فجر طناز طباطبایی و مه لقا باقری با استایل های مشکی به کاخ جشنواره آمده و مقابل دوربین عکاسان قرار گرفتند. طناز طباطبایی با مانتو – پالتوی بدون دکمه و سرآستین های گشاد نقره ای و شالی مشکی و مه لقا باقری با پالتوی مشکی و شالی با همین رنگ از خوش پوش های این روز بودند اما روز دوم سروکله تیپ های رنگی نیز در جشنواره پیدا شد و پانته آ بهرام با کتی سرمه ای رنگ با سرآستین های سنتی و قرمز، رنگ را به جشنواره فیلم فجر آورد هم چنین هانیه توسلی نیز با پالتویی ساده و بدون برش طوسی رنگ از خوش پوش های این دوره از جشنواره بود. روز سوم جشنواره که بیشتر فضایی مردانه داشت تنها ویدا جوان در نشست مطبوعاتی با استایل مشکی رنگ و ساده هم چنان ادامه دهنده راه امسال جشنواره فیلم فجر یعنی بهره گیری از رنگ های تیره و به ویژه مشکی بود.

در نشست های روز چهارم نیز مینا ساداتی و مینو شریفی با ساده ترین استایل ممکن و به رنگ سیاه در نشست مطبوعاتی حاضر شدند تا لباس زیبای کردی بازیگر کودک دختر فیلم درخت گردو از چشم نوازترین لباس های این روز جشنواره باشد. در چهارمین روز جشنواره ستاره پسیانی تنها بازیگر زنی بود که در نشست مطبوعاتی فیلم دوزیست استایلی متفاوت از سایر بازیگران داشت و مانتویی دو تکه با بالاتنه ای نقره ای رنگ پوشیده بود. اما در پنجمین روز جشنواره اکثر بازیگران زن از استایل های مشکی بهره گرفته بودند و پریناز ایزدیار و ریحانه پارسا از خوش پوش ترین ها بودند. ایزدیار با پالتویی برش دار طوسی رنگ و شالی مشکی یکی از خوش پوش ترین های این دوره از جشنواره بود این بازیگر که بیشتر با لباس های شیک و ساده و متناسب در اکران های عمومی و جشنواره ها ظاهر می شود این بار نیز با رنگ های متناسب و اکسسوری هایی همچون انگشتر و گردنبند توانسته بود در عین سادگی به یکی از خوش پوش های جشنواره امسال تبدیل شود. ریحانه پارسا نیز که معمولا با تیپ و استایل های عجیب در رویدادهای سینمایی ظاهر می شود این بار با شال حریر مشکی رنگ و پالتویی ساده به همان رنگ، یکی ار خوش پوشان این دوره از جشنواره بود.

· خوش پوش ترین ها و بدپوش ترین ها

پریناز ایزدیار، طناز طباطبایی و مه لقا باقری بیشترین حضور را در نشست ها و اکران های عمومی داشتند و هرسه نیز از خوش پوش ترین های جشنواره امسال بودند. پریناز ایزدیار با تمرکز بر استایل ساده و بهره گیری از رنگ های خنثی مانند طوسی و آرایش متناسب یکی از خوش پوش ترین های این دوره از جشنواره مانند سال گذشته بود. طناز طباطبایی که معمولا با مانتوهای مشکی و رنگ های تیره در محافل سینمایی ظاهر می شود این بار نیز ریسک نکرده و از همان سبک پوشش همیشگی در استایل خود بهره برد او در اختتامیه نیز شالی مشکی و مانتویی با سرآستین های طرح دار سنتی به تن کرده بود. مه لقا باقری همسر جواد عزتی نیز که در دو فیلم حضور داشت از خوش استایل ترین بازیگران این دوره از جشنواره بود. آناهیتا درگاهی و ریحانه پارسا نیز از دیگر خوش پوشان این دوره از جشنواره بودند.

اما باران کوثری، ندا جبرئیلی و لیلا زارع با استایل های نامناسب بدپوش ترین های جشنواره امسال لقب گرفتند.

· سادگی رمز خوش پوشی

پالتوها و مانتوهایی با برش های ساده، بارانی و نیم بوت ها استایل اکثر بازیگران زن این دوره از جشنواره فیلم فجر را تشکیل می داد. در جشنواره امسال خبری از لباس های رنگارنگ و استایل های متفاوت نبود که می توان آن را انعکاسی از وضعیت غم انگیز جامعه دانست. بازیگران زن در این دوره از جشنواره سعی کرده بودند بیشتر با تیپ هایی ساده و آرایش های کمرنگ پای به نشست ها و اکران های عمومی بگذارند. برندهای خارجی نسبت به سال گذشته کم تر در لباس های بازیگران به چشم می خورد و رنگ های طوسی و مشکی محبوب ترین رنگ های این دوره بودند. شلوارهای کتان و جیر، نیم بوت ها و بوت های اسپرت نیز ار شاخص ترین استایل های بازیگران زن این دوره از جشنواره بود که با کیف های کوچک و مینیمال و شال های ساده ست شده بود.

نوشته: راضیه چنگیز نائین

کد خبر 15225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =