یک رکورد عجیب: در آمریکا دو نوزاد به دنیا آمده‌اند که در بدو تولد ۳۰‌ساله هستند!

یک زن و شوهر آمریکایی رکورد جهانی جدیدی برای به‌دنیا آوردن مسن‌ترین جنین ها را ثبت کردند.

شهرآرانیوز - فیلیپ و ریچل ریج‌وی، که پیش از این چهار فرزند دیگر هم داشته‌اند، گفته‌اند احساس کرده‌اند برای داشتن فرزندان بیشتری فراخوانده شدند و بعد تصمیم گرفته‌اند به آن‌چه آن‌ها «کودکان نیازمند» می‌گویند کمک کنند، اما اصلا انتظار ثبت یک رکورد جدید را نداشتند.

این زوج برای اینکه تصمیمشان را عملی کنند قدیمی‌ترین جنین موجود در مرکز ملی اهدای جنین (NEDC) را انتخاب کردند. NEDC یک سازمان غیرانتفاعی در تنسی آمریکاست که جنین‌های اهدایی را به زوج‌هایی که بچه می‌خواهند می‌دهد.

همانطور که راشل، مادر غیربیولوژیک این دو نوزاد می‌‍گوید آن‌ها بیشتر دنبال جنین‌هایی بودند که ناخواسته‌ بوده‌اند یا بیشتر از دیگران منتظر بوده‌اند والدینی بیایند و آن‌ها را به دنیا بیاورند.

یک رکورد عجیب: در آمریکا دو نوزاد به دنیا آمده‌اند که در بدو تولد ۳۰‌ساله هستند

آن‌ها می‌دانستند پدر بیولوژیکی این دو نوزاد آن‌ها را با سیستم اهدای تخمک ایجاد کرده و در ۲۲ آوریل ۱۹۹۲ منجمد کرده است، اما او قبل از اینکه هر یک از جنین‌ها به دنیا بیایند از دنیا رفته است.

دکتر جان دیوید گوردون، مدیر پزشکی مرکز اهدای جنین، به نیویورک‌پست، گفته است: «آن‌ها به طور خاص جنین‌هایی را می‌خواستند که برای مدتی طولانی منجمد بوده‌اند. آن‌ها درواقع احساس می‌کردند به طور خاص جنین‌هایی را می‌خواهند که دیگران از کنار آن‌ها گذشته‌اند.»

دکتر گوردون در ادامه گفته است که بین ۱.۵ تا ۳ میلیون جنین منجمد در سراسر آمریکا در انتظار خارج شدن از حالت انجماد و تولد هستند. برخی از آن‌ها هرگز به دنیا نمی‌آیند. برخی دیگر را به فرزندخواندگی می‌گیرند.

چنین جنین‌هایی که تقریبا ۳۰ سال عمر دارند، با فرآیندی به نام انجماد آهسته منجمد شده‌اند. اهدای جنین در کنار نجات جنین‌های منجمد از نابودی احتمالی، می‌تواند ده‌ها هزار دلار ارزان‌تر از بارداری آزمایشگاهی معمولی باشد.

برخی از مردم، از جمله مسیحیان پروتستان، معتقدند که جنین‌ها موجوداتی زنده هستند، و بسیاری از ایالت‌های ضد سقط جنین قوانینی را برای حمایت از حقوق جنین وضع کرده‌اند. به همین دلیل بسیاری از کسانی که جنین ایجاد می‌کنند، تمایلی به دور انداختن جنین‌های استفاده‌نشده خود ندارند؛ همین موضوع باعث بحران ذخیره‌سازی جنین شده است.

مایکل ای. توماس، رئیس انجمن پزشکی باروری آمریکا، می‌گوید: «من به شوخی به مردم می‌گویم می‌توانید جنین‌هایتان را به نوه‌ نوه نو نوه‌هایتان که هرگز آن‌ها را نمی‌بینید بدهید چون جنین‌ها می‌توانند برای مدت طولانی منجمد شوند.»

مادر جدید دو نوزاد تازه به دنیا آمده گفته است: «ما همیشه می‌خواهیم مادران دیگری که این کار را می‌کنند بدانند که انتخاب شده‌اند و مورد محبت قرار گرفته‌اند.»

جنین‌های فیلیپ و ریچل ریج‌وی در ۲۲ آوریل ۱۹۹۲ منجمد شدند و در اکتبر ۲۰۲۲ متولد شدند. رکورد قبلی به دنیا آوردن مسن‌ترین جنین‌ها ۲۷ سال بوده است.

کد خبر 150714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =