ینی‌شفق: ترکیه احتمالا برای عملیات زمینی در سوریه آماده می‌شود

روزنامه ینی شفق ترکیه گزارش داد، عملیات هوایی ترکیه در شمال سوریه می‌تواند اولین گام به سوی عملیات زمینی باشد.

به گزارش ایسنا، پیشتر خبرگزاری کردی فیرات (ANF) گزارش داده بود که ترکیه بار دیگر به شهر کوبانی در شمال سوریه حمله هوایی کرده است.

فرهاد شامی، رئیس مرکز رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک به رهبری کردها (قسد)، شامگاه شنبه در توییتر نوشت که هواپیماهای ترکیه در حال حمله به شهر کوبانی هستند. به دنبال آن خبرگزاری آناتولی به نقل از وزارت دفاع ترکیه گزارش داد که یک عملیات هوایی علیه ی‌پ‌گ، شاخه نظامی پ‌ک‌ک یا همان حزب کارگران کردستان ترکیه که هر دو توسط آنکارا به عنوان سازمان‌های تروریستی معرفی شده‌اند، در شمال سوریه و شمال عراق در حال انجام است.

روزنامه ینی شفق امروز دوشنبه گزارش داد که ۸۹ هدف "تروریست‌ها" در جریان عملیات هوایی در سوریه و عراق منهدم شد و بسیاری از رهبران پ‌ک‌ک از بین رفتند. این روزنامه گزارش داد که این عملیات هوایی اولین گام به سوی عملیات زمینی احتمالی در سوریه تلقی می‌شود.

به گزارش ینی شفق، عملیات ترکیه در ابتدا برای یکشنبه شب برنامه‌ریزی شده بود اما یک روز زودتر آغاز شد چون مقامات آمریکایی که از این عملیات مطلع شده بودند، از قبل آن را رمزگشایی کردند.

گروه ضد تروریسم اقلیم کردستان روز یکشنبه اعلام کرد که نیروی هوایی ترکیه بیش از ۲۵ حمله به مواضع گروه‌های مسلح کرد در کردستان عراق و شمال سوریه انجام داده و ۳۲ شبه نظامی ی‌پ‌گ را حذف کرده است.

همچنین خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه روز یکشنبه گفت که تازه‌ترین حملات هوایی ترکیه در شمال سوریه و عراق پایگاه‌های شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک را منهدم کرده است. به گفته وزارت دفاع ترکیه، این عملیات هوایی با هدف قرار دادن ی‌پ‌گ (یگان‌های مدافع خلق) مطابق با "حق دفاع از خود" براساس ماده ۵۱ منشور سازمان ملل انجام شده است.

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه گفته بود که گمان می‌رود دستور حمله "تروریستی" مرگبار یکشنبه گذشته در مرکز استانبول از شهر مرزی کوبانی سوریه صادر شده است. در جریان انفجار استانبول شش تن کشته و بیش از هشتاد تن زخمی شدند.

کد خبر 150651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =