لهستان عذر لاوروف را خواست / مسکو: اقدامی تحریک آمیز و غیرقابل قبول

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که تصمیم لهستان مبنی بر ممنوعیت ورود وزیر خارجه روسیه به نشست ماه آینده سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) در لودز، "بی‌سابقه و غیرقابل قبول" است.

به گزارش ایسنا، به نقل از راشا تودی، این بیانیه وزارت امور خارجه روسیه یک روز پس از آن منتشر شد که ورشو تایید کرد که به دلیل تحریم اتحادیه‌ اروپا علیه مقامات روسی، از ورود سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه به این نشست جلوگیری خواهد شد.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: «این تصمیم تحریک‌آمیز و بی‌سابقه ورشو که در حال حاضر ریاست سازمان امنیت و همکاری اروپا را برعهده دارد، نه تنها باعث بی‌اعتباری کشورش شده بلکه صدمات غیرقابل جبرانی را به کل این سازمان وارد کرده است. لهستان از طریق ریاستش در این نشست، اساس و بنیان سازمان امنیت و همکاری اروپا را به طور کلی نابود می‌کند و چنین حمله غیرقابل قبولی علیه روسیه بیانگر عملکرد ضد و نقیض لهستان درخصوص ریاستش است.»

این وزارتخانه در ادامه افزود: «ورشو و متحدان غربی با اقدامات خود سازمان امنیت و همکاری اروپا را به سمت پرتگاه و نابودی سوق می‌دهند. ما می‌دانیم که علی‌رغم چنین اتفاقات غیرقابل قبولی، تمامی سیاستمداران عاقل دیدگاه روسیه را به اشتراک می‌گذارند.»

همچنین پیش از نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا در ژوئیه در بیرمنگام، انگلیس و مقامات این کشور در راستای تحریم‌های اعمال‌شده علیه مسکو به دلیل حمله‌اش به اوکراین، از صدور ویزا به اعضای هیئت روسی خودداری کرده بودند.

انتهای پیام

کد خبر 150587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =