مدودف: آمریکا هم باید به خیلی از کشورها غرامت بدهد

دیمیتری مدودف در واکنش به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل علیه روسیه که از مسکو می‌خواهد به اوکراین غرامت پرداخت کند، گفت حالا نوبت تصویب قطعنامه‌ای برای آمریکاست که غرامت خساراتی را که در کره، ویتنام، عراق و یوگوسلاوی ایجاد کرده، بپردازد.

 به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت روسیه در کانال تلگرامی خود نوشت: آن‌ها باید توصیه مشابهی برای پرداخت غرامت کامل از سوی آمریکا به کره، ویتنام، عراق، یوگوسلاوی و بسیاری از کشورهای دیگر صادر کنند که از آمریکایی‌ها و ناتو آسیب دیده‌اند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیش‌تر در قطعنامه‌ای اعلام کرد: باید یک سازوکار بین‌المللی برای پرداخت غرامت آسیب، صدمه یا جراحات ناشی از اقدامات غیرقانونی روسیه در اوکراین ایجاد شود.

مدودف که سابقه ریاست‌جمهوری روسیه را هم در کارنامه دارد، نوشت: در غیراینصورت، این آغاز رنج سازمان ملل به عنوان یک نهاد بین‌المللی کلیدی برای آشتی خواهد بود. آخر این راه برای تمامی جامعه بین‌المللی دردناک خواهد بود. ما به چنین «سازمان مللی» نیاز نداریم.

مدودف بر این باور است که هدف از تصویب چنین قطعنامه‌ای، قانونی جلوه دادن مصادره دارایی‌های خارجی روسیه است. او ادامه داد: مشخص است که آنگلوساکسون‌ها می‌خواهند یک مبنای قانونی برای دزدیدن اموال روسیه که به شکل غیرقانونی مصادره شده ایجاد کنند.

کد خبر 150519

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =