ایده های جذاب برای رنگ موی مناسب فصل بهار

 رنگ مو جزیی از زیبایی ظاهری است که تمایل مردم به ویژه بانوان در استفاده از آن بسیار زیاد است. همان گونه که در لباس پوشیدن سعی می شود بین لباس هایی که می پوشید هماهنگی ایجاد کنید برای انتخاب رنگ موی مناسب نیز نیاز به هماهنگی است تا هارمونی زیبایی با صورتتان برقرار شود. در چند دهه اخیر تنوع رنگ مو و تکنیک های استفاده از آن بسیار زیاد شده، رنگ موهای طبیعی و غیر طبیعی، دائم و نیمه دائم، شامپو رنگ، رنگ های پاستیلی و فانتزی ….از دسته رنگ های موجود هستند

نکات و ایده های جذاب برای رنگ موی مناسب فصل بهار

پایگاه تحلیلی خبری تلکسیران: رنگ مو جزیی از زیبایی ظاهری است که تمایل مردم به ویژه بانوان در استفاده از آن بسیار زیاد است. همان گونه که در لباس پوشیدن سعی می شود بین لباس هایی که می پوشید هماهنگی ایجاد کنید برای انتخاب رنگ موی مناسب نیز نیاز به هماهنگی است تا هارمونی زیبایی با صورتتان برقرار شود. در چند دهه اخیر تنوع رنگ مو و تکنیک های استفاده از آن بسیار زیاد شده، رنگ موهای طبیعی و غیر طبیعی، دائم و نیمه دائم، شامپو رنگ، رنگ های پاستیلی و فانتزی ….از دسته رنگ های موجود هستند. از جمله تکنیک های رنگ مو شامل آمبره، سامبره، مش و هایلایت هستند ک در حال حاضر هایلایت پرطرفدارترین سبک در میان آن ها است. با رسیدن سال نو و تغییر آب و هوا شما می توانید رنگ موی دلخواه خود را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید. اگر دوست دارید چهره­تان تغییر محسوسی بکند، به رنگ های فانتزی و پاستلی بروید. به طور معمول رنگ های قرمز، خرمایی، بلوند و عسلی از جمله پر طرفدار ترین رنگ مو در بهار است. که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت. علاوه بر این رنگ ها، رنگ هایی مانند صورتی، بنفش، شرابی و آبی نیز علاقه مندان خاص خود را داشته و جزء بهترین انتخاب­های بهاری هستند.

معرفی چند رنگ موی مناسب بهار و تابستان

بهار نزدیک است و تقریبا همه حال و هوای بهاری دارند و خواهان تغییرات مثبت در این فصل هستند. به همین منظور ما در اینجا قصد داریم با توجه به نظر کارشناسان متخصص چند نمونه رنگ موی پرطرفدار مناسب همه سلیقه ها و متناسب با فصل بهار و تابستان به شما معرفی کنیم:

رنگ موی بلوند پلاتینه

بلوند پلاتینه یک رنگ جذاب است که اگر درست استفاده شود یکی از پرطرفدارترین رنگ مو است .اگر قصد دارید چهره تان را از یکنواختی در بیاورید و یک تغییر اساسی به چهره تان دهید رنگ موی بلوند پلاتینه یک گزینه مناسب است مخصوصا اگر رنگ موی شما طبیعی بلوند باشد.

رنگ موی رنگین کمانی

اگر می خواهید با رنگ های فصل بهار هماهنگ شوید و نیز از رنگ مو به شکل یکنواخت و تک رنگ خسته شده اید و به دنبال یک تحول بزرگ و اساسی در ظاهر خود هستید موهای خود را رنگین کمانی رنگ کنید . این رنگ مو طرفداران زیادی دارد و شما می توانید در آن از رنگ های صورتی، آبی و سبز استفاده کنید.

رنگ موی قرمز تیره

قرمز تیره از دسته رنگ هایی با تناژ گرم است ک با آرایش مناسب جذابیت خاصی به چهره شما می بخشد، این رنگ به مسی بسیار نزدیک است پس بهتر است از رنگ موی پایه ای که رنگ آبی در آن ترکیب شده استفاده شود تا رنگ موی شما زیبایی خود را نشان داده و قرمزی آن زننده نباشد.

رنگ موی بلوند روشن

بلوند روشن نیز از رنگ های پرطرفدار متناسب فصل بهار و تابستان  بوده و بهتر است افرادی که رنگ پوست روشن دارند از آن استفاده کنند تا با یک آرایش زیبا ، جذابیت شان دو چندان شود.

رنگ موهای فانتزی

رنگ های فانتزی بهترین رنگ ها برای فصل معتدل و گرم هستند . برای رنگ کردن موهایتان با رنگ های فانتزی دقت کنید که موهایتان سالم باشند و خشک و آسیب دیده نباشند زیرا در صورت سالم نبودن موها رنگ موی دلخواهتان به دست نخواهد آمد و این رنگ، روی موها ماندگاری چندانی نخواهد داشت .

رنگ موی خرمایی

رنگ موی خرمایی یک رنگ بسیار زیبا است که دختران جوان تمایل زیادی به استفاده از آن دارند . این رنگ جلوه طبیعی به چهره شما می بخشد . افرادی که موی تیره دارند بهترین کاندید استفاده از این رنگ محسوب می شوند اگر قصد استفاده از این رنگ را دارید بهتر است کل مو را خرمایی نکنید واز سایه های کمی روشن تر در آن استفاده کنید.

رنگ موی رز بلوند

رنگ رز بلوند یا بلوند صورتی با تناژ رزگلد گرم است که متناسب فصل بهار است، رزگلد با کمی تغییر به رز بلوند به یک رنگ زیبا و پر طرفدار تبدیل شده است که با یک آرایش ملایم و رنگ رژ تقریبا هم رنگش بسیار زیبا می شود.

رنگ موی بلوند عسلی با رنگ پایه

این رنگ موی بلوند تیره یا همان قهوه ای تیره رنگ مویی بسیار طبیعی می باشد که معمولا رنگ پایه ی آن عسلی می باشد. برخی از متخصصین در زمینه رنگ مو معتقد هستند که: اینکه ریشه و پایه ی مو چه رنگی در بیاید، با زیباتر شدن رنگ مو بسیار مطابقت دارد . ریشه های مو باید بدرستی روشن شود و هرچه ریشه سفید تر باشد نتیجه ی بهتری حاصل می شود .

رنگ موی بالیاژ بلوند بژ

برای ایجاد تنوع و تغییر در رنگ موهایتان مدل بالیاژ بلوند بژ بسیار مناسب است . این مدل برای افرادی مناسب است که به رنگ مو حساسیت دارند برای این کار بهتر است که کمی از رنگ مو های طبیعی خودتان را نگه داشته و باقی را رنگ کنید.

رنگ موی پاستیلی

در فصل بهار رنگ‌ های آبی و صورتی بیشترین طرفداران را داشته و به گفته برخی افراد به عنوان رنگ ‌های ترند سال انتخاب شدند. البته چیزی کـه اهمیت دارد این اسـت کـه رنگ پایه موهایتان نباید تن زردی داشته باشد بلکه باید آن رابه رنگ سفید پلاتینی کنید تا با مد روز سازگاری داشته باشد.

رنگ مو قهوه ای سوخته

قهوه ‌ای سوخته رنگ مویی است کـه مناسب برای تمامی فصول از جمله فصل بهار است. این رنگ مو هیچ گاه از مد نمی‌افتد. این رنگ مو برای افرادی کـه موی تیره را ترجیح میدهند و خصوصیت ریسک پذیری کمتری دارند، توصیه می شود.

نکات کاربردی در انتخاب بهترین رنگ مو

برای آنکه از رنگ کردن موها یتان بهترین نتیجه را بگیرید نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

1. سعی کنید رنگ مو متناسب با رنگ چشمتان باشد:

یک پیشنهاد مناسب برای ایجاد هماهنگی بین رنگ مو و صورتتان هماهنگ کردن رنگ مو با رنگ چشمتان است. برای رنگ چشم قهوه ای تیره، سیاه و فندقی توصیه می شود از رنگ  موهای مشکی، قهوه ای طلایی، شرابی و قهوه ای مایل به قرمز استفاده کنید. چشم های رنگی یعنی سبز و آبی می توانید از طیف رنگی بیشتری استفاده کنید رنگ موهای پیشنهادی از خرمایی روشن تا بلوند متوسط عالی است.

2. انتخاب رنگ موی متناسب با رنگ پوست:

اگر رنگ پوستتان سبزه روشن است، رنگ موی قهوه ای و بلوند روشن بهترین گزینه است. و اگر رنگ پوستتان  سبزه معمولی است می توانید از رنگ های عسلی و فندقی استفاده کنید و برای پوست سبزه تیره رنگ های نسکافه ای و بلوطی رنگ های مناسب و پیشنهادی شما هستند. همچنین رنگ موی بلوطی، رنگ موی قهوه ای طلایی و رنگ های بلوند تیره برای افرادی با رنگ پوست روشن و رنگ چشم عسلی مناسب تر هستند.علاوه بر آن رنگ موهای طبیعی گزینه مناسب برای پوست روشن و چشم قهوه ای است، بهتر است با لایت های کم آن را زیباتر کرده و نیز  می توانید از لایت ها با رگه های سرد استفاده کنید.

افرادی  با پوست روشن و چشم رنگی بهتر است برای ایجاد تضاد، از رنگ های تیره مانند قهوه ای سوخته و مشکی استفاده کنید و اگر رنگ تیره دوست ندارید می توانید از رنگ های بلوند و شرابی استفاده کنید.

چند نکته کلیدی برای کسانی که برای اولین بار قصد رنگ کردن موی خود را دارند

● بهتر است رنگ انتخابی دو درجه تیره تر یا دو درجه روشن تر از موی طبیعی تان باشد زیرا برای اولین تجربه بهتر است نزدیک به چهره طبیعی تان باشد.

● از یک نوع رنگ مو استفاده کنید، چون ترکیب چند رنگ با هم باعث آسیب دیدن موهایتان می شود.

● بهترین زمان رنگ کردن مو مواقعی است که موی شما چرب است، چربی روی مو از آسیب دیدن بیش از حد موهایتان جلوگیری می کند.

● حتما بعد از رنگ کردن موهایتان، آن ها را با استفاده از روغن های طبیعی گیاهی و ماسک های تغذیه مو تقویت کنید. همچنین برای استحمام روزانه حتما از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

● اگرمی خواهید رنگ موهایتان ماندگاری بیشتری داشته باشد از کرم های تثبیت کننده رنگ مو استفاده کنید تاثیر بسیاری در ماندگاری بیشتر آن را دارد.

سایر نکات در انتخاب یک رنگ موی بهاره ایده آل

با توجه به توضیحات و پیشنهادات مطرح شده در این مقاله برای بر خورداری از رنگ موی مناسب در فصل بهار، در صورتی که بتوانید بهترین رنگ را از میان انبوه رنگ موها انتخاب کنید، بهترین نتیجه عایدتان خواهد شد. 

- انتخاب درست رنگ مو بر جذابیت و زیبایی شما می افزاید پس برای اینکه رنگ موی مناسب با استایل و رنگ پوستتان را انتخاب کنید نیازمند دانش و نیروی متخصص دراین زمینه هستید.

- یک نکته مثبت دیگر برای استفاده از رنگ مو، بهتر دیده شدن مدل موی شما است .

- متخصصان در این زمینه مهمترین فاکتور در زیبا شدن رنگ مو را نرم بودن تارهای مو می دانند.

_ رنگ مو هم مانند لباس، رنگ سال و اکسسوری در همه فصول در حال تغییر است، رنگ مو را مانند لباس می توان متناسب با فصل تغییر داد.

- توجه کنید که هررنگ مو برای هر سنی با هر استایلی مناسب نیست، رنگ مو، طیف رنگی متنوعی دارد از تیره تا روشن با تناژ سرد و گرم که متناسب با استایل، سن، رنگ پوست و همچنین فصل در نظر گرفته می شود.

حرف آخر

در روزهای ملایم فصل بهار و روز های گرم فصل تابستان بانوان و دختر خانم ها برای جذابیت و زیبایی، رنگ موی مخصوص این فصول را انتخاب می کنند که این رنگ موها معمولا رنگ های شاد و متنوعی هستند. در حقیقت رنگ مو در جذابیت خانم ها تاثیر فراوان دارد و باید بر اساس ویژگی های ظاهری ، رنگ پوست و حتی فصل قرار گیری در آن انتخاب شود.  همچنین آفتاب ملایم و هوای لطیف بهاری وقت مناسبی برای امتحان کردن رنگ موهای جدید و متفاوت است. بهار فصل رنگ هاست، جسور باشید و در این فصل از همه رنگ های زیبایی ک متناسب با شما است استفاده کنید و در کنار رنگ موهای روشن از آرایش های براق و زیبا استفاده کنید . رنگ موی خود را با آرایش و لاک ناخن خود هماهنگ کنید تا جذاب تر شوید و زیبایی تان دو چندان شود.

نوشته: نرگس یزدان پناه

کد خبر 15050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =