انواع  مدل‌های میکاپ و آرایش صورت در سال جدید

امروزه آرایش به امری بسیار مهم برای خانم ها تبدیل شده که بدون آن نمی توانند به مهمانی یا عروسی بروند. خانم ها و دختر خانم ها برای آرایش کردن خود از لوازم آرایش استفاده می کنند، لوازم آرایش مورد استفاده خانم ها، ریمل، کرم پودر، پنکک، مداد ابرو، ریمل ابرو، رژ لب و رژ گونه است که تاثیر چشم گیری در زیبا شدن خانم ها دارد. وقتی خانم ها به عروسی دعوت می شوند ترجیح می دهند به آرایشگاه رفته و کل صورت خودرا گریم یا به اصطلاح میکاپ کن

پایگاه تحلیلی خبری تلکسیران:امروزه آرایش به امری بسیار مهم برای خانم ها تبدیل شده که بدون آن نمی توانند به مهمانی یا عروسی بروند. خانم ها و دختر خانم ها برای آرایش کردن خود از لوازم آرایش استفاده می کنند، لوازم آرایش مورد استفاده خانم ها، ریمل، کرم پودر، پنکک، مداد ابرو، ریمل ابرو، رژ لب و رژ گونه است که تاثیر چشم گیری در زیبا شدن خانم ها دارد. وقتی خانم ها به عروسی دعوت می شوند ترجیح می دهند به آرایشگاه رفته و کل صورت خودرا گریم یا به اصطلاح میکاپ کنند

در آستانه سال نو،  آرایش‌های زنانه تغییر کرده  و مدل های جدید زیادی‌ مد شده اند، اگر شما نیز از کسانی هستید که به زیبایی خود اهمیت می دهید و دوست دارید در سال جدید زیباتر به نظر برسید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شمارا با انواع آرایش های مد شده آشنا کنیم.

چه آرایشی در سال جدید مد شده است؟

میکاپ ها از نظر نوع رژگونه و پنکک یکسان هستند، فقط تفاوتی که دارند این است که امکان دارد در یک آرایش از رژ گونه و رژ لب براق استفاده شود اما در آرایش دیگر رژگونه مات به کار رفته باشد. مهم ترین بخش میکاپ که باعث تفاوت انواع آنها می شود، آرایش چشم است که مدل های مختلفی دارد. امسال آرایش چشم رویایی، برگ فانتزی، سایهC و سایه فانتزی خطی مد شده است که در ادامه این مطلب قصد داریم این سایه هارا به شما معرفی کنیم.

1) آرایش چشم رویایی

این نوع آرایش بیشترین طرفدار را در بین خانم ها دارد و در بیشتر سالن های زیبایی در سرتا سر کشور انجام داده می شود. روش کشیدن این سایه اینگونه است که ابتدا زیرساز چشم را زده و چربی کرم را می گیریم سپس یک خط از گوشه داخلی چشم به سمت گوشه خارجی‌چشم می کشیم، توجه کنید که خط باید حد وسط چشم و ابرو باشد. برای کشیدن خط از آکوآ استفاده می شود و با قلم آن را فید می کنند سپس  رنگ سایه مورد نظر را در زیر خط کار کرده و پس از فید کردن کل سایه، کار را تمام می کنیم و با پودر فیکس تمام آرایش را سرجایش فیکس می کنیم.

2) آرایش چشم برگ فانتزی

در این سبک پس از زدن زیرساز، شروع به کار کرده و ابتدا دورنگ سایه را باهم مخلوط کرده و روی چشم فید می کنیم، سپس خط چشم را کشیده و آن را نیز در آرایش فید می کنیم، بعد باید سایه را فکیس کنیم که این کار با فیکساتور یا پودر فیکس انجام داده می شود.

3) سایهC

سایه سی از جمله سایه های پرطرفداری است که معمولا از آن برای دختر خانم ها استفاده می شود. این سایه با اکوآ کشیده می شود، در این سایه نیز به زیر ساز زدن نیاز است و پس از زدن زیرساز باید با استفاده از آکوآ یک خط گرد اطراف گوشه خارجی‌چشم بکشید و آن را با قلم فید کنید سپس باید سایه را درون آن گردی به کار برده و از فیکساتور استفاده کنید.

4) سایه فانتزی خطی

این سایه از جمله سایه هایی است که برای دختر خانم ها استفاده می شود، این سایه مناسب تیپ های اسپرت می باشد و بیشتر دختر خانم ها دوست دارند این سایه روی چشم آن ها کار شود.  سایه خطی تقریبا شبیه به سایه رویایی کلر می شود و تنها تفاوتی که دارد استفاده از رنگ های جیغ در این سایه می باشد. در سایه خطی فانتزی از خط چشم پهن و زیبا استفاده می شود که همین باعث متمایز شدن آن از دیگر سایه ها می شود.

تمام مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم از جمله مواردی هستند که در سال جدید مد شده و روی کار آمده اند، البته برای زیبایی کامل، فقط آرایش کارساز نیست و باید به تقویت پوست و موی خود نیز بپردازید. سالن های زیبایی در سراسر کشور با استفاده از مواد و دستگاه های فوق پیشرفته به احیای‌مو و پوست شما کمک می کنند. اگر دوست دارید در سال جدید مو و پوست شما نیز جدید و زیبا سود در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. ما قصد داریم شمارا با خدمات مربوط به پوست و مو در سالن های زیبایی آشنا کنیم.

چگونه در سالن های زیبایی، پوست و موی خودمان را تقویت کنیم؟

همه ما دوست داریم که در سال نو علاوه بر یک آرایش زیبا پوست و موی زیبایی نیز داشته باشیم، سالن های زیبایی در سرتاسر کشور در اقدامی جدید خود توانسته اند که به احیا پوست و موی افراد بپردازند. اگر شما نیز دوست دارید در سالن های زیبایی پوست و موی خود را تقویت و آبرسانی کنید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با خدمات سالن های زیبایی در این خصوص آشنا کنیم.

1) پاکسازی پوست در سالن های زیبایی

پاکسازی پوست عملی است که طی انجام آن تمام جرم و آلودگی های پوست خارج شده و از بین می روند، این عمل امروزه در بین خانم ها بسیار رایج شده و اهمیت زیادی به آن می دهند. پاکسازی پوست علاوه بر اینکه پوست را پاک می کند باعث می شود که پوست بسیار نرم و لطیف شده و رنگ پوست را روشن تر از قبل می کند. پاکسازی پوست با استفاده از ماسک، اسکراپ مخصوص پوست فرد و دستگاه بخور انجام داده می شود، ابتدا اسکراپ را بر اساس چربی پوست فرد انتخاب کرده و روی پوست می گذارند و سپس بعد از گذشت چهاردقیقه اسکراپ را پاک کرده و صورت فرد روی دستگاه بخور قرار می گیرد تا منافذ پوست باز شوند، پس از گذشت بیس دقیقه منافذ پوست به طور کلی باز شده و آماده پاکسازی هستند که در اینجا باید ماسک را روی پوست قرار دهیم، ماسک در مدت زمان بیس دقیقه خشک شده و تمام جرم سطح پوست را پاک می کند که بعد از گذشت این زمان باید به وسیله کاردک ماسک را از روی پوست پاک کرد. اگر دوست دارید قبل از فرا رسیدن سال جدید پوست خودرا مرمت کنید، پیشنهاد ما به شما این است که حتما به یک سالن زیبایی مراجعه کرده و عمل پاکسازی پوست را انجام دهید تا تاثیرات شگفت انگیز آن را در کوتاه ترین مدت مشاهده کنید.

2) سرم مو

کارکنان سالن زیبایی برای آبرسانی به موهای شما از سرم مو استفاده کرده و خشکی و موخوره موهای شمارا از بین می برند. سرم مو باعث تقویت موها می شود و ریشه مورا تقویت می کند، همچنین باعث نرمی موها می شود و خاصیت بسیار زیادی برای ساقه مو دارد.

3) کراتینه یا احیا مو

شاید نام کراتینه رادر اکثر سالن های زیبایی شنیده باشید و تمایل دارید که بدانید کراتینه چیست و چه کاربردی دارد، ما در این مطلب به توضیح این مورد خواهیم پرداخت. کراتینه در واقع احیا مو می باشد و به موها جان تازه می بخشد. کراتینه مخصوص موهایی است که در هنگام رنگ کردن آسیب شدید دیده اند و وز شده اند که با انجام عمل کراتینه  وزی مو تا شش ماه برطرف می شود. کراتینه نسبت به دیگر خدمات سالن زیبایی هزینه بالاتری دارد و این هزینه بخاطر بود ناخوشایند مواد مصرفی کراتینه می باشد که برای ریه فرد آرایشگر ضرر بسیار زیادی دارد و به همین خاطر هرکسی این کار را انجام نمی دهد و فقط افراد ماهرو با تجربه کراتینه انجام می دهند. هزینه کراتینه در تهران و کرج باهم متفاوت است و هزینه ها در تهران به دلیل پایتخت بودن کمی بالاتر از کرج می باشد. گفتنی است که کراتینه برای موهایی که به صورت ذاتی و یا ارثی وزی شدید دارند و فر هستند کارساز نیست و اگر افرادی که دارای این حالت مو هستند کراتینه انجام‌دهند، ماندگاری کراتینه بسیار کم خواهد بود و زود از بین می رود. کراتینه توسط مواد مخصوص و اتوی متناسب باکار کراتینه توسط آرایشگران بسیار ماهر انجام داده می شود.

4) تقویت موها با استفاده از ماسک روغن آرگان

تقویت مو با روغن آرگان امروزه در بین مردم محبوبیت خاصی پیدا کرده و بسیار پرطرفدار شده است و دلیل محبوب شدن آن نیز این است که روغن آرگان تاثیر شگفت انگیزی در پرپشت‌شدن موها دارد و حتی دیده شده که افراد بدون ابرو با استفاده از این روغن ابروهای خود را دوباره به دست آورده اند، پس با این وجود نتیجه می گیریم که ماسک روغن آرگان نیز همین نتیجه را دارد و به همین خاصر است که در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از این ماسک موها باید شسته و تمیز و بدون هیچگونه چربی باشند تامحتویات ماسک بخوبی روی موها عمل کنند. ابتدا ماسک را روی‌موها خالی کرده و موهارا ورز می دهند تا سر کمی گرم‌شود بعد با یک کلاهک روی موهارا پوشانده و تا چهل دقیقه صبر می کنند تا محتویات ماسک جذب مو بشوند، سپس موهارا شسته و خشک می کنند. اگر قصد دارید موهای خودرا پرپشت کنید می توانید از این روش نیز استفاده کنید زیرا این روش تقریبا بهترین روش پرپشت کردن مو به حساب می آید. البته باید گفت که روغن آرگان را در خانه نیز می توان استفاده کرد، به عطاری های مجاز رفته و روغن را خریداری کنید، سپس آن را روی فرق سر خود بمالید و موهارا سشوار بکشید کشیدن سشوار روی مو باعث گرم شدن سطح سر و جوابدهی بسیار خوب روغن آراگان می شود.

نوشته: مرضیه کوهشاری

کد خبر 15046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =