حتی با رفتن ایران به لیست سیاه «FATF» اتفاق خاصی نمی‌افتد

حتی با رفتن ایران به لیست سیاه «FATF» اتفاق خاصی نمی‌افتد

به گزارش تلکسیران،سخنگوی دولت گفت: حتی با رفتن ایران به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد کشور رخ نخواهد داد. به گزارش مهر، علی ربیعی در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز هیأت دولت شخص رئیس جمهور و وزرا از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تقدیر کردند و همچنین انتخابات ۲ اسفند مورد بحث قرار گرفت. اعضای هیأت دولت از مردم درخواست دارند که علی رغم همه گله‌ها و انتقادات در انتخابات مجلس شورای اسلامی مشارکت داشته باشند.

همگان باید بپذیریم این انتخابات هر چند از منظر بعضی‌ها محدود شده است اما مشارکت در انتخابات با منافع ملی سازگار تر است. دولت معتقد است هیچ کس نباید با صندوق رأی قهر کند. سخنگوی دولت تصریح کرد: صندوق رأی محلی خاص برای تغییر شیوه اداره کشور است، بنابراین شرکت در انتخابات، رأی به بقای صندوق رأی است. در این انتخابات پیروز نهایی صندوق رأی خواهد بود. سخنگوی دولت در رابطه با FATF و تلاش دولت برای برگرداندن این لوایح گفت: این موضوع در دولت بحث شد و ما کلیه تلاش‌های خود را انجام دادیم که کمترین آسیب در مورد این موضوع متوجه کشور شود.

بر اساس گزارشها، در جلسه امروز اکثریت کشورها از جمله چین و آفریقای جنوبی حمایت خود را از کشور ما اعلام کردند. بسیار عجیب است که کشورهایی که خود حامی تروریسم هستند برای ورود ایران به لیست سیاه تلاش می‌کنند. دولت یازدهم کشور را از لیست سیاه خارج کرد و تلاش خواهیم کرد اگر به لیست سیاه رفتیم، خروج‌مان امکانپذیر باشد. هر تصمیمی در جلسه FATF اخذ شود، قرار است اقتصاد کشور به گونه‌ای طراحی شود که آسیبی نبیند. حتی با رفتن به لیست سیاه اتفاق خاصی برای اقتصاد کشور رخ نخواهد داد. رئیس کل بانک مرکزی هم این موضوع را به خوبی توضیح دادند.

کد خبر 14992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =