اینترنت و شبکه‌های مجازی باید به حالت قبلی بازگرد / یک عده سودشان در فروش فیلترشکن‌ها و VPN هاست

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون مشترک طرح حمایت از فضای مجازی درباره فیلترشدن اینستاگرام و برخی از پلتفورم‌ها گفت : شنیده شده است اینستاگرام و برخی از پلتفورم‌ها قرار است فیلتر شوند، این اخبار خوشحال‌کننده نیست و امیدوارم چنین اتفاقی رخ ندهد، زیرا این اقدامات جز این که بازار را برای فروش فیلتر شکن‌ها و VPNها باز کند، کاری نمی‌کند.

غلامرضا نوری قزلجه افزود : خرید و دانلود فیلترشکن‌ها و VPN هنگامی که توسعه پیدا کند و مردم مجبور به استفاده از آن‌ها شوند، یک هزینه به هزینه‌های‌شان اضافه می‌کند. تاکنون هم ثابت شده با فیلتر شدن‌ها آن اهدافی که سیاست‌گذاران در پی آن هستند و تعقیب می‌کنند، به دست نمی‌آید و ما امیدواریم این کار را نکنند.

عضو کمیسیون مشترک طرح حمایت از فضای مجازی   در ادامه گفت : من نمی‌دانم یک عده چه سودی در فیلترشکن‌ها و VPNها دارند که دوست دارند همه چیز فیلتر شود تا فروش داشته باشند؛ نباید این کار را با مردم کرد؛ چراکه به مصحلت نیست. معتقدم اینترنت و شبکه‌های مجازی باید به حالت قبلی بازگردند و حتی‌المقدور آن‌چه که هست از نظر دسترسی، پهنای باند و سرعت بهتر شود.

وی درباره این‌که برخی ادعا می‌کنند که این کاهش و قطعی اینترنت در برخی از ساعات شبانه‌روز در واقع به نوعی اجرایی شدن طرح صیانت است، اظهارکرد: چنین برداشتی ندارم، این قطعی‌ها به خاطر شرایط خاص کشور و به دلیل سوءاستفاده معاندان، اغتشاشگران و منافقین بود.

نوری قزلجه گفت : مسئولان سیاست‌گذارهایی کردند که در این شرایط توجیه‌پذیر است. امیدوارم این روزها سریع‌تر به حالت عادی بازگردد و طرح صیانت را عملیاتی نکنند؛ چراکه قطعا ما واکنش نشان خواهیم داد.

منبع :  ایلنا

کد خبر 149793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =