ارتش امریکا: سرنگونی پهپاد ایرانی در کردستان عراق/ سردار باقری: ثابت می کند امریکا همدست تروریست هاست

سردار باقری: ما در این مقطع تنها با تجزیه طلب‌های تروریست در حال برخورد سخت نظامی هستیم و هیچ اقدامی در این مقطع نسبت به آمریکاها نداریم.

ارتش امریکا روز پنجشنبه از سرنگونی پهپاد ایرانی در کردستان عراق خبر داد.

به گزارش عصرایران، فرماندهی مرکزی ارتش امریکا اعلام کرد یک پهپاد ایران را روز چهارشنبه هنگام پرواز به سمت اربیل (مرکز کردستان عراق) سرنگون کرد.

ارتش امریکا گفته بود این پهپاد برای نظامیان امریکایی در منطقه، "تهدیدساز" بود.

سپاه پاسداران گفته بود روز چهارشنبه در حملات پهپادی و موشکی و توپخانه ای اهداف "گروه های مسلح و تروریستی" در کردستان عراق را مورد هدف قرار داد.

ارتش امریکا: سرنگونی پهپاد ایرانی در کردستان عراق/ سردار باقری: ثابت می کند امریکا همدست تروریست هاست

 فرماندهی مرکزی ارتش امریکا (سنتکام)، فرماندهی ارتش امریکا در منطقه غرب آسیا را برعهده دارد.

سنتکام ادامه داد: نظامیان امریکایی در ضربات ایران، کشته یا زخمی نشدند؛ هیچ آسیبی به تجهیزات امریکا وارد نشد.

واکنش سردار باقری: اقدامات آمریکایی‌ها علیه ایران بی پاسخ نمی‌ماند

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص ادعای انهدام یک فروند پهپاد ایرانی به دست نیروهای آمریکایی در اقلیم کردستان عراق افزود: اگر آمریکایی‌ها نسبت به پهپاد ایرانی اقدام داشته باشند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به این اقدام خصمانه پاسخ خواهند داد و این حق مقابله و انتقام را برای خود محفوظ می‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود:این ادعای آمریکایی‌ها درباره انهدام پهپاد رزمی جمهوری اسلامی ایران ثابت می‌کند آمریکا با تروریست‌ها و تجزیه طلب ها همدست و در حال همکاری با این گروه‌های تجزیه طلب و تروریست هاست. اگر اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران از پایگاه‌های آمریکایی در کشورهای همسایه اتفاق بیفتد، حتماً پاسخ منطقی و متقابل دریافت خواهند کرد.

ارتش امریکا: سرنگونی پهپاد ایرانی در کردستان عراق/ سردار باقری: ثابت می کند امریکا همدست تروریست هاست

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اطلاعات کامل و دقیقی درباره پایگاه‌های حریر، اربیل و دهوک در عراق دارند، بیان کرد: ما در این مقطع تنها با تجزیه طلب‌های تروریست در حال برخورد سخت نظامی هستیم و هیچ اقدامی در این مقطع نسبت به آمریکاها نداریم و آن‌ها بدانند انتقام این حرکت برای نیروهای مسلح ما محفوظ است و به جای خود و مناسب با آن برخورد خواهیم کرد.

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در ادامه با توصیه به کشورهای همسایه که پایگاهای آمریکایی و صهیونیستی در آن‌ها مستقر است، گفت: اگر اقدام خصمانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران، امنیت ملی و منافع ملی از پایگاه‌های آمریکایی در کشورهای همسایه اتفاق بیفتد حتماً به آن پایگاه‌ها جواب خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه دوستی کشور ایران با کشورهای همسایه یک رسم و رسومی دارد و اگر این رسم و رسوم رعایت نشود باید انتظار پاسخ منطقی و متقابل ما را داشته باشند گفت: مقابله با هرگونه اقدام دشمنی را حق قانونی خود می‌دانیم و در همه دنیا این حق وجود دارد و ما از این حق به موقع استفاده خواهیم کرد.

کشته شدن یک شهروند امریکایی در حملات ایران

امریکا کشته شدن یک شهروند خود در حملات نظامی روز چهارشنبه سپاه به اهدافی در کردستان عراق را تایید کرد.
 این موضوع را ویدانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه امریکا روز پنجشنبه اعلام کرد.

سپاه پاسداران گفته بود روز چهارشنبه در حملات پهپادی و موشکی و توپخانه ای اهداف "گروه های مسلح و تروریستی" در کردستان عراق را مورد هدف قرار دادند.

ارتش امریکا: سرنگونی پهپاد ایرانی در کردستان عراق/ سردار باقری: ثابت می کند امریکا همدست تروریست هاست

امریکا روز چهارشنبه گذشته هم گفت در حملات ایران، هیچ کدام از مسوولان یا نظامیان امریکا کشته نشدند.
وزارت بهداشت اقلیم کردستان عراق هم گفت این حملات، 9 کشته و 32 زخمی بر جای  گذاشت.

منابع کردی عراق گفته اند در حملات پهپادی، 10 پایگاه گروه مسلح در نزدیکی شهر کردستان عراق صبح روز چهارشنبه مورد هدف قرار گرفت.

وزارت خارجه عراق این حملات را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه عراق گفته بود این وزارتخانه، سفیر ایران را احضار خواهد کرد تا حملات به خاک خود اعتراض کند. وزارت خارجه عراق این اقدام را، "نقض حاکمیت خود" توصیف کرد.

امریکا، آلمان، فرانسه، عربستان سعودی و اردن هم این حملات را محکوم کردند.

کد خبر 149759

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =