هیلاری کلینتون: ترامپ گزینه مناسب ریاست جمهوری نیست

هیلاری کلینتون وزیر خارجه اسبق ایالات متحده آمریکا با تاکید بر مقابله با تلاش دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین برای شرکت در انتخابات ۲۰۲۴، اعلام کرد که ترامپ گزینه مناسبی برای تصدی این مقام نیست.

ایرنا: هیلاری کلینتون وزیر خارجه اسبق ایالات متحده آمریکا با تاکید بر مقابله با تلاش دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین برای شرکت در انتخابات ۲۰۲۴، اعلام کرد که ترامپ گزینه مناسبی برای تصدی این مقام نیست.

به گزارش تارنمای نشریه هیل، کلینتون در گفتگو با شبکه سی‌بی‌اس بیان کرد که وی دیگر نامزد ریاست جمهوری نخواهد شد اما هرکاری بتواند انجام می‌دهد تا یک رییس جمهور که به دموکراسی و حاکمیت قانون احترام می‌گذارد، بر سر کار بیاید.

به گفته کلینتون، ترامپ در این طبقه بندی قرار نمی‌گیرد و اگر بار دیگر در انتخابات حضور پیدا کند باید به صورت کامل شکست بخورد.

وزیر خارجه اسبق آمریکا با اشاره به اینکه جلوی ترامپ باید از همان ابتدا گرفته شود، افزود: این کار باید از حزب جمهوریخواه آغاز شود و جلوی این آدم بایستید.

دونالد ترامپ که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ بر کلینتون غلبه کرده بود، بار دیگر قصد حضور در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ را دارد و نظرسنجی‌ها نشان از اقبال خوب وی برای نامزدی در حزب جمهوریخواه است.

کلینتون با بیان اینکه از جو بایدن رییس جمهوری فعلی آمریکا درصورت حضور در انتخابات آتی حمایت خواهد کرد، افزود: بایدن محتمل ترین گزینه برای پیروزی در انتخابات آینده است.

حدود ۲ ماه به انتخابات میان‌دوره‌ای در آمریکا باقیمانده است، انتخاباتی که در آن تکلیف همه صندلی‌های مجلس نمایندگان و ۳۵ سناتور مشخص می‌شود. با توجه به این‌که هنوز ۲ سال تا پایان دوره اول دولت دموکرات جو بایدن باقیمانده، انتخابات آتی آثار مهمی در سیاست آمریکا دارد.

بایدن با کاهش محبوبیت بسیار شدیدی در نظرسنجی‌های صورت گرفته در افکار عمومی ایالات متحده روبرو بوده و دونالد ترامپ نیز از طرف دیگر با اتهام انتقال اسناد محرمانه کاخ سفید به اقامتگاه شخصی خود مواجه است.

کد خبر 149065

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =