۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
پزشک سرشناس اردبیل درگذشت

دکتر یوسف معماری پزشک سرشناس و از چهره های ماندگار اردبیل درگذشت‌.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، دکتر یوسف معماری در سال 1320 ودر شهر اردبیل دیده به جهان گشود؛ وی دوران تحصیل ابتدایی و متوسطه را در مدارس سنایی و صفویه اردبیل طی نمود و سپس در رشته پزشکی ار دانشگاه تهران قبول و در رشته تخصصی چشم پزشکی از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شود.

دکتر یوسف معماری که تخلص یوسف را برای اشعار خود برگزیده است، متخصص چشم و از اطبای ادیب اردبیل است که علاوه بر مداوای جسمی بیماران؛ روح هم نوعان خود را نیز به اشعار زیبایش تسلی می بخشد و با داروی کلماتی که در قالب ابیات می ریزد به درمان دردهای عاطفی خوانندگان اشعارش می پردازد.

از دکتر یوسف معماری علاوه بر اشعار مختلفی که در جراید و مجلات به چاپ رسیده است یک جلد دیوان در مراثی و مناقب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام ویک جلد ترجمه اشعار خیام به زبان ترکی به زیورطبع آراسته گردیده که هر دو نایاب است.

دکتر معماری در سال های پیش از انقلاب به درخواست مردم در انجمن شهر نامزد و انتخاب می شود، در این انجمن که دکتر جلایی و دکتر منافزاده هم حضور داشتند با همکاری یکدیگر دکتر نائبی را به عنوان شهردار اردبیل انتخاب نمودند که این انتخاب باعث خدماتی در اردبیل شد که موجبات پیشرفت اردبیل را بوجود آورد.

انتهای پیام/144/

کد خبر 149010

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =