رکورد شکنی این سهام بورسی در فروش

ارزش بازاری شرکت کویر حدود 9 هزار و 670 میلیارد تومان در سیزدهم شهریور ماه است و این شرکت دست به تولید انواع میلگرد شاخه و کلاف صنعتی و ساختمانی می‌زند.

به گزارش اکوایران، شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر که سهام آن با نماد کویر در بازار ثانویه معامله می‌شود، به خانواده آقای احمد خوروش تعلق دارد و بیش از 86 درصد نماد در اختیار این خانواده است و تنها 11 درصد سهم به صورت شناور در بازار عرضه می‌شود.

تحلیل سهام کویر / رکورد شکنی در فروش

ارزش بازاری شرکت کویر حدود 9 هزار و 670 میلیارد تومان در سیزدهم شهریور ماه است و این شرکت دست به تولید انواع میلگرد شاخه و کلاف صنعتی و ساختمانی می‌زند.

مجموع فروش این شرکت در 5 ماهه نخست سال حدود 4 هزار و  314 میلیارد تومان است و روند صعودی و خوبی را پشت سر گذاشته است و از کف مقداری فروش فروردین ماه که رقم 748 میلیارد تومان بوده پایین‌تر نرفته است. البته باید اردیبهشت ماه را با اغماض پذیرفت که چندان افتی نداشته است.

کویر

نرخ فروش محصولات این شرکت در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین ماه با کاهش همراه بوده اما از خرداد ماه شروع به جبران این نرخ‌های فروش کرده و مسیر صعودی را در پیش گرفته است.

کویر در فروردین و اردیبهشت ماه فروش میانگینی740 میلیارد تومانی داشته است که در خرداد و تیر ماه این ارقام را به طور میانگین به 840 میلیارد تومان نزدیک شده است .

این شرکت همچنین در مرداد ماه توانسته است رکورد فروش خود در سال مالی 1401 را جابجا کند و به فروش بالای هزار میلیارد تومانی برسد. تداوم این روند فروش برای کویر بسیار جذاب خواهد بود.

البته مدیریت هزینه‌ها و میزان بهای تمام شده که در گزارش حسابرسی شش ماهه شرکت منتشر خواهد شد می‌تواند دیدگاه سرمایه گذاران را نسبت به این نماد تغییر دهد.

شرکت کویر در فروردین ماه امسال برای فروش هر کیلوگرم انواع میلگرد و شاخه حدود 20 هزار و 600 تومانی پول دریافت کرده است که این رقم برای فروش در مرداد ماه به عدد 22 هزار 100 تومانی به ازای هر کیلوگرم رسیده است.

کویر سود خالص زمستان را در فصل بهار از دست داده است و از 341 میلیارد تومان سود فصل زمستان به 245 میلیارد تومان سود خالص برای فصل بهار 1401 رسیده است.

اما سود انباشته خود را از رقم 1 هزار و 464 میلیارد تومان به 1 هزار 710 میلیارد تومان رسانده است.

ار ابتدای شهریور ماه 1401 هم شاهد خروج پول حقیقی ها از این نماد هستیم به طوری که به صورت میانگین روزانه حوالی یک میلیارد تومان پول توسط حقیقی ها از این نماد خارج شده است.

کویر

کویر

کویر

کد خبر 148957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =