هشدار هواشناسی از وقوع سیل محتمل در رامسر/ مسوولان: آمادگی لازم را داریم

نوشهر - ایرنا- شماری از مسوولان رامسر در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع سیلاب طی روزهای آینده، برای مقابله با این حادثه طبیعی اعلام آمادگی کردند و گفتند: ۱۰ تیم واکنش سریع آموزش شده با لوازم و تجهیزات مربوط برای مقابله با حوادث طبیعی در منطقه حضور دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس اداره هواشناسی شهرستان رامسر امروز یکشنبه در جلسه ستاد بحران شهرستان که به حضور ابراهیم شیرودعشوریان فرماندار شهرستان در فرمانداری برگزار شد، افزود: بر اساس هشدار هواشناسی، بارش باران از فردا دوشنبه در رامسر آغاز و تا روز شنبه آینده ادامه دارد و پیش‌بینی‌ می شود این بارندگی به میزان ۲۰ تا ۷۰ میلی متر به ثبت برسد.

وی شدت این بارندگی را در روزهای سه شنبه و چهارشنبه  هفته جاری اعلام کرد.

به گفته وی میانگین بارش ها در رامسر در سال زراعی جاری ۴۰ تا ۵۰ میلی متر بالاتر از میانگین ۶۰ ساله است و در سال زراعی جاری (مهر ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱)حدود ۱۲۷۰ میلی متر بارش در رامسر ثبت شد که میانگین ۶۰ ساله ۱۲۳۰ میلی متر بوده است.

شهرستان رامسر مهرماه سال گذشته با بارش ۳۰۰ میلی متر باران طی ۲۴ ساعت رکورد بیشترین میزان بارندگی در کشور را برای خود ثبت کرد،

رودخانه های این شهرستان نظیر صفارود، پلنگ رود، رمک رود، چالکرود و نسارود در کمترین بارندگی طغیان کرده و بر اساس آمار خسارت های فراوانی بر جا می گذارد.

معاون شهرداری رامسر در این نشست با اعلام آمادگی این شهرستان برای مقابله با وقوع سیلاب محتمل در منطقه یادآور شد: بیش از ۱۰ نقطه حادثه خیز در رامسر شناسایی شده که از این بین اولویت ما کنترل سرعت سیلاب در رودخانه صفارود و رمک رود است که در زمان حاضر نیروهای شهرداری مشغول دیواره سازی آن هستند که رو به اتمام است.

مصطفی گلجاری‌مقدم چهار راه دادگستری، خیابان مصلی، خیابان شهدا، انتهای توسکا و شهرک تعاونی را از دیگر نقاط بحرانی شهر معرفی و تصریح کرد: اکنون لایروبی در منطقه دادگستری انجام شده، ضمن اینکه در این منطقه شهرداری مشاور برای اجرای این طرح معرفی کرده که در آینده نزدیک انجام می شود.

وی خیابان شهدا را دیگر نقطه حادثه خیز برشمرد و خاطرنشان کرد: در بخش لوله گاز نیاز به کانال عرضی به سمت صفارود است اما برای لوله گذاری نیاز به مجوز حفاری از سوی اداره گاز( یارد نور) است که به محض اخذ آن انجام می شود.

به گفته وی لوله گذاری خیابان شهدا، چند نقطه در شرکت تعاونی، بهاران چهار و ۶ هم کانال کشی ها و انشعابات مربوط به آن در حال انجام است.

گلجاری مقدم گفت: در بحث آمادگی نیروی انسانی ۱۰ تیم واکنش سریع و آموزش دیده با لوازم و تجهیزات در شهرستان حضور دارند که آماده خدمات رسانی هستند.

معاون شهردار رامسر با بیان اینکه از تیرماه لایروبی رودخانه ها انجام شده است، افزود: امروز در آخرین بازدید رودخانه صفارود به جهت مصالح احداث پل پاکسازی کارگاه شده تا نگرانی ما تا ۲۴ ساعت آینده برطرف شود. 
گلجاری یادآور شد: شاید امکانات شهرداری در برابر بحران پاسخگو نباشد اما تلاش می کنیم این امکانات بروز رسانی شود و خسارت سیل به حداقل برسد.

رییس اداره صمت شهرستان رامسر گفت : این نهاد در زمینه کمک رسانی آمادگی خدماتی است و در بحث تامین کالا مشکل خاصی نداریم.

سعید فیلی تصربح کرد:  ذخیره اقلام غذایی شهرستان در شرایط مطلوبی قرار دارد ، فقط نیاز است که پمپ های تخلیه آب در نزدیکی انبارهای این شهرستان مستقر و در صورت آبگرفتگی معابر تخلیه آب از انبارها انجام شود.

تقی حاتمیان رییس اداره برق شهرستان رامسر هم در این نشست بر لزوم تجهیز نانوایی به ژنراتورهای برق در صورت قطعی احتمالی برق تاکید کرد.

کد خبر 148920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =