هراس پمپئو از حضور رییسی در سازمان ملل

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران، نسبت به صدور روادید برای رییس جمهور ایران جهت شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در ماه میلادی بعدی، هشدار داد و از دولت آمریکا خواست از انجام دادن این کار خودداری کند.

به گزارش وبگاه خبری واشنگتن فری بیکن، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با مطرح کردن ادعاهایی، از دولت جو بایدن خواسته است که از صدور روادید برای حضور سیدابراهیم رییسی در نیویورک جهت شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل خودداری کند.

پمپئو یا مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران، در این باره به واشنگتن فری بیکن گفت، دولت بایدن با اجازه دادن به حضور رییسی در مقر سازمان ملل، تنها چند هفته پس از آن‌که ایران تهدید کرده بود با حمله موشکی «نیویورک را به خاک و خون خواهد کشید»، رویه‌ای خطرناک را ایجاد می‌کند.

این ادعاهای وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در حالی مطرح می‌شود که اخیرا، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشستی خبری در در پاسخ به این که آیا آمریکا برای حضور سیدابراهیم رییسی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در ماه آتی، روادید صادر خواهد کرد یا نه، گفت که آمریکا به عنوان کشور میزبان مقر سازمان ملل و طبق توافقنامه این سازمان، تعهد دارد که برای حضور نمایندگان کشورهای عضو سازمان ملل روادید صادر کند و «ما تعهداتمان در توافق‌نامه‌ها را بسیار جدی می‌گیریم».

کد خبر 148360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =