ادعای رسانه آمریکایی درباره ضارب سلمان رشدی/حمله کننده طرفدار سپاه است!

شبکه آمریکایی ان.بی‌.سی‌نیوز به نقل از یک مقام پلیس مدعی شد که ضارب سلمان رشدی در رسانه‌های اجتماعی حامی سپاه پاسداران بوده است!

به گزارش آسیانیوز، ان.بی‌.سی‌نیوز به نقل از یک مقام پلیس مدعی شد ضارب سلمان رشدی در رسانه‌های اجتماعی حامی سپاه بوده است.

ان‌.بی.سی نیوز به نقل از یک مقام پلیس و با اشاره به حساب‌های ضارب سلمان رشدی در شبکه‌های اجتماعی ادعا کرد او از حامیان اهداف سپاه پاسداران و افراط‌گرایی شیعه بوده است.

این شبکه مدعی شد نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد به درخواست اظهار نظر درباره حمله به سلمان رشدی پاسخی نداده است.

سلمان رشدی قبل از شروع سخنرانی در موسسه شاتاکوا در غرب ایالت نیویورک، هدف حمله مهاجم مسلح به چاقو قرار گرفت.

خبرنگار خبرگزاری آسوشیتدپرس که در محل سخنرانی در این نشست ادبی، حاضر بود گفت که درست زمانی که مدیر برنامه در حال معرفی رشدی بود، مرد مهاجم در مقابل چشم صدها شرکت‌کننده در نشست، به جایگاه سخنرانان حمله کرد.شاهدان عینی گفتند که ضارب به آسانی به رشدی نزدیک شد و از پشت به او حمله کرد.

این در حالی است همشهری آنلاین نوشت براساس گزارش پلیس نیویورک‌ فردی که با حمله به «سلمان رشدی»، نویسنده مرتد موهن به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص) او را زخمی کرد جوانی ۲۴ ساله به نام «هادی مطر» است که ساکن ایالت نیوجرسی است.

پلیس در عین حال ملیت مظنون و اینکه آیا سابقه جنایی دارد یا خیر را مشخص نکرده است. پلیس نیویورک همچنین اعلام کرد هیچ نشانه‌ای از انگیزه این حمله ندارد اما با اف‌ بی‌آی در ارتباط و در حال تعیین اتهامات اوست.

سرگرد یوجین جی استانیشفسکی به خبرنگاران گفت: در حال حاضر هیچ نشانه ای از انگیزه نداریم. وی افزود که پلیس معتقد است مطر به تنهایی عمل کرده است./

کد خبر 148336

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =